gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

10.01.2012 Milý pane doktore Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Milý pane doktoreMilý pane doktore, Vaši nejbližší Vám říkali Errole, ale kdo dnes ví, kdo to byl filmový hrdina Errol Flyn? S Vašimi knihami jsem se setkal v polovině šedesátých let a jako puberťáka mě doslova a do písmene dostal román Zbabělci. Nevěděl jsem, že své později vydané knihy a povídky jste psal ve velmi mladém věku.
 
09.01.2012 Co je nového u …. Žalmana a spol.? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Od října 1997 hrála skupina Žalman a spol. ve složení Pavel Žalman Lohonka, Petr Novotný, Honza a Jindřiška Brožovi. Po těchto čtrnácti letech opouští skupinu Jindřiška Brožová. Podle našich neověřených zpráv skončila Jindřiška ve skupině ke konci roku 2011 a údajně by ji měla nahradit dřívější zpěvačka Spolu a Sem Tamu Michaela Krmíčková.
 
22.12.2011 Dušičky Slávka Janouška Napsal uživatel Slávek Janoušek    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Dušičky Slávka Janouška Písničkář Slávek Janoušek hrající ve dvojici s Lubošem Vondrákem vydává CD dětských písní Dušičky s podtitulem: písně nejen pro děti. Krátké a výrazné písně mnohde s poměrně bohatým aranžmá jsou autorsky dílem Slávka Janouška a k polovině písní jsou jako texty použity básně z čerstvě vydané knihy Milion melounů Daniely Fischerové, autorky divadelních a rozhlasových her, povídek a také knih pro děti.
 
14.11.2011 Magor odešel Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
10. listopadu zemřela jedna z nejvýraznějších posMagor odešeltav naší kultury dvacátého i tohoto století – Ivan Jirous, zvaný Magor. Přezdívku mu vymyslel Eugen Brikcius v rámci Křižovnické školy čistého humoru bez vtipu, v níž Magor zastával funkci ministra vnitra. Chlapec z tzv.  dobré středostavovské rodiny z Humpolce na Českomoravské vysočině vystudoval v šedesátých letech minulého století dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.
 
14.11.2011 Eggnoise odehrají svůj poslední koncert Napsal uživatel Šimon Kotek    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Kapela Eggnoise v současné sestavě končí. Dvě duše kapely – autoři Ondra Kopička a Ondřej Galuška budou ve své plodné spolupráci pokračovat, sedmičlenné těleso však bude minulostí. Pražští Eggnoise, sedmičlenná punk-jazzová a swing-popová skupina se zaryla do paměti českého i zahraničního publika neotřelou, inovativní a zároveň zpěvnou směsí swingu, jazzu, folkového písničkářství, rocku a punku.
 
09.11.2011 Co je nového u … Žambochů? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Jan Žamboch se stal vítězem kategorie hry na akustickou kytaru bez rozlišení žánrů druhého ročníku slovenské Gitariády 2011, která se uskutečnila 22.10.2011 v Banské Bystrici. Prvenství získal ve velké konkurenci bravurních českých i slovenských kytarových hráčů. Zároveň se Jan Žamboch objeví jako moderátor nového folkového magazínu TV Noe Mezi pražci, jenž mapuje dění nejen na folkové scéně.
 
08.11.2011 Jediná spravedlnost? Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Říká se, že jedinou spravedlností na světě je smrt. Jsou ale chvíle, kdy to tak necítím. Dne 31. října letošního roku odešel navždy herec, pan Bořivoj Navrátil. Není to tak dávno, co odešel pan Rudolf Pellar, pro mě nezapomenutelný člověk a stejně tak i nezapomenutelný novinář pan Jiří Ješ. Jak léta utíkají, čím dál víc si vážím chvil setkání s takovými lidmi.
 
25.10.2011 Kytarové Vánoce Luboše Andršta Blues alive & well Napsal uživatel David Gaydečka    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Kytarové Vánoce  Luboše Andršta Blues alive & well V pondělí 17.10. si dali v Paláci Akropolis sraz čtyři nejslavnější čeští kytaristi: Luboš Andršt, Michal Pavlíček, Radim Hladík a mladý talentovaný Lukáš Martinek a také několik zpěváků. Luboš Andršt vydává v těchto dnech své první koncertní DVD se záznamem jubilejního koncertu u příležitosti svých šedesátých narozenin. Na tomto jedinečném koncertě, který proběhl v Šumperku v rámci festivalu Blues Alive, vystoupila s Lubošem Andrštem celá řada hostů.
 
21.10.2011 Anděl odletěl Napsal uživatel Jožin    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Anděl odletělTa zpráva šokovala nejen celej muzikantskej svět. 29.9. 2011 zahynul při tragický autohavárii na cestě ze svý chalupy u Dlouhý Stropnice Pavel Anděl Pokorný. Jedna osudová vteřina, náklaďák se dřevem a báječnej  a skromnej kamarád tu najednou nebyl… Kamarád, s kterým jsme se často potkávali na jeho  milovaný Stropnici, kam už od mládí jezdíval trempovat. Ano, od mládí, protože mezi trampy ho ještě jako kluka zatáhnul jeho starší brácha Ivan Dědek Pokorný.
 
17.10.2011 Karlovarský Bankrot ve studiu Napsal uživatel davy    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Na Karlovarsku a především na Sokolovsku má trampská, folková a country hudba dlouhou a poměrně slavnou tradici, příspěvky z tohoto regionu se však na Folktime prakticky neobjevují. V tomto regionu působí i osobité seskupení, které si říká Bankrot.
 
11.10.2011 Zkuste si práci bolševického cenzora Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
To, jak řádila komunistická cenzura v minulých časech, je obecně známo. To, že své pracky strkala i do folkové, trampské a country muziky mělo stupňující se tendenci. Tak jak obliba příbuzných žánrů v osmdesátých letech zejména zásluhou Porty rostla, začali si komunističtí politici uvědomovat nebezpečí, které jim hrozilo. A tak se řada známých písniček dočkala, a to především v okamžiku natáčení na desku, jiných než původních verzí. Obecně známá je „úprava“
 
15.09.2011 Co je nového u … Indies Scope? Jarret, Jananas a Karolína Kamberská Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Brněnské vydavatelství Indies Scope chystá na tento podzim několik zajímavostí a pohled do edičního plánu. Zřejmě hlavním „tahákem“ bude čtvrté řadové album libereckého Jarretu – Za hrany. Toto album bude pokřtěno v Liberci 22. října a jak nám na FOLKomíně naznačil Marek Štulír, určitě to bude stát za to, hostem bude skupina Vltava.
 
12.09.2011 Jediný velký rostoucí festival se jmenuje Trampský širák Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Na začátku všeho byl mlýn uprostřed lesů. Když domlel, změnil Jediný velký rostoucí festival se jmenuje Trampský širákse na rekreační středisko, a když domleli i bolševici, tak na penzion. Krásné místo pro klidný pobyt, vzdálené od nejbližších větších měst přes deset kilometrů, od nejbližší osady kilometry dva. Nakonec proč ne i pro hudební festiválek, ze kterého rychle vyrostl festival. V současnosti zřejmě nejzajímavější velký festival.
 
06.09.2011 Křest alba Zdeňka a Jany Hejkrlíkových Napsal uživatel Cimbura    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Křest alba Zdeňka a Jany HejkrlíkovýchJen pár týdnů potom, co uplynul rok od odchodu skvělého člověka a muzikanta Zdeňka Hejkrlíka, bude pokřteno jeho první album. Jedná se o CD nazvané Zdeněk a Jana, sestavené z archivních live nahrávek vystoupení manželů Hejkrlíkových. Desku, kterou k vydání připravil Honza Friedl, pokřtí českobudějovičtí Nezmaři, kterým byl kdysi Zdeněk prvním kapelníkem.
 
01.09.2011 Nová folková hitparáda na Countryradiu Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Nová folková hitparáda na CountryradiuDo jednadvacátého roku své existence vstupuje Countryradio s další hitparádou – kromě již téměř 20 let existující Bonanzy (předtím jednička pro tento večer, neděle 17,00) bude v rámci pořadu Folkmenu, který je jedním ze žánrových pořadů Countryrádia (neděle 19,00) uvedena poprvé v neděli 4. září hitparáda výhradně folkových písní „Folkové stupně“.
 
22.08.2011 Sedm nedostatečných vydávají Doteky hrou Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Sedm nedostatečných vydávají Doteky hrouPo jedenáctileté činnosti vydá v září své debutové album Doteky hrou trampská a folková kapela Sedm nedostatečných. Album je průřezem desetileté historie kapely, která se v posledních letech stále aktivněji projevuje na plzeňské folkové scéně. Album se intenzivně natáčelo od počátku roku 2011 a při jeho tvorbě pomáhala řada známých hostů.
 
02.08.2011 Oldřich Veselý a jeho €-band vydávají desku Napsal uživatel Martina Viskupová    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Oldřich Veselý a jeho €-band vydávají deskuOldřich Veselý – rockový zpěvák, skladatel a hráč na klávesové nástroje, všestranný a renesanční umělec, bývalý člen Blue Effect a Synkop 61 vydává po několikaleté odmlce desku s názvem Restart. Třináct skladeb, které nahrával se svou kapelou €-band ve studiích v Brně a v Praze ve spolupráci s takovými osobnostmi jako Vlasta Třešňák nebo Pavel Vrba, bude možno na hudebních pultech zakoupit od poloviny srpna 2011.
 
28.07.2011 Zahradní střepy a střípky Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Zahradní střepy a střípkyHraní na předscéně většina vystupujících popisuje jako děsivý zážitek neboť za vašimi zády, oddělena jen oponou, se na zvukové zkoušce chystá další kapela. Vystoupení písničkářského dua Sova a Slamák, loňských vítězů Krtka, znělo hodně přesvědčivě bez jakéhokoliv zakolísání. Kuba Slamák mi prozradil, že za nimi se chystající Jablkoň se chovala naprosto skvěle, tedy bez jakýchkoliv rušivých zvuků.
 
28.06.2011 My3.avi se vyhoupli k vítězství Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V rámci právě skončivšího 20. ročníku festivalu My3.avi se vyhoupli k vítězstvíOkolo Třeboně se uskutečnila soutěž pro méně známé kapely Houpací kůň 2011. Do finále této soutěže postoupilo pět soutěžících z takřka stovky přihlášených, vybraných dramaturgy festivalu. Krátce po desáté hodině uvítala na podiu moderátorka Houpacího koně Petra Chmelařová první soutěžící, pražskou skupinu My3.avi.
 
27.06.2011 Výsledky Českého národního finále Porty 2011 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
České národní finále Porty 2011 proběhlo 24. – 26. června v Řevnicích. V pátek Výsledky Českého národního finále Porty 2011a v sobotu se v lesním divadle představili finalisté z oblastních kol, které doplnili postupující ze sobotní semifinálové scény. V neděli byla předána ocenění vítězům, o nichž rozhodla porota ve složení: Marcela Voborská (předsedkyně), Roman Horký, Jiří Mach, Milan Tesař, Vojta Kiďák Tomáško, Vladimír Vlasák a Vojta Zícha.
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 17 z 60

Kalendář

<< Prosinec 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1 2
 5
12
1824
25262728293031

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc