gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

13.10.2023 Hudebníci vybrali přes sto patnáct tisíc na výzkum Alzheimerovy nemoci (Mrakoplaš)    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Jiří Štědroň a Mrakoplaš s Milanem Potočkem
Jiří Štědroň a Mrakoplaš s Milanem Potočkem
foto: Renata Králová
Na dobročinném koncertě na podporu výzkumu léčby Alzheimerovy nemoci vystoupili zpěváci a herci Jiří Štědroň, Pavel Sedláček a klavírista Milan Potoček. Dvanáctým ročníkem akce Mrakoplaš kontra Alzheimer se pořadatelům zdařilo získat více než sto patnáct tisíc korun, za dvanáct let pořádání události vybrali již téměř devět set tisíc korun. Hudební vystoupení, doprovázené aukcí raritních předmětů, se uskutečnilo 3. října 2023 v prostorách velkého sálu pražského Divadla V Dlouhé.
Pavel Sedláček a Mrakoplaš
Pavel Sedláček a Mrakoplaš
foto: Renata Králová
Během benefiční události se diváci těšili z vystoupení legendárních osobností české hudební scény, zpěváků a herců Jiřího Štědroně a Pavla Sedláčka. Hosty doprovázela pořádající kapela Mrakoplaš. V minulosti jejich bohulibou činnost svou účastí podpořili čeští muzikanti, např. Petr Janda, Ivan Hlas, Luboš Pospíšil, Robert Křesťan nebo herec Zdeněk Svěrák. Proběhla také osvětová beseda s hlavou specializované ambulance pro poruchy paměti Neurologické kliniky při Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a Univerzity Karlovy 3. lékařské fakulty prof. MUDr. Alešem Bartošem, Ph.D. na téma neurodegenerativních poruch a dosažených pokroků.
„Po rekordním loňském ročníku jsme si říkali, jak to asi letos dopadne?... Jsme šťastní, že náš projekt i letos oslovil spoustu návštěvníků a výše vybraných finančních prostředků je doposud nejvyšší za celou dvanáctiletou historii naší akce. Když k tomu navíc přidáme fakt, že našimi hosty byli zpěváci, kterým je přes osmdesát let, mají v sobě stále velkou energii, dokazují, že i v tomto věku mohu stát na pódiu, pamatují si všechny písničky, které jsme už jako malí slýchávali z rozhlasu, dostává tím Alzheimerova nemoc aspoň v tuto chvíli na frak.
Mrakoplaš a hosté Benefice včetně vydražitele společné fotografie se připravují na společné focení
Mrakoplaš a hosté Benefice včetně vydražitele společné fotografie se připravují na společné focení
foto: Renata Králová
Pan profesor Bartoš a jeho tým z AD centra odvádí neuvěřitelnou práci a my jsme poctěni, že můžeme alespoň touto formou pomoci ve výzkumu této choroby, a že třeba i díky financím z naší benefice bude vyšetřeno více seniorů, kteří se v případě pozitivního nálezu mohou začít brzo léčit. Protože časná léčba je prvním předpokladem k tomu, aby byl další život pacientů s Alzheimerovou nemocí důstojný. I proto je mottem koncertu slogan ‚Nezapomeňme na sebe‘, protože nikdo z nás vlastně neví, kdy my sami, nebo naši nejbližší, budeme výsledky práce AD centra potřebovat,” 
říká jeden z pořadatelů a členů skupiny Mrakoplaš Martin Kalenda.
Večerem v roli moderátora provázel hudební publicista, herec a televizní dramaturg Pavel Anděl. Ujal se také dvou aukčních vstupů coby licitátor. Mezi devíti draženými raritními předměty byly například SP deska z roku 1971, kterou věnoval Jiří Štědroň, část pódiového kostýmu Pavla Sedláčka, staré fotky a další unikátní kusy.
Získané finance opět putují na podporu činnosti a výzkumu AD centra, specializované ambulance pro poruchy paměti Neurologické kliniky při Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a Univerzity Karlovy 3.
 
 
 
 
 
 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Únor 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122232425
2628   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc