gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

22.06.2010 Třetí sezónu Open Micu završil Pepa Nos Napsal uživatel Jan Řepka a Kavárna POTRVÁ    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Nekompromisní písničkář nakazil svým moudrým bláznovstvím plnoTřetí sezónu Open Micu završil Pepa Nosu Kavárnu POTRVÁ. Ve středu 2. června se v dejvické Kavárně POTRVÁ uskutečnilo pravidelné setkání písničkářů zvané Open Mic POTRVÁ. Jako hlavní host vystoupil písničkář a jogín Pepa Nos, kterého nadšené publikum nechtělo pustit ze scény.
 
11.06.2010 První letošní fotogalerie spuštěny Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Začala sezóna festivalů a tím se nám začala plnit i sekce Fotogalerie. V první z galerií si můžete připomenout březnovou FOLKtime párty, která se uskutečnila U Náčelníka. Druhá galerie je z prvního open-air festivalu, keltského Beltine, který se letos uskutečnil v pražském centru Řepora. Zatím poslední fotogalerie je z již 19. Folkového kvítku.

 
10.06.2010 Jedinečná šance si zahrát na festivalu Porta 2010! Napsal uživatel o.s. Porta    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Jedinečná šance si zahrát na festivalu Porta 2010! Soutěž speciálně stvořená pro muzikanty, kteří by se rádi představili nebo po delší době připomněli na Českém národním finále 44. ročníku festivalu Porta. Úkol pro soutěžící: zašlete nahrávku Vámi zazpívané nebo zahrané písně na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nejpozději do 15.6.2010
 
01.06.2010 „Hlas lidu“ ve hvězdičkování desek Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Před nedávnem jsme vás informovali o novém kabátku u Hodnocení desek, které bylo přesunuto z webu iFolk.cz na server FOLKtime.cz . Změnu jste podle ohlasů v diskuzi i dle návštěvnosti přijali celkem pozitivně, z čehož máme patřičnou radost. Z diskuze však také vyplynulo, že i vy byste se rádi nějakým způsobem zapojili do hodnocení desek a protože nejen my (redakce FT), ale jistě i interpreti, by rádi znali názor „lidu“ na jejich dílo, otevíráme hodnocení desek i pro širokou veřejnost.

 
25.05.2010 Ocenění na festivalu European World of Bluegrass Napsal uživatel Tomáš Ludvíček    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Ocenění na festivalu European World of BluegrassFestival European World of Bluegrass (EWOB) se konal od čtvrtka 13.5. do soboty 15.5.2010 v holandském městečku Voorthuizen za účasti 43 skupin ze Spojených států, České republiky, Slovenska, Německa, Maďarska, Holandska, Belgie, Itálie, Švýcarska, Francie, Finska, Švédska, Norska, Kanady a Irska.

 
20.05.2010 Kvítek z rychlíku Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Kvítek z rychlíkuČasu je málo a rychlíky v Benešově moc dlouho nečekají. Navíc, hlavní referát z festivalu má na starosti kolega Pohl, a tak já můžu s klidným svědomím napsat jen pár fragmentů. Jako z rychlíku, abych vzal vítr z plachet těm, kdo budou říkat, že jsem na 19. ročníku Folkového kvítku nebyl dostatečně dlouho apod.

 
18.05.2010 FOLKtime.cz i pro budoucí generace Napsal uživatel Houbák    PDF Tisk Email
Zajímavosti

FOLKtime.cz i pro budoucí generaceO tom, že na internetu se dá sehnat téměř jakákoliv informace (zpráva, fotka, skladba či film) zachycující přítomnost či nepříliš vzdálenou minulost, ví jistě každý z vás moc dobře a pomocí různých vyhledávacích mechanismů toho i využívá. Výsledek většinou bývá dostačující, jen málokdy se stane, že na zadaný dotaz dostanete jinou, či žádnou odpověď.

 
11.05.2010 O hvězdičkování Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Vlastně jsem chtěl napsat, že ani nevím, proč se hodnocení desek body od 1-10 říká hvězdičkování, ale pak jsem si vzpomněl, že to vím. V dávné, pradávné Melodii (to byl skoro jediný totalitní slušný časopis o hudbě) se takto hodnotily jednotlivé písničky. Zpočátku to byla opravdu tabulka s hvězdičkami, později s puntíky, ale protože to bylo jedno z mála tehdejších hodnocení

 
29.04.2010 Příteli, človíčku v sousední zemi, taky tě bijí? Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Když se někoho zeptám, jaký cizí jazyk mu zní hezky, málokdo odpoví, že tím jazykPříteli, človíčku v sousední zemi, taky tě bijí?em je němčina. Po druhé světové válce se nějakou dobu psalo slovo Němec s malým „en“. Hrůzy války byly příliš živé, ale netrvalo dlouho a vedle sebe žila dvě Německa a město Berlín bylo rozděleno zdí, u níž bylo mnoho lidí zabito při pokusu o útěk za svobodou.

 
27.04.2010 Dědečkův duch aneb tzv. Pingporta Napsal uživatel davy    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Nebudu psát o někdejších hitech Olympicu, přesto začnu vzpomínkou na dávné doby. V druhé polovině 70. let se mi poštěstilo navštívit koncert legendárních Schovanek. Atmosféra byla vynikající a moderátor Jan Krisťák Čapek (blahé paměti) vtipnou formou seznamoval publikum s některými neobvyklými nástroji, které tehdy patřily do "schovančího" arzenálu. "Autoharfa je harfa, která se vejde do auta. Má asi 26 strun.

 
21.04.2010 Co je nového u … Jananasu? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Před pár lety vtrhl Jananas na českou folkovou scénu se svými neotřelýmCo je nového u … Jananasu?i texty a dle serveru i-legalne.cz i „netuctovými melodiemi“. Od počátku se začal prosazovat na různých soutěžích (Krtek, Houpací kůň nebo RGM Live space, kde se z 481 kapel dostali do první desítky), nicméně brány finále jim bohužel zůstaly uzavřeny.

 
13.04.2010 Druhý Anděl pro Žambochy! Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Držiteli žánrového Anděla 2009 se v kategorii Folk & Country stali s albem Přituhuje vsetínští Žamboši. Na druhém místě skončila Žofie Kabelková s albem Peřiny z vody a bronzová příčka patří Jablkoni a jejich Půlpes. Stejný názor jako žánroví FC akademici jste měli i vy, naši čtenáři a hlasující zde v anketě.

 
24.03.2010 Co je nového u ... Pout? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Skupina Pouta se chystá natočit své první autorské CD s názvem „POUTA...v nás“. Točit se začíná 1. dubna ve studiu DesigPro v Chrudimi. Zvukové režie se ujme mistr zvuku Mirek Hron, hudební režie pak Miloš Dvořáček. Spolupracovat na natáčení budou také zajímaví hosté jako

 
23.03.2010 Kdo dostane andělská křídla? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Kdo dostane andělská křídla?Tak jako pořadatelská agentura Lewron Music nominovala oficiální adepty na hlavní ceny Anděl 2009, tak již byly nominováni adepti na žánrové ceny v kategorii Folk & Country. Tým „akademiků“ vybraný a vedený Michalem Juppem Konečným začal hlasovat ve druhém, finálovém kole.

 
15.03.2010 Žofie Kabelková na Rádiu 1 Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Stává se tak trošku pravidlem, že jednou za čas se pod nějakým článkem začne diskutoŽofie Kabelková na Rádiu 1vat a řešit, jestli škatulky ano nebo ne. Jestli mají „folkoví“ muzikanti šanci proniknout na jiná pódia než „ta naše“. Abych se přiznal, tak například Jarret, Bezefšeho, Žambochy a pár dalších si tam skutečně umím představit. Např. pověstný Trutnovský open-air vloni hostil Janu Vébrovou či Janu Šteflíčkovu s bandem.

 
09.03.2010 Programová nabídka Colours of Ostrava Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Na tiskové konferenci 1. 3. odtajnila dramaturgyně Zlata Holušová hlavní hvězdy letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava. Je jimi irská folkrocková skupina The Cranberries, punker Iggy Pop & The Stooges a Afro Celt Sound Systém, který se pyšní pozicí nejprodávanější hvězdy vydavatelství Real World Petera Gabriela.

 
08.03.2010 FOLKtime nyní i na Facebooku Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

FOLKtime nyní i na FacebookuServer FOLKtime.cz spustil minulý týden svúj Facebook face – tedy prezentaci na sociální síti Facebook. Cílem ale není se jen prezentovat v rámci současného internetového fenoménu, jakým Facebook rozhodně je. Hlavním posláním Folktime na Facebooku je umožnit redaktorům, kapelám i fanouškům dát rychle ve známost své bezprostřední dojmy z poslechnutého CD, absolvovaného koncertu či festivalu nebo z jiné hudební akce.

 
03.03.2010 Jaro přivítáme na FOLKtime Párty Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Po letošní dlouhé zimě se konečně dočkáme prvního jarního dne. Příchod jara Jaro přivítáme na FOLKtime Pártylze slavit nejen vynášením smrtky, ale i hudbou a pokecáním s lidmi, s nimiž je to příjemné. Folktime pořádá jako každý rok tradiční akci zvanou FOLKtime Party. Ta letošní se koná v pátek 19. března 2010 od půl osmé večer.

 
02.03.2010 Žofie Kabelková je zpět a v plné parádě Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Už je tomu víc než pár let, co Žofie Kabelková vtrhla na folková podia a vyhrávala Žofie Kabelková je zpět a v plné paráděsnad každou cenu, které se jí zamanulo. Soutěžila sama jako písničkářka jenom s kytarou, ale vidět a slýchat jste ji mohli i s doprovodem muzikantů, či jako členku volných sdružení (Panoptikum, Ježibabinec) a zpěvačku jihlavské alternativní skupiny Chakra bandoleros. Když v roce 2003 vydala u brněnských Indies své první regulérní CD Žiju, vypadalo to, že má skvěle našlápnuto.

 
23.02.2010 Profil plzeňské skupiny Jen tak Napsal uživatel Alena Kozáková    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Plzeňská skupina Jen tak vznikla na podzim 2008 "jen tak", aby si mohla zahrát na oblastním kole Dětské Porty v Plzni. To vyhrála, ale nemoc dvou ze tří členů jim zhatila účast v loňském finále. A tak přijeli bojovat až letos a povedlo se :-).

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 19 z 59

Kalendář

<< Prosinec 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5
21232425
2627283031 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc