gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

22.06.2011 Fokální dystonie aneb co může potkat každého hudebníka Napsal uživatel P. S.    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V roce 2005 se stala smyslem mého života hra na kytaru. Následovalo rozhodnutí naučit se perfektně hrát. Začínám pilovat stupnice, sekvence, techniku pravé a levé ruky, licky, rytmy, v pomalém tempu, bez chyb, pečlivě. Stahování nahrávek, dřina s metronomem, okoukávání techniky na koncertech a na videích. Posléze radikální změna techniky.
 
22.06.2011 Živé Skoky 2011 zahajují koncertem souboru Byzantion v sobotu 25. června Napsal uživatel Petr Linhart    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Již čtvrtým ročníkem pokračuje v prostorách bývalé obce Skoky na Žluticku a především ve zdejším poutním kostele Navštívení Panny Marie projekt Živé Skoky. Za řadou aktivit, které si kladou za cíl oživení kdysi slavného poutního místa, stojí občanské sdružení Pod střechou. Prvním koncertem letošní sezóny bude v sobotu 25. června vystoupení pozoruhodného vokálního soubor Byzantion.
 
16.06.2011 Desky 2010 Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Zajímavosti
 • Desky 2010
 • Desky 2010
 • Desky 2010
 • Desky 2010
 • Desky 2010
 • Desky 2010
 • Desky 2010
 • Desky 2010
 • Desky 2010
 • Desky 2010
Na tento článek myslím od ledna, upomínán o něj jsem od března a máme květen a článek je tu. Stručné zhodnocení toho, co v roce 2010 v našem žánrovém rybníčku vyplavalo, plavalo a často se zase potopilo. Už při žánrovém tipování Andělů se mi vyloupla desítka alb – interpretů, která se ani s odstupem doby nezměnila. Tady jsou: My3.avi, Javory(beat), sampler Studna neobjevená, Zdeněk Vřešťál, Jiří Dědeček, Hromosvod
 
16.06.2011 Chcete na festival Zahrada 2011 zadarmo? Napsal uživatel Michal Jupp Konečný    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Chcete na festival Zahrada 2011 zadarmo?Chcete...? na Zahradu 2011 zadarmo... • prozpívat čtyři noci s partou podobně naladěných nadšenců... • ve dne trochu přiložit ruku k dílu, trochu odpočívat a přitom pořád vnímat muziku... • vidět vaše oblíbené muzikanty zblízka... • prožít festival "zevnitř"... • zažít legraci, zmatky, práci i lenošení... • tvořit Zahradu s námi... Staňte se členy pořadatelského týmu Zahrady!
 
09.06.2011 Čechomor pokřtil Místečko Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Čechomor pokřtil MístečkoPodkrovní galerie Malostranské besedy, další velmi zajímavé místečko obnoveného kulturního svatostánku v srdci Prahy, se ve středu 1. června stala místem křtu nové řadové desky Místečko, kterou téměř po šesti letech vydala skupina Čechomor. Za přítomnosti řady V.I.P. hostů a novinářů, v záři reflektorů a cvakajících fotoaparátů, cédéčko pokřtil Ivan Tásler, slovenský tvůrce, který se na albu autorsky i pěvecky podílí.
 
08.06.2011 Jamboree ve Stračenách po 20. Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Jamboree ve Stračenách po 20.Toto není reportáž z Jamboree ve Strakonicích. Začínalo se totiž už v pátek večerním koncertem a pokračovalo dopoledním na nádvoří hradu. Odpolední sobotní koncert začínal v 16,00 a já stihl druhou kapelu – Black Jack. Pro mě na úvod ideální kapela – nejtradičnější tradice, pro začátek i slušně zahraná, ale v průběhu večera přeci jen byli lepší a lepší. Lepší ale rozhodně nebyli následující The Apple. Ty bych doporučil skupině Městská, která se se mnou svého
 
30.05.2011 Anička a letadýlko & Jablkoň: Království Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Anička a letadýlko & Jablkoň: KrálovstvíDne 29. dubna v 19 hodin se stal velký sál Divadla Husa na provázku svědkem mimořádné události. Hudební skupina Jablkoň spolu s autorským divadlem Anička a letadýlko pokřtila novou desku Království, která vyšla 18. dubna 2011 u Indies MG. CD je hudebně-dramatickým přepisem divadelního představení Království, které hraje Anička Duchaňová spolu s Michalem Němcem Jablkoněm.
 
08.05.2011 Martin Rous a Martina Spurná - společně Napsal uživatel Ludvík Král    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Recitál písničkáře Martina Rouse se uskuteční ve čtvrtek 12. 5. od 19,30 v Optice Radlická 25. Jako host vystoupí Martina Spurná – exKvokál.
 
02.05.2011 Co je nového u Přeletu M.S.? Napsal uživatel Přelet M.S.    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Připravujeme V. ročník „Májového koncertu“ v Blovicích (12. května 2011 od 19:00). Během koncertu pokřtíme naše první oficiální CD  a přivítáme milé hosty, kteří se na tomto CD také objeví. Ten, kdo má prsty v nahrávání, míchání a vydání nosiče, není nikdo jiný než Honza Friedl, jehož studio AV Servis ve Vyšším Brodě se na nějaký čas stalo našim druhým domovem.
 
13.04.2011 Je to krásné povídání Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V přemíře knižních titulů patří k populárním různé druhy rozhovorů a povídání, zejmJe to krásné povídáníéna o veselých příhodách tzv. celebrit. Existuje řada kompilátů složených z časopiseckých článků s titulkem, že teď to bude o slavném člověku „doopravdy ono“. Nad takovou makulaturou se po vyplacení honoráře „sepisovateli“ zavře voda, v nejlepším případě na knihu padá prach v obchodě s levnými knihami.
 
04.04.2011 Druhá tráva bloguje Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Letos slaví Druhá tráva 20 let od svého založení a jako každý rok i tento bude velmi nabitý. Co však čeká kapelu nejdřív, je natáčení nového alba, autorské desky Roberta Křesťana. Nahrávka vzniká v americkém Nashvillu v proslulém studiu Quad, kde vznikla i poslední deska Pavla Bobka Víc nehledám.  Zažít atmosféru natáčení mohou i fanoušci Druhé trávy.
 
30.03.2011 My3.avi v prvním videoklipu Za 5 minut 12 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
My3.avi v prvním videoklipu Za 5 minut 12 V sobotu 26. března v pražském Blues sklepě měl premiéru první videoklip skupiny My3.avi k písničce Za 5 minut 12. „Natočili jsme ho během jednoho chladného podzimního podvečera v malebné vsi Betlém. Chtěli bychom poděkovat všem, co nám s ním pomohli!!! Jmenovitě pak hlavně Jarqu Plouharovi za kameru, Luboši Ondráčkovi za střih a Tomáši Velcovi a firmě Frame100r za postprodukci,“ říká režisér videoklipu Jakub Vlachynský z My3.avi. Písnička pochází
 
10.03.2011 Chcete se zhoupnout v Třeboni? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V rámci 20. ročníku festivalu Okolo Třeboně se i letos, na hlavním třChcete se zhoupnout v Třeboni?eboňském Náměstí TGM, představí scéna Houpací kůň. Tato scéna je určená mladým nadějným kapelám a objevům a dává prostor hudebníkům z žánrů folk, rock, world music atd. Každý rok se do Houpacího koně hlásí zástup kapel, které dramaturgové vybírají z nahrávek, a do finále jde sedm skupin.
 
21.02.2011 Chcete si předplatit nové album Zhasni? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Chcete si předplatit nové album Zhasni?Po třech letech se novoborská skupina Zhasni rozhodla znovu se pustit do dobrodružství, kterému se v hudebních kruzích říká "natáčení". Stejně jako u předchozího, kritikami oceněného, alba Je to tak nutný… je cílovou stanicí město Zlín, nicméně nahrávací studio bude jiné. Jedná se o jedno z nejlepších studií u nás - tzv. "Véčko" Ivo Viktorina, kde svá alba točili např. Bratři Ebenové, Richard Müller, Minus 123 minut, Vlasta Redl apod.
 
16.02.2011 Jarret vyráží na šňůru Napsal uživatel Karel Markytán    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Liberecký Jarret vyráží na konci února na šňůru po vlastech českých, tedy spíše moravských. Tak až si ověříte, zdali nedorazí i k Vám, můžete si přečíst rozhovor s Michalem Kadlecem a Markem Štulírem, který s nimi na konci roku vedl Karel Markytán.
 
07.02.2011 Kompletní výsledky Dětské Porty 2011 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V pražském Divadle Za plotem probíhalo 4. - 5. února XX. Republikové finále Dětské Porty 2011, interpretační a autorské soutěže jednotlivců, dvojic a skupin dětí a mládeže do 26 let z České republiky. Finále se zúčastnily i dvě skupiny ze Slovenska. V sobotním slavnostním programu byly předány diplomy vítězům jednotlivých kategorií.
 
26.01.2011 Radůza, Traband nebo Jananas? Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Do jubilejního 20. ročníku vstupuje udělování cen Akademie populární hudby. V těchto dnech byly zveřejněny nominace na ceny Anděl 2010. V žánru folk a country, který nás pochopitelně zajímá nejvíce, získali nominaci následující tři interpreti: Radůza za desku Miluju vás, Traband za desku Domasa a Jananas za stejnojmennou desku.
 
19.01.2011 Konkurs Zahrady je tady... Napsal uživatel Michal Jupp Konečný    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Časopis FOLK vyhlašuje již podvacáté výběrový KonkurKonkurs Zahrady je tady...s Zahrady pro skupiny i písničkáře a dvojice. Vybraní účastníci vystoupí na festivalech Zahrada v Náměšti na Hané a Folková růže v Jindřichově Hradci. Konkurs Zahrady hledá a podporuje mladé kapely a umožnit jim prezentaci a vstup na festivalová a klubová pódia i do medií. Konkurs je otevřen sólistům i kapelám, které hrají folk, worldmusic, folkrock,
 
18.01.2011 Album roku 2010: Domasa Napsal uživatel Milan Tesař    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Už pojedenácté vyhlásila hudební redakce Radia Proglas anketu Album roku. K hlasování jako každý rok vyzvala publicisty, hudebníky, vydavatele, promotéry a další osobnosti, kteří jsou s rádiem během roku nějakým způsobem v kontaktu. Na výzvu letos kladně zareagovalo 93 oslovených osobností.
 
04.01.2011 Novoročenky od čtenářů FOKLtime.cz Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Bujaré oslavy konce roku 2010 a nového roku 2011 máme všichni zřejmě úspěšně za sebou, ale to nebrání tomu, abychom se s vámi nepodělili o všechna ta krásná novoroční přání, která nám dorazila na redakční mail. Moc za všechna "péefka" děkujeme a budeme rádi, když nám i v tom novém roce 2011 zachováte přízeň a budete stále navštěvovat stránky FOLKtime.cz.
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 17 z 59

Kalendář

<< Prosinec 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5
21232425
2627283031 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

 • Country Rádio
 • Rádio Folk
 • Rádio Proglas
 • Rádio Samson
 • Rádio ČRo Olomouc