gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

26.11.2010 Folk žije! Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Folková hudba je pozoruhodná. Nepodléhá módním vlivům a šíří se i bez závislosti na  médiích. Udržuje tradici člověčího zpívání a muzicírování, pečuje o jazyk, nese sdělení a je stravitelná pro posluchače napříč věkovým spektrem, což z ní v tichosti činí jeden z nejpreferovanějších hudebních žánrů u nás. Klade velký důraz na text, ale ke zlidovění písní jsou zároveň nezbytné chytlavé silné melodie.
 
24.11.2010 Co nového u Žambochů Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Návětěvníci webových stránek a příznivci Žambochů na facebooku zaregistrovali přibližně před deseti dny stále sílící upozorňování na "tajemné datum" 24.11.2010. Bez bližšího vysvětlení tak dávali Žamboši najevo, že se snad v tento den stane něco důležitého. FOLKtime jako první s jistotou ví, o co přesně jde. Žamboši mají zbrusu nový web!
 
18.11.2010 My3.avi, nejen skvělá Smutná euforie Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
My3.avi, nejen skvělá Smutná euforieKapela, jejíž název víc než pojmenování připomíná pozvánku na skupinový sex, jak My3.avi označil jarretovský Marek Štulír, se po třech letech dočkala křtu už druhé desky. Po Veselé melancholii se narodila Smutná euforie. Od té doby se uskutečnil i skvělý koncert společně s Jarettem v pražské Malostranské besedě (mimochodem rekonstrukce této budovy se stala Stavbou roku).
 
08.11.2010 Rangers aneb kolektivní legenda Napsal uživatel davy    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Úvod by měl znít následovně: Letošní rok je tomu 45 let, co vznikla legendární countryová kapela jménem Rangers. Ovšem nebylo by to úplně přesné. Stránky současných Rangers sice obsahují sekci historie, ale ta je velmi stručná a časem se dočkala dalších, většinou ještě více zkracujících, úprav. Stručnost za každou cenu ale není nejšťastnější řešení. Existuje o tom i starý vtip, ale to bych moc odbočil.
 
11.10.2010 Představ si... Napsal uživatel Dušan Vainer    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Ten hubený, nakrátko ostříhaný muž, který na protější straně 48. ulice právě vyšel z obchodu Sam Ash, nevypadá na žádnou superstar, v bůhvíjak starých džínách, černém roláku a zoufale nemoderních brýlích působí spíš jako někdo, kdo se na vás v nejbližším okamžiku obrátí a požádá vás o cigaretu, jenomže vám okamžitě dochází kdo to je, takže na několik okamžiků zapomínáte veškerou slovní zásobu a pak odhazujete roky pracně budovanou důstojnost a s rozechvělými koleny
 
07.10.2010 Písně americké Občanské Války (a jejich české verze) Napsal uživatel Martin Horský    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Písně hrály během Občanské Války roli na obou stranách, ale soudí se, že ty co zpíval "Sever", zvedaly vojsku náladu mnohem víc. Se Severem je spojená slavná píseň "Battle Hymn Of the Republic", původně protestantský žalm zvaný "Oh Brothers, Will You Meet Us On Canaan's Happy Shore?"
 
04.10.2010 Esence nabízí zdarma ke stažení své nové cd Folk You! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Esence je mladá pražská kapela, jejíž styl lze pro nedostatek lepších vEsence nabízí zdarma ke stažení své nové cd Folk You!ýrazů označit za pop-rock. Své první album vydala v roce 2009 pod taktovkou producenta Filipa Benešovského (Neřež, Marie Rottrová, projekt Pink Floyd – The Wall 2009). Od počátku tohoto roku Esence
 
01.10.2010 Český pouliční festival v New Yorku nabídne hudební spojení české zpěvačky s muzikanty od Suzanne Vega nebo Avril Lavigne Napsal uživatel David Němeček    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V sobotu se bude na rohu slavné newyorské Madison Avenue a 83. ulice mluvit převážně česky. Podvanácté bude celá oblast totiž patřit Českému pouličnímu festivalu, který oslaví výročí založení samostatného Československého státu. Akce, která pravidelně láká několik tisíc návštěvníků na českou hudbu, jídlo, tradiční české výrobky a další atrakce, letos Američanům představí české kapely
 
15.09.2010 Co je nového u ... FOLKtime.cz? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Když FOLKtime.cz před více než rokem přišel s novým designem, sliboval i nové možnosti a výhody. Po předchozích výhodách registrace (blokování svého nicku pro diskuze, hodnocení desek nebo zadávání koncertů do kalendáře pro kapely a písničkáře) bychom nyní rádi představili výhodu další.
 
09.09.2010 Co je nového u ... Šantré? Napsal uživatel Šantré    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Po téměř třech letech společného muzicírování a hledání Nenaleznutelného, cestování s naším hudebním sdružením, po stovkách hodin diskuzí, zkoušení a pro mnohé jistě pošetilých snah o ten nejlepší sound, kdy mohl namísto ve zkušebně sedět s campari na pláži nebo s barevnou šálu na utkání FC Barcelona-Real Madrid, odchází od skupiny Šantré nenapodobitelný bubeník Petr Kamiš.
 
02.09.2010 Co je nového u .... Jarretu? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Slovy Emila Nádeníčka z „Básníků“: „lidé přicházejí a odcházejí, ale grafyCo je nového u .... Jarretu? zůstávají“. Po ročním angažmá opouští skupinu kytarista a zpěvák Vítek Příkaský. Vítkovým rozlučkovým koncertem bude ten 21. září v pražském Gongu. Na dotaz, zda už má Jarret za Vítka adekvátní náhradu, nebo stále hledá, odpověděl kapelník a poslední kytarista skupiny Michal Kadlec
 
01.09.2010 Alternativa znovuzrozená Napsal uživatel Karel ''Krakonoš'' Kyncl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Je to takřka přesně deset let, co se na plzeňské folkové scéně objevila skupina Alternativa. Tato skupina, hrající autorskou tvorbu, si brzy našla cestu k uším mnoha posluchačů, mohli jste ji vídat po mnoha festivalech v různých krajích naší vlasti. Bohužel však v závěru roku 2008 oznámila přerušení činnosti na neurčito a málokdo věřil, že se ještě někdy ukáže na prknech.
 
05.08.2010 Sedmdesát let dlouhá kapitola života českého beatnika Napsal uživatel Karel Vidimský - Cimbura    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Sedmdesát let dlouhá kapitola života českého beatnikaNarozen v příbramské porodnici, prožil Václav Hrabě dětství v malé obci v údolí říčky Litavky, v Lochovicích. Vystudoval jedenáctiletku v Hořovicích, a potom, v Praze, češtinu a dějepis na samostatné Pedagogické fakultě. Během vojny se oženil a stal se otcem. Krátce po vojně následoval rozvod.
 
04.08.2010 Nominační kolo ankety Křišťálová lupa Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Nominační kolo ankety Křišťálová lupaČtenářská anketa Křišťálová lupa – Cena českého internetu je projekt serveru Lupa.cz a klade si za cíl najít a ocenit nejoblíbenější a nejzajímavější projekty či služby českého internetu v daném roce. Koncem července již bylo zahájeno nominační kolo, které skončí 31.8. a jehož úkolem je získat relevantní seznam nových, zajímavých či oblíbených webových projektů, které čtenáři českého internetu navštěvují.
 
27.07.2010 Prison tour - koncert, na ktorý sa nezabúda Napsal uživatel Oliver Sinay    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Po koncerte v ženskom väzení sme sa podvedome zmierili stým, že nás na Prison tourPrison tour - koncert, na ktorý sa nezabúda už nič zvláštnejšie stretnúť nemože. Myslieť si niečo také bolo však naivné… Včera, na konci série výletov medzi odsúdených sme sa dočkali presne toho, z čoho sme mali (až do včerajška nepotvrdené) obavy na začiatku. Ani jeden z uplynuých 12 – tich konecrtov vo väzeniach nerozkryl karty na oboch stranách barikády tak, ako ten včerajší.

 
19.07.2010 Nový hudebně literární klub v Plzni - Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Tuto středu, 21. července 2010, bude v Plzni otevřen nový „soukromý hudebně literární klub přátel rádia Samson“: Klub Samson Rádio Kafé. Během prvního večera vystoupí Jirka Šprcka Šneberg – kytara a zpěv a Radek R. Götz s autorským čtením poesie. Klub se nachází na plzeňské adrese Smetanovy sady 10.

 
07.07.2010 Kompletní výsledky soutěže o Krtky 2010 Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Kompletní výsledky soutěže o Krtky 2010 V pondělí 5. července, na Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, byly na festivalu Zahrada v Náměšti na Hané předány ceny Krtek 2010. O tyto keramické sošky z dílny Pavla Majora Vorla si to ve dvoudenní výhni u Kapličky rozdalo osmnáct skupin a šest soutěžících v kategorii Písničkáři a dua. Jména držitelů jste si mohli přečíst v Aktualitách, a jakže to dopadlo na dalších místech?
 
02.07.2010 Do sedla Houpacího koně se vyhoupla Çava Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V pátek 25. června v pravé poledne odstartoval písničkář Xindl X 19. ročník hudebního festivalu Okolo Třeboně. Jednou ze scén Okolo Třeboně je soutěž pro méně známé kapely, Houpací kůň. Oproti předchozím čtyřem ročníkům se letošní jubilejní pátý konal na Masarykově náměstí.
 
30.06.2010 Opravdu Na slovech záleží Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Nevím, zda se nepohybujeme ve světě plném mýtů. Děti, mládež, ale nakonec ani tOpravdu Na slovech záležíi dospělejší nepíšou a nepíšou, protože nečtou. Opravdu je tomu tak? Vrtá mi hlavou jak je možné, že rok od roku vychází stále větší počet knih, jak je možné že se objevují, a nejen ve folku, nastupující kapely čerpající z tvorby dnes už klasických autorů.
 
24.06.2010 Jak se (ne)dělá rozhovor Napsal uživatel Slávka-vy-    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Janu Šteflíčkovou mám jako písničkářku ráda už půl jejího života, pořád se mi líbí i některéJak se (ne)dělá rozhovor věci, ze kterých ona jako autorka už dávno "vyrostla". Když se na FT ozývalo volání po příspěvcích, napadlo mě udělat s ní rozhovor. Mně je poskytují převážně lékaři na tiskovkách, řekla jsem si, že získat k podobné akci Janu (samozřejmě na jiné téma než vývoj chřipkové epidemie nebo následky plochých nohou) by nemusel být takový problém. Jak se to vezme.
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 18 z 59

Kalendář

<< Prosinec 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5
21232425
2627283031 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc