gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

15.02.2010 Tragická smrt Pavla Malhockého Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Tragická smrt Pavla MalhockéhoVe čtvrtek, 11. února, byl ve svém bytě v Českých Budějovicích zavražděn Pavel Malhocký, hudební skladatel, pedagog a kytarista. Společně s ním byla usmrcena i jeho žena. Pavla Malhockého společně s bratrem Mikulášem jsem poprvé zaznamenala počátkem sedmdesátých let v úspěšné českokrumlovské folkové skupině Létavice. Oba byli i spoluorganizátory legendárního Českokrumlovského folkového festivalu, jehož historie byla v polovině sedmdesátých let nedobrovolně ukončena.

 
01.02.2010 Čtenáři sobě Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Milí přátelé, zdá se vám, že tu chybí informace o zajímavých hudebních událostech (koncertech, festivalech, počinech, …) nebo o zajímavých lidech, muzikantech, které jsou ve vašem okolí nebo do vašeho okolí zavítají? Věříme, že takových zajímavostí je po celé naší zemičce mnoho, ale bohužel samotní redaktoři nejsou schopni o všech napsat a všechny vás tak informovat.

 
01.02.2010 Kompletní výsledky Dětské Porty 2010 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

V pražském Divadle Za plotem probíhalo 29.-30. ledna XIX. Republikové finále Dětské Porty 2010, interpretační a autorské soutěže jednotlivců, dvojic a skupin. Porota ve složení Pavel Rada, Brigita Kytka Vidimská, textař Jarda Síbrt (všichni Rádio Folk) a Jana Džexna Tippmanová (Folktime.cz) si vyposlechla 80 soutěžních vystoupení finalistů, kteří postoupili z oblastních kol, a rozhodla takto:

 
25.01.2010 Změna na postu nejvyšším Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Naše milé čtenářstvo, v minulých dnech proběhla změna na postu šéfredaktora FOLKtime.cz. Po více než pěti letech předávám vedení FT Petru Houbovi Houbákovi. Houbák je ten, díky kterému má FOLKtime současný vzhled a vymýšlí a realizuje nové nápady využití vašeho oblíbeného serveru.

 
21.01.2010 Album roku 2009: Přituhuje Napsal uživatel Milan Tesař    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Hudební redakce Radia Proglas vyhlašuje od roku 2000 každoročně anketAlbum roku 2009: Přituhujeu Album roku. K hlasování jsou vždy vyzvání publicisté, amatérští i profesionální hudebníci, vydavatelé, pořadatelé koncertů a festivalů a další osobnosti. Každý účastník ankety může nominovat libovolný počet hudebních alb, která považoval v uplynulém roce za nejlepší.

 
19.01.2010 Dva muži v černém, aneb kde všude se dá potkat muzika Napsal uživatel Slávka-vy-    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Moje ohlédnutí patří ještě k předvánočnímu období a nemá jiný cíl než pobavit, možná vzbudit zvědavost ohledně muže č. 2. Během jednoho týdne jsem se na dvou firemních sešlostech měla možnost setkat se dvěma muzikanty, kteří si byli vnějškově snad podobní, ale jinak tak vzdálení, že mi nedalo, abych se nepokusila o srovnání. Podrobnosti k osobám obou pánů jsem si dodatečně našla na googlu.

 
29.12.2009 Co je nové u … Nestíháme? Napsal uživatel Honza Řepka    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Na našem YouTube kanálu můžete od 15. prosince zhlédnout téměř Co je nové u … Nestíháme?kompletní záznam našeho vystoupení v rámci festivalu Folkový špíz v Náměšti nad Oslavou dne 7. listopadu 2009. Za neobyčejný ohlas vděčíme zejména houslistce Jitce Kubešové a skvělému domácímu publiku.

 
18.12.2009 Den otevřených dveří v Malostranské besedě Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Malostranská beseda se po velmi zdařilé rekonstrukci chystá na novou éru provozu s cílem stát se centrem kulturního a společenského života na Praze 1 a navázat tak na vytvořenou tradici, ale zároveň nabídnout moderní vybavení, zázemí a nové možnosti zábavy a vyžití v klubu, videokavárně, galerii a ve všech společenských a gastronomických provozech.

 
10.12.2009 Když už jsou ty Vánoce… Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Pavel Petran je festivalovému publiku již známý mostecký písničkář. Když už jsou ty Vánoce…V současnosti žije v Praze a začíná postupně pronikat na česká folková pódia. V minulých měsících a letech jste ho mohli vidět například na Stodole Michala Tučného, Open scéně Muziky nebo na Notování pod Vyšehradem. V roce 2007 postoupil z pražského finále Porty do Národního finále v Jihlavě

 
25.11.2009 Nové album Markéty Irglové a Glena Hansarda „Strict Joy“ boduje u nás i ve světě Napsal uživatel Jiří Sedlák    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Nové album Markéty Irglové a Glena Hansarda „Strict Joy“, které tato Nové album Markéty Irglové a Glena Hansarda „Strict Joy“ boduje u nás i ve světě „oscarová“ dvojice představí naživo s doprovodnou kapelou 1. února 2010 v Praze a 2. února v Brně, boduje u nás i ve světě. Jako první přišla na trh speciální edice doplněná hodinovým DVD dokumentem a záznamem vystoupení z amerického Milwaukee spolu s CD se čtrnácti písněmi z tohoto koncertu.

 
19.11.2009 Co je nového u ... Fajnbeatu? Napsal uživatel Honza Jelínek    PDF Tisk Email
Zajímavosti

S podzimem došlo na výrazné změny v sestavě kapely Fajnbeat. Z důvodu zaneprázdněnosti odešel Pavel Tilšar a na jeho místo nastoupil baskytarista Pavel Matyáš, přibyla taktéž pátá členka, flétnistka Míša Kocourková. Pavel i Míša zpívají, takže občas zazní i čtyřhlas. Na post bubeníka po více než dvou letech vrací Ondra Hloušek, zakládající člen kapely!

 
04.11.2009 KUDYKAM Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Nene, nebojte se, že by folkový magazín zahrnul mezi objekty své pozornosti i muzikály, či spíše „lyrikál“, jak je v titulku uvedené zbrusu nové hudební dílo nazýváno svými autory. Dokonce nepůjde ani o dílo samotné, nýbrž o recenze na něj. Stalo se zvykem desítek nespokojenců z řad fun-clubů (úmyslně psáno takto), samotných postižených interpretů i rádoby neutrálních postav, domnívajících se, že jsou posedlí estetickým duchem, bouřit se proti jakékoliv negativní kritice.

 
02.11.2009 Co je to padesátka? Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Co je to padesátka?Dne 30. října 1959 se v malém divadle v ulici Ve Smečkách v Praze 1 konala premiéra hry s názvem Člověk z půdy. V té době se rozvíjela éra malých divadel, zvaných též divadla malých forem. Divadla vznikala, měnila se, či zanikala. Jen pamětníci si dnes vzpomenou například na divadlo Paravan, spojené se jménem J. R. Picka. Jen některá divadla přežila časy lepší, horší i nejhorší. Mezi taková divadla patří na prvním místě Divadlo Semafor.

 
21.10.2009 Něco k Mraufestu Napsal uživatel Petr Pytrísek Sejk    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Pět let - určitě relativní pojem. Prarodiče jenom mávnou rukou, rodiče se pozastaví a vzpomenou, ale děti se nezastaví ani na chvíli a urazí opravdový kus cesty. Troufnul bych si tvrdit, že i Mraufest, který letos oslavil své malé polojubileum dokázal, že už ho mnoho lidí z řad veřejnosti i muzikantů zná a že i on od svého zrození ušel slušný kus cesty.

 
19.10.2009 10 důvodů, proč využívat kalendář na FT! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Od přechodu FOLKtimu na nový design uběhly již 4 měsíce, během kterých se dolaďovaly různé nedostatky, o kterých jste nám dali nějakým způsobem vědět. Nejvíce vašich připomínek bylo ke kalendáři, jeho vyplňování, editaci a následnému použití na vašich stránkách . Pokusili jsme se vám co nejvíce vyhovět a věříme, že budete kalendář využívat nejen k propagaci vašich koncertů, ale i k vyhledávání koncertů ve vašem okolí.

 
12.10.2009 Rádio Samson bude vysílat vzduchem Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Dne 6. 10. 2009 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila Rádio Samson bude vysílat vzduchemspolečnosti Rádio Samson spol. s. r. o. licenci na dobu 8 let k provozování rozhlasového vysílání prostřednictvím pozemních vysílačů s využitím kmitočtové sítě Karlovy Vary 105,0 MHz / 200 W, Plzeň 103,0 MHz / 200 W, Tachov 105,6 MHz / 200 W a Železná Ruda 105,6 MHz / 25 W pro program Rádio SAMSON. Žádosti ostatních žadatelů byly zamítnuty.

 
12.10.2009 Letní fotogalerie spuštěny Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Naši milí čtenářové, léto už sice skončilo a podzim přebírá nadvládu, alLetní fotogalerie spuštěnye my víme, jak vám léto alespoň trošku připomenout a osvěžit vzpomínky. V sekci Fotogalerie si můžete prohlédnout fotografie z letních festivalů jako je: Zahrada, Mohelnický dostavník nebo Újezdské babí léto

 
06.10.2009 Co je nového u ...Hlubokého nedorozumění? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Život přináší změny a to i v případě života kapelního. Po osmi letech tak Co je nového u ...Hlubokého nedorozumění?nyní dochází ke změně v sestavě pražské až středočeské trampfolkové skupiny Hluboké nedorozumění. Minulý víkend se na Jizerské Notě společným přátelským přípitkem medoviny s kapelou rozloučila zpěvačka Eliška Zachariášová. Od října tak na koncertech HN budete slýchat zpěv

 
29.09.2009 Vše nejlepší, Milane! Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Jsou lidé, které jsem v životě několikrát potkal, aniž jsem o tom věděl. Vše nejlepší, Milane!Věřím však, že setkání s těmito lidmi, které přeroste v přátelství, musí být někým a někde předem dáno, předem určeno. Když jsem poprvé slyšel zpívat Jarka Nohavicu písně Pravda a lež nebo Dialog u televize, autora textu jsem neznal, či spíše jsem si myslel, že autorem textu je Nohavica.

 
24.09.2009 Bojovka na FOLKomíně Napsal uživatel Olina H.    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Před letošním FOLKomínem jsme vám postupně představili všech 11 Bojovka na FOLKomíněúčinkujících s tak trochu tajemnou poznámkou, že si máte jejich vizitky pečlivě pročíst, že by se vám to mohlo hodit. A opravdu. V Toulcově dvoře byla totiž kromě muziky připravena malá folková bojovka obsahující 22 vědomostních otázek vycházejících právě ze zmiňovaných článků tak, aby ten, kdo by přípravu nepodcenil a články opravdu pečlivě četl a všechno důležité si zapamatoval,

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 20 z 59

Kalendář

<< Prosinec 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5
21232425
2627283031 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc