gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

21.02.2014 Blíží se uzávěrka 40. ročníku Trapsavce Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
Blíží se uzávěrka 40. ročníku TrapsavcePíšete-li, máte posledních pár dnů na odeslání své poezie či prózy do literární soutěže Trapsavce neboť o půlnoci 28.2.2014 se letošní ročník uzavře a Zlatého Trapsavce či jinou cenu budete moci získat zase až za rok.
 
31.05.2013 Výsledky 39. ročníku literární soutěže TRAPSAVEC Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
Výsledky 39. ročníku literární soutěže TRAPSAVECVyhlášení výsledků 39. ročníku Trapsavce proběhlo minulý víkend 24. - 26. května 2013 v Zapomenutém údolí u Drahňovic. Pokud jste zvědavý, kdo získal nejvyšší ocenění, Zlatého Trapsavce, a jak dopadlo hodnocení v jednotlivých kategoriích, v následujícím článku se to dozvíte.
 
27.07.2012 Rozhovor s šerifem T. O. TRAMP BOYS zvaným Dewi, ... Napsal uživatel Petr Náhlík - Vokoun    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
T. O. TRAMP BOYS založilo 8. květnRozhovor s šerifem T. O. TRAMP BOYS  zvaným Dewi, ...a roku 1959 nad Starou řekou pod osadou Červánek poblíž Žloukovic kamarádi Bohumil Drmla - Bátožník, Václav Černý - Dewi, Ladislav Procházka - Špacír, Vladimír Hlinomaz - Vlčák a Zdeněk Bušek - Zelený Jed. Na Skále úmluvy byl šerifem zvolen - Dewi (*17. 9. 1938 v Dubí).  Dewiho tvorba ze stránek trampských časopisů zmizela před 40 lety. Na přelomu 60. a 70. let ale psal a kreslil vtipy do časopisů TRAMP,
 
01.06.2012 Třicátýosmý psavecký rej aneb vyhlášení výsledků TRAmpského PSAVCE Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
Třicátýosmý psavecký rej aneb vyhlášení výsledků TRAmpského PSAVCENavzdory všem šamanským deštivým předpovědím kouzelníků z kmene Rosničkářů byl poslední květnový víkend obdarován krásným počasím, a to zcela zaslouženě. Kousek od Přebudova na Nepomucku se totiž konalo vyhlášení 38. ročníku trampské literární soutěže Trapsavec na velmi krásném tábořišti plzeňského oddílu Šíp. Spací smrkový les, rozkvetlá louka, koupací rybník, který využilo dost přítomných psavců a sem tam nějaká břízka, to vše připomínalo spíše krajinu z tábornických obrázků Marko Čermáka.
 
25.05.2012 Vandr trampským komiksem I. Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
Vandr trampským komiksem I.Pět trampských povídek zpracovaných do komiksové podoby, které vydal Avalon v prvním svazku nově vzniklé komiksové trampské edice, jako svoji 106 publikaci. Autorem kreseb je Tom Zvědělík - Hohe a graficky je zpracoval Stanislav Dlouhý - Hadži. Rozsah sbírky je 40 stran, na poctivém 100 gramovém křídovém papíře.
 
18.05.2012 Trapsavecké miniatury... Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
Trapsavecké miniatury...... jsou novou trapsaveckou edicí pro psavce a psavkyně pohybující se kolem trampské literární soutěže Trapsavec. Na svém vydavatelském svědomí ji má Jan Frána - Hafran a prvotním popudem pro její vznik byl záměr publikovat i povídky a básně, které se v Trapsavci neumístili a které tím pádem málokdo zná.
 
20.04.2012 Mladé tužky aneb nová jména trampského literárního Západu Napsal uživatel Miroslav Valina    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
Po několikaleté pauze bude ve středu 25. dubna od 18:00 dána v plen trampské literatuře Polanova síň plzeňské městské knihovny nacházející se v ulici Bedřicha Smetany 13. Proto buďte zváni na večer věnovaný próze a poezii pěti západočeských autorů, kteří se během posledních let stále víc začínají prosazovat nejen v trampské literární soutěži
 
30.03.2012 Šťastná třináctá Zlatá horečka Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
Přesně na poslední zimní víkend, který se však tvářil jako květnový, dokonce možná i jako červnový, se po dvouleté přestávce uskutečnila povedená akce nazvaná Zlatá horečka, na kterou ze všech koutů Spojených států Českých, Moravských a Slezských dorazilo rekordních 395 občanů města Fort Yukon, nepočítaje v to kupu nejmenších dětí, které si o občanství žádat nemusely.
 
02.03.2012 Náčelník - E.T. Seton a mizející Západ Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
Kniha Náčelník s podtitulem Ernest Thompson Seton a mizejícíNáčelník - E.T. Seton a mizející Západ Západ, kterou napsal H. Allen Anderson, a vychází u nás poprvé, je životním příběhem Ernesta Thompsona Setona (1860–1946) – spisovatele, malíře, vědce a reformátora, který se narodil ve viktoriánské Anglii, ale již v šesti letech emigroval se svou rodinou do Kanady.
 
17.02.2012 Tucet dní do konce Trapsavce Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
Zni to poněkud katastroficky, ale naštěstí stále jde jen o konec aktuálního 38. ročníku této trampské literární soutěže. Za necelé dva týdny, tedy 29. února, zaklepe na dveře a rovnou je i otevře - uzávěrka Trapsavce a je dobré být na tento okamžik připravený. Pokud má někdo z vás v šuplíku či v paměti počítače povídku nebo báseň z vandru a chtěl by se o podělit s ostatními, má nejvyšší čas.
 
03.02.2012 Fotosoutěž Trasa Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
Fotosoutěž TrasaUzávěrka 19. ročníku této (nejen) fotosoutěže je 29. února 2012.  Což znamená, že nastal nejvyšší čas na pozorné prohlédnutí fotoalb z uplynulého roku, k vybrání několika hezkých fotografií a jejich poslaní mailem nebo poštou. V závorce výše uvedené slůvko „nejen“ znamená, že v TRASE  se nesoutěží pouze ve fotografiích, ale i v trampské tvořivosti, jde tedy o kategorii pro šikovné ruce.
 
09.12.2011 9. ročník Fotosoutěže Brdské vločky Napsal uživatel Waki    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
Soutěží se ve třech kategoriích: 1. BRDY JSOU NEJHEZČÍ SVĚTADÍL. Brdy jsou Brdy a rozhodně není pravda, že všechno zajímavé už někdo vyfotil před vámi. Naopak, najít nový pohled na stokrát viděné, k tomu je potřeba polibek kamarádky Múzy.
 
02.12.2011 Uzávěrka 38. ročníku Trapsavce Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
Uzávěrka 38. ročníku TrapsavceČas pádí jako stádo divokých koní a platí to i pro Trapsavce. Sotva byly vyhlášeny výsledky předchozího ročníku a odježděno pár vandrů, už se blíží uzávěrka ročníku dalšího, která bude díky přestupnému roku „až“ v pondělí 29. února 2012. A protože v těchto dnech nastává období dlouhých večerů, jednou z možností jejich využití  může být i napsání povídky nebo básně a jejich poslání na v propozicích uvedený kontaktní e-mail.
 
03.06.2011 Vyhlášení 37. ročníku Trapsavce Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
O tomto víkendu se v Zapomenutém údolí poblíž Českého Šternberka uskutečnilo vyhlášení vítězů Trapsavce, na které přijelo kolem osmi desítek psavců, zasloužilých čtenářů, trampských redaktorů a dalších podobných existencí z Čech, Moravy i Slovenska, o které se staral připravený pořadatelský tým, jmenovitě Belmondo s Bublinou, Čepek, Štěhně, Terka a další.
 
04.03.2011 Historie děčínského trampingu Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
Koncem roku  vyšla kniha Z campů děčínských trampů a jde o kvalitní  zprHistorie děčínského trampinguacování historie trampingu v tomto pískovcovém kraji, od samotných počátků za 1. republiky až do současné doby - trampské osady, akce, kapely a písničkáři, časopisy atd. Autor knihy Rigomery odvedl dobrou práci, a to i za cenu ohrožení vlastního života (bez přehánění). Aby mohl knihu včas dopsat, odmítl operaci srdce, podepsal revers a do nemocnice se vrátil až ve chvíli,
 
28.01.2011 Uzávěrka 37. ročníku Trapsavce Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
Čas neustále pádí jako stádo divokých koní a platí to i pro trampskou literáUzávěrka 37. ročníku Trapsavcerní soutěž Trapsavec. Sotva byly na brdském Empty campu vyhlášeny výsledky předchozího ročníku a odježděno pár vandrů, už se blíží uzávěrka ročníku dalšího, která bude v pondělí 28. února 2011. Oproti letům minulým je tu jedna výrazná změna a to v posílání povídek a básní. Už se nemusí posílat pouze dopisem v devíti kopiích, ale klidně i mailem,
 
08.10.2010 Rekordních 105 trampských sardinek v Písničkovém vlaku Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
Rekordních 105 trampských sardinek v Písničkovém vlakuJsou dny, kdy navzdory zaručeně dobře informovaným sejčkům, hlásajících konec trampingu v Čechách (případně na Moravě, Slovensku), se nádraží zelenají. Jedním z těchto dnů byl i pátek 1. října, kdy redakce Puchejře a Brdské vločky uspořádaly již osmý Písničkový vlak, jedoucí po brdské trati Praha - Paříž - Dobříš.
 
28.05.2010 Greenhorn, Paběrka a tramp Marko Čermák Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů

Greenhorn, Paběrka a tramp Marko ČermákMarko Čermák je pro spoustu lidí nejen českým otcem pětistrunného banja, postupným členem kapel Greenhorns, White Stars a Paběrek,ilustrátorem Rychlých šípů,  ale rovněž trampem, který i přes svých sedm křížků stále chodí vandrem po „svých“ brdských lesích, jen s usárnou a nezbytným banjem. Kde jinde mohl být pořízen i tento rozhovor, než v Markově brdském srubu.

 
09.04.2010 Nové trampské knihy, CD a webovky Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů

Kapitán Kid - Mistrova smrtJaroslav Velinský - Kapitán Kid ve svém stejnojmenném nakladatelství právě vydává již devatenáctou detektivní „finkovku“ nazvanou Mistrova smrt.
Cituji: Nad strašnickým závodem Pragokov se vznáší hrozba likvidace zaběhnuté výroby, avšak Otovi Finkovi spíš nedá spát jedna záhadná smrt; a to netuší, že přijdou další…

 
26.03.2010 Jubilejní Zlatá horečka na Hořina river Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů

Jubilejní Zlatá horečka na Hořina riverPředstavte si krásné opuštěné údolí s loukou, protékajícím potokem, obklopené lesy, s malým srubem a velkou táborovou jídelnou postavenou právě z toho, co okolní les dal. A teď zavěsíme na smrk, ze kterého je skvělý rozhled po údolí, kameru, která udělá jednou za pár minut krátký záběr a vydrží jí to celých šest dní, od úterý do neděle minulého týdne.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2

Kalendář

<< Červen 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 811
121314
2022
262728  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc