gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

23.05.2012 Vychází CD Hotel v tiché ulici Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Vychází CD Hotel v tiché uliciLada Šimíčková a Ivo Cicvárek Vás srdečně zvou na koncerty, na nichž pokřtí své nové CD Hotel v tiché ulici, které oficiálně vychází 25. května 2012 u Indies Scope Records. Jde o jemné akusticko-elektronické album, které shrnuje jejich dosavadní tvorbu obohacenou o skvělé instrumentální výkony přizvaných hostů, kterými jsou Petr Pospíšil (kontrabas), Vilém Spilka (kytara), Jan Vašina (saxofon), Luboš Malina (banjo, irská flétna) a Martin Kleibl (bicí).
 
19.05.2012 Epy de mye: Klip Opustíme vzory ve finále Českého You Tube Festu Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Epy de mye: Klip Opustíme vzory ve finále Českého You Tube FestuAnimovaný videoklip Opustíme vzory výtvarnice Veroniky Szemlové zdá se ještě zdaleka neřekl poslední slovo. Porota vyhledávací soutěže Český You Tube Fest 2012 v čele s Milanem Caisem z Tata Bojs vybrala z 800 klipů mezi finálovou patnáctku i klip jihočeské kapely Epy de Mye!
 
17.05.2012 Rádio Folk vydává své umělecké Dekrety Napsal uživatel Lukáš Vořech Pokorný    PDF Tisk Email
Zajímavosti
radio-folkV několika posledních týdnech hledali na Rádiu Folk cestu, jak poděkovat těm, kteří kladně zareagovali na výzvu Kuby Horáka (kapela Zhasni, moderátor pořadu Posluchárna) a kteří zřízením trvalých příkazů začali Rádio Folk finančně podporovat.
 
16.05.2012 KC Vltavská končí, utlumuje… Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Před pár dny proběhla médii zpráva, že po nKC Vltavská končí, utlumuje…ěkolika letech končí, resp. utlumuje, své aktivity Kulturní Centrum Vltavská. Kromě různých kurzů a pořadů pro děti a seniory probíhaly ve Vltavské i koncerty různých hudebních směrů, účinkujících domácích i zahraničních. V letošním roce v KC Vltavská proběhla například i série Hudebních sklepů V. Koubka, v rámci kterých vystoupili: Martina Trchová Trio,
 
02.04.2012 Hudba z Hrobu i první folková zpovědnice na FOLKomínu 2012 Napsal uživatel Agentura BB nikoliv C    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Jako první z celé scény zavádí letošní FOLKomín speciální službu nejen pro vystupující muzikanty, ale i pro všechny příchozí příznivce dobré muziky. Také vás trápí, zda hudba kterou hrajete nebo posloucháte je ten pravý folk, zda jde o hudbu živou a životaschopnou? Tápete v tmách a jste zmítáni pochybnostmi? Není nic jednoduššího než dorazit na festival a zajít si do Folkové zpovědnice.
 
28.03.2012 Pocestný do Země zamyšlené Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Pocestný do Země zamyšlenéBásník a spisovatel Ladislav Stehlík nazval svou knihu věnovanou putování křížem krážem Jižními Čechami Země zamyšlená. Myslím, že název přesně vystihuje pocity člověka putujícího krok za krokem tím krajem lesů, rybníků a hor, krajem krásných vesniček i krásných lidových písní. V tomto kraji vyrostla řada skvělých muzikantů s charakteristickým hudebním rukopisem.
 
19.03.2012 Folk v Ostravě přehledně na webu Napsal uživatel Mirek Zajac Duda    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Vážení přátelé folkové a country hudby, rádi bychom vás informovali o našem novém webu Folk v Ostravě - www.folkvostrave. Stránky jsou v provozu od konce listopadu 2011. Informují o akcích, které pořádáme a spolupořádáme - Tóny cest (112 pořadů), Trampský guláš (15 ročníků), Jarní a Podzimní ozvěny ( 3 akce) a bluegrassová přehlídka Bluebells ( 3 ročníky).
 
14.03.2012 Co je nového u... Lady Šimíčkové a Ivo Cicvárka? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Co je nového u... Lady Šimíčkové a Ivo Cicvárka?Textařka a zpěvačka Lada Šimíčková, která dlouhodobě hudebně spolupracuje s písničkářem Ivo Cicvárkem, právě nahrává své debutové album, které vyjde v červnu 2012 u Indies Scope. Žánr, v němž se Lada a Ivo pohybují, v sobě kombinuje prvky šansonu a soudobé písňové akustické hudby s jemnou elektronikou– vše postaveno na vynikajícím písňovém textu, který je v Ladině tvorbě vždy zásadní.
 
14.03.2012 Poletíme? vydávají album Kroskántry Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Poletíme? vydávají album KroskántryBrněnští Poletíme? na novém albu KROSKÁNTRY objevují v sobě srdce kovboje a svůj originální banjo punk rozšiřují o další styl – country, teda přesněji v podání Poletíme? - kántry. Na třetím řadovém albu Poletíme? opět kladou důraz na vtipné texty, přímočaré, poetické, přesto lehce vulgární.
 
13.03.2012 Okolo Třeboně dá větší prostor objevům Napsal uživatel Václav Koblenc    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Festival Okolo Třeboně, na jeOkolo Třeboně dá větší prostor objevůmhož 21. ročníku se letos představí Michal Pavlíček, Sto zvířat, Divadlo Járy Cimrmana, Michal Viewegh či písničkář Pavel Žalman Lohonka, dá větší prostor objevům. Pořadatelé se rozhodli podpořit ve větší míře mladé kapely poté, co přišla zpráva, že letos se neuskuteční největší tuzemský folkový a multižánrový festival Zahrada v Náměšti na Hané, který se právě talentům dlouhodobě věnoval.
 
09.03.2012 Zahradní" soutěž písničkářů a dvojic na Folkové růži Napsal uživatel Michal Jupp Konečný    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Písničkáři letos Krtka dostanou! Jak už víte, Zahrada v NáměšZahradníti se letos neuskuteční. Dobří lidé okolo Zahrady ale nezahálejí. Zatímco kapely letos o Krtka soutěžit nemohou, písničkáři a dvojice ano. Vyhlašujeme konkurs na Zahrádku písničkářů 2012! Podmínky jsou následující:
 
20.02.2012 Kapitán Kid Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Kapitán KidPrvní naše setkání se uskutečnilo díky Slabochovi Benovi. Hulákali jsme tu písničku na pionýrském táboře a netušili, že nějaký Kapitán Kid vůbec existuje, a když jsme jeho jméno objevili ve zpěvníku, bylo nám stejně blízké asi jako Old Shatterhand.
 
16.02.2012 Druhá tráva, Jarret a Tomáš Klus = nominace na Žánrové ceny Anděl 2011 Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Druhá tráva, Jarret a Tomáš Klus = nominace na Žánrové ceny Anděl 2011V pátek 2. března budou v pražském Paláci Akropolis předány žánrové ceny Anděl za rok 2011. Oproti hlavnímu večeru, který Česká televize odvysílá v přímém přenosu, bude z předávání žánrových cen odvysílán záznam. Letošními nominovanými jsou: Druhá tráva s albem Marcipán z Toleda (Universal Music), Jarret s albem Za hrany (Indies Scope) a Tomáš Klus s albem Racek (Sony Music).
 
15.02.2012 Skončí i rádio Folk? Napsal uživatel Kuba Horák    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Radio FolkKrátce po té, co z „mediální scény“ zmizel jediný tištěný časopis zabývající se folkovou hudbou, hrozí konec i stejnojmennému rádiu. Dlouhá léta jej totiž finančně (o čase stráveném prací pro rádio lepší nepsat) dotoval jeho zakladatel a ředitel Pavel Rada. A protože se zdroje tohoto dobrého blázna ani ne tak pomalu jako jistě tenčí, je téměř jisté, že pokud se k Pavlovi nikdo nepřidá, rádio bude následovat kroky výše zmíněného časopisu.
 
06.02.2012 Výsledky XXI. Republikového finále Dětské Porty a několik slov Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V pražském Divadle Za plotem probíhalo 3. - 4. února XXI. Republikové finále Dětské Porty 2012, interpretační a autorské soutěže jednotlivců, dvojic a skupin dětí a mládeže do 26 let. Zároveň se letos podruhé v rámci programu uskutečnilo i Republikové finále XVI. ročníku soutěže Melodie představující mladé zpěváky a hudebníky bez rozdílu žánrů.
 
26.01.2012 Epy de Mye podruhé v Paláci Akropolis? Je to na vás. Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Epy de Mye podruhé v Paláci Akropolis? Je to na vás. První letošní koncert odehrála jihočeská Epy de Mye v pondělí 9. ledna ve slušně zaplněném pražském Paláci Akropolis. Kapelu si pořadatelé vybrali v rámci soutěžního projektu Future Line, který dává šanci mladým kapelám zahrát si na jedné z nejprestižnějších pražských klubových scén. Pražští fanoušci tak měli jedinečnou šanci vidět plnohodnotný koncert kapely za symbolických
 
24.01.2012 FOLKomín 2012 ve víru změn, překvapení, novinek a specialit Napsal uživatel Agentura BB nikoliv C    PDF Tisk Email
Zajímavosti
FOLKomín 2012 ve víru změn, překvapení, novinek a specialitPřinášíme první informace o letošním festivalu. Personální zemětřesení – pokladník dramaturgem, dramaturg do pokladny, spíkr zvukařem. A co termín? Jak se na festivalu bránit infekci. Diváci ceny sotva unesou. Po psích posluchačích i kočkám vstup doporučen… Rodiny tentokrát na festival tak výhodně až to je k nevíře. Kdo je tajemným ředitelem FOLKomína? Bomba v dramaturgii – mezi účinkujícími je interpret, který v Praze dosud nevystoupil ani z metra.
 
17.01.2012 Výsledky ankety Album roku 2011 Napsal uživatel Milan Tesař    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Výsledky ankety Album roku 2011V sobotu 14. ledna jsme v hudebním týdeníku Slyšte, lidé! vyhlásili výsledky výroční ankety Album roku 2011, kterou pořádá hudební redakce Radia Proglas. Do ankety hlasují oslovení hudebníci a publicisté, kteří jsou s naším rádiem v kontaktu, a také vybraní pracovníci Proglasu. Do letošního ročníku hlasovalo přes 70 respondentů, kteří mohli nominovat libovolný počet alb bez ohledu na žánr.
 
12.01.2012 Příběhy písní (díl druhý) Napsal uživatel Michal Bystrov    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Příběhy písní (díl druhý)První část zamýšlené trilogie Příběhy písní vznikla v roce 2009. Také v druhém díle se Michal Bystrov vydává po stopách skladeb, na jejichž původní smysl, osudy či autory se dávno zapomnělo. Na základě ověřených faktů líčí co možná nejpodrobněji a nejpravdivěji historii jejich vzniku, srovnává všechny známé teorie, upozorňuje na staleté omyly a vykresluje prostředí a situace, v nichž se jednotlivé písně zrodily.
 
11.01.2012 Docela mazaný způsob, jak z hráčů vyždímat maximum Napsal uživatel Michal Bystrov    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Docela mazaný způsob, jak z hráčů vyždímat maximumObčas dělám takovou věc, která by pro novináře měla být samozřejmá, ale věřte mi, že zdaleka není: když mi dojdou nápady, o čem psát, a nechci si nechat nutit témata shora, vyjdu do ulic a hledám nové téma sám. Tak jsem pro sebe objevil například současný pražský bigbít skupiny Tajné slunce, grungeovou lyriku kapely Obří broskev nebo folkové rapování Ondry Ládka, který se měl už brzy proslavit pod pseudonymem Xindl X.
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 15 z 59

Kalendář

<< Prosinec 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5
21232425
2627283031 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc