gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

25.10.2013 Jsem mladá nadějná autorka Napsal uživatel Miroslav Marusjak - Miky    PDF Tisk Email
Povídky
Jsem mladá nadějná autorkaZase začala ta pošahaná škola. Příští rok mi bude konečně osmnáct! Máma se ve mně vidí, chce ať jdu studovat medicínu. Tůdle! Nemíním večery trávit nad skriptama, zatímco ona bude sousedkám pyšně vykládat, jak má šikovnou dceru. Přišla jsem odpoledne domů a máti řádila jak tajfun. Vždycky vyrukuje s nějakým černým scénářem. Šíleně mě sjela kvůli profilu na Facebooku. Stejně vůbec netuší, co to vlastně je a jak to funguje.
11.10.2013 Čtvrtý rozměr Napsal uživatel Zuzana Kreizlová – Žabka    PDF Tisk Email
Povídky
Čtvrtý rozměr„Aááá, sundejte mě!“ ječel Dřímal, kterej levitoval i s báglem asi tři metry nad zeleným pažitem jedný lesní paseky. „Klid, Dřímo. Víš, co máš dělat,“ křikl na něj Kamzík. Vypadal by dokonale v klidu, kdyby mu přitom nepřeskočil hlas. Mně z toho taky běhal mráz po zádech. Když Dřímalovy kanady měkce dosedly do trávy, všichni tři jsme si oddechli. „Fuj,“ oklepal se, „to byl blbej nápad.“ Nejistě se ohlídl nahoru, kde si před chvílí tykal s větvemi borovic.
04.10.2013 Plán na sobotu Napsal uživatel Petr Doležal - Dollyk    PDF Tisk Email
Povídky
Plán na sobotuTak to byl teda úžasnej nápad, vzít ji s sebou. Fakt k nezaplacení. Místo abych si v klidu seděl u ohýnku a vopejkal buřtíky, sedím v zahradní restauraci penzionu Na vyhlídce, protože Jitka prostě v lese špinavýma rukama jíst nebude. Mám ji ale rád a za celou tuhle situaci si vlastně můžu sám. Smyk mě taky pěkně vypek. Na poslední chvíli přijde s tím, že musí v sobotu do práce.
27.09.2013 Na svý narozeniny Napsal uživatel Mirek Novák – Kazatel    PDF Tisk Email
Povídky
Na svý narozeninyZatímco se moucha na skříni protahovala z odpoledního šlofíčku, část redakční rady nejmenovaného trampského plátku nervózně poposedávala na židlích okolo otřískaného stolu. Na první pohled se mohlo zdát, že k té nervozitě není žádný důvod. Porada se chýlila ke konci a  zbývalo jenom vyřešit předposlední stránku.  „Co tam dáme místo toho Džonova komiksu?“ zeptal se šéfredaktor.
20.09.2013 Můj ty svatý Floriánku ... Napsal uživatel Jan Valeš - Jenýk    PDF Tisk Email
Povídky
Můj ty svatý Floriánku ...Obloha  nad údolím bylo žlutá jako osminka žluklýho másla. To máslo stékalo z nebe do nehybné plochy přehrady a odtud vytékalo přes sypanou hráz do údolí, kde zatápělo štíty vesnických stavení, nehybně mrtvé koruny stromů a pod nimi i malou lucernu kapličky, ve které se ukrýval před začínající bouřkou nějaký svatý.
13.09.2013 Jedno přání Napsal uživatel Ondřej Jaroš - Višňák    PDF Tisk Email
Povídky
Jedno přání„Do háje zelenýho!“ Zaklel Víťa po tom, co se natáhl do mokrého listí. Pomalu se sbíral na nohy a rozhlížel se po temném lese. „Teď mi zbejvá stejně jít jenom nahoru na hrad,“ zahuhlal si Víťa pro sebe. Baterka mu zhasla, v lese se zamotal a celou dobu se ptal sám sebe, proč se drápe na starou zříceninu. Vlastně ho sem poslala ta víla, nebo duch nebo co to bylo. Víťa sice podezříval rum, který dostal k narozeninám od kamarádů, ale přízrak byl hodně přesvědčivý.
06.09.2013 Tramp is not death Napsal uživatel Michael Antony -Tony    PDF Tisk Email
Povídky
Tramp is not death„Tramp is not death,“ zašeptal z posledních sil náš nejnovější kamarád, ležící čelem na desce stolu hospody U tří bernardýnů, kde každou středu míváme slezinu. Frank se na něho zahleděl laskavým pohledem, ostře kontrastujícím s okázalou přísností šerifské hvězdy přilíplé na jeho kostkované košili a s úsměvem pronesl: „Bude to dobrý tramp.“ Nebyl jsem si tím moc jistý, ale je fakt, že události dávaly za pravdu spíše šerifovi...
30.08.2013 Rok za deset hektarů Napsal uživatel Martin Šlápota - Šlápi    PDF Tisk Email
Povídky
Rok za deset hektarůMilujem víkendy. Nejen, že jsou to dny v kriminále poměrně klidné, ale zejména proto, že nám dozorci dovolí mít u sebe věc, která nás drží v těchto těžkých chvílích nad vodou – naši osadní kroniku. Sedíme u stolu a za zvuků jazyků ze sousedních cel, které ani nedokážem identifikovat, listujem stránku za stránkou, a pak si při zasněném pohledu skrz zamřížované okno promítáme ty krásné časy, kdy vznikla.
23.08.2013 Hon na falešnýho mnicha Napsal uživatel Jan Frána - Hafran    PDF Tisk Email
Povídky
Hon na falešnýho mnicha„Na Dobříně straší,“ vyhrknul na nás kamarád Pařez, sotva se objevil ve dveřích hospůdky U Orla, kde jsme se sešli kvůli vyřešení další životně důležitý otázky pro budoucnost naší osady. Co s nadcházejícím víkendem? „Ahoj, taky tě rád vidím,“ důrazně pozdravil Burák. „Jo, ahoj!“ „Ve věži co?“ nadhodil Many a vesele se ksichtil. „Já nevím, jestli ve věži,“ nechytal se Pařez, „prostě na hradě a v jeho okolí straší.“  „Jo, jo, když jsi na hradě, tak ti straší ve věži,“
16.08.2013 Jak to vidím já Napsal uživatel Venda Pešata - Lachout    PDF Tisk Email
Povídky
Jak to vidím jáJsem Tremp. Teda na rozdíl od mých kamarádů ,kteří se tak právem nazývají se tak doopravdy jmenuju. Páníčkové říkaj , že prý jsem kanadskej retrívr ,ale vcelku mi na tom nesejde, protože se mi tuze líbí v Čechách. Narodil jsem se posledního ledna v roce, kdy měli lidi staženo , co s tim jejich světem bude dál a nedaleko toho města s pěknou věží , kde kousek dál v lese bydlíval Rumcajs.  Z mých zálib bych jmenoval prohánění tenisáku, cachtání ve vodě , válení ve sněhu a nezvladatelnou touhu po jídle.
02.08.2013 Ahoj Hozi Napsal uživatel Miroslav Marusjak – Miky    PDF Tisk Email
Povídky
Ahoj HoziZdalo sa mi, akoby Kristova krv stekala po stenách a bolesť Ukrižovaného sa cez farebné vitráže odrážala v tvárach pozostalých. Sviečky a zlato márne premáhali šero, bolesť a smútok. Bzukot vyplašenej muchy znel akosi nepatrične, akoby niečo škrípalo, podobne ako keď si ľudia neúprimne podávajú ruky. Farár, hoci bol Slovák, stále čosi mumlal neznámym jazykom. Vôbec mu nebolo rozumieť.
26.07.2013 Strašidlo z údolí Říčky Napsal uživatel Iva Kapounová – Kawi    PDF Tisk Email
Povídky
Strašidlo z údolí ŘíčkyVe skalnatém údolí Říčky se kdysi dívaly všeliké podivnosti. Povídalo se, že se tam za temných nocí zjevuje dobrý duch, strašidlo jakési. Tedy zjevuje – popravdě, nikdo ho nikdy nespatřil, ale historek o něm kolovalo nepočítaně. A pokud by přeci někdo jeho podobu někdy zahlédl, podivným kouzlem se mu obraz v mysli rozplynul.
12.07.2013 Souhvězdí splněných přání Napsal uživatel Jaroslav Pagáč - Jaroos    PDF Tisk Email
Povídky
Souhvězdí splněných přáníTa facka přilítla odněkud zleva. Pravda, znalostma fyziky jsem ve škole nikdy moc neoslňoval, ale tahle praktická ukázka zákona akce a reakce by musela udělat dojem i na samotnýho Newtona. Odlepil jsem se mírně od země, ukázkově předvedl půl druhýho obratu piruetmo a způsobně se složil před nálevní pult. „To abys věděl, jak se chovat k dámě, mladej!“, zaslechl jsem ještě odněkud z dálky a svět přestal existovat.
28.06.2013 Souboj Napsal uživatel Marek Kysilka – Fenik    PDF Tisk Email
Povídky
Souboj„Tak prostě dostanou do držky…“ nabídl Pinďa svých 170 centimetrů a odhodlání pátého piva. „A od koho to jako?“ rozhlédl se Taras po lokále, kde kromě hostinské a vlastní osady neviděl nikoho jiného, než onu provokující partu, jež v Pinďovi probudila pradávné přirozené pudy. „No…“ pohlédl Pinďa s nadějí na téměř dvoumetrového Barryho. „Barry se teda prát nebude, že ne?“ položila Kikina zmíněnému dlaň na hřbet tlapy.
21.06.2013 Lávka přes rozbouřený vody Napsal uživatel Jan Frána - Hafran    PDF Tisk Email
Povídky
Lávka přes rozbouřený vodyJaro vtrhlo do celýho kraje s brutální silou a hladově se zakouslo do bohatý sněhový nadílky. Díky tomu se údolím Sobotnice a jejích přítoků přehnala povodeň, a my teď procházeli naše trampský teritorium, abysme zjistili, co napáchala. Na březích bylo vidět, že ještě před pár dny byly okolní louky pod vodou, i když teď už byla Sobotnice zpátky v korytu. Pravda, vešla se tam tak tak.
14.06.2013 Houpání Napsal uživatel Jan Valeš - Jenýk    PDF Tisk Email
Povídky
HoupáníTen patlal Sisyfos se usadil v oblasti jeho žaludku hned na samém počátku bytí. Okamžik, kdy se mu usadil v teplé jeskyni  dutiny břišní měl spojený se vzpomínkou na intenzivní houpání. Na houpání a nezvratný fakt, kdy si uvědomil sám sebe. Věděl, že si v ten okamžik zhluboka  oddechl,  protože najednou bylo jasné, že může  být už jen člověkem, šimpanzem, velrybou nebo ptákem z čeledi havranovitých.
07.06.2013 Chaloupka Napsal uživatel Petr Soldát - Harmonika    PDF Tisk Email
Povídky
ChaloupkaTen les je nějakej divnej. A že jsem už lesů prošel dost. Lesy jsou různý. Hustý, řídký, tmavý, smíšený, smrkový, borový, nebo třeba zabordelený. Tenhle ne. Tenhle je prostě divnej. Takovej tichej. I v noci les žije a kdo pořádně poslouchá, hodně toho uslyší. Tady ne. Ticho jak v márnici a po cestě skřípou jenom moje kroky. Ale co. Pořád je lepší divnej les, než kanape v činžáku.
31.05.2013 Noční návštěva Napsal uživatel Petr Doležal - Dollyk    PDF Tisk Email
Povídky
Noční návštěvaOheň hořel jasným plamenem a sálalo z něj příjemné teplo. Ozvěna posledních akordů se ztrácela v temném lese za chajdou a na palouku začala padat rosa. Kocour vzal celtu a přehodil ji sobě a Dženy přes záda. „Škoda, že se zatáhlo, chtěl jsem ti ukázat Velkej vůz.“ Zašeptal, aby to neslyšeli ostatní. Zavrněla jako kočka a přitulila se k němu ještě víc.
31.05.2013 Výsledky 39. ročníku literární soutěže TRAPSAVEC Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Z luhů a hájů
Výsledky 39. ročníku literární soutěže TRAPSAVECVyhlášení výsledků 39. ročníku Trapsavce proběhlo minulý víkend 24. - 26. května 2013 v Zapomenutém údolí u Drahňovic. Pokud jste zvědavý, kdo získal nejvyšší ocenění, Zlatého Trapsavce, a jak dopadlo hodnocení v jednotlivých kategoriích, v následujícím článku se to dozvíte.
24.05.2013 Akciovka na 2. díl zpěvníku POSELSTVÍ WABIHO RYVOLY Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Akciovka na 2. díl zpěvníku POSELSTVÍ WABIHO RYVOLYV roce 2011 byl vydán 1. díl zpěvníku Poselství Wabiho Ryvoly, který obsahoval písně napsané do roku 1974. Vydání tehdy podpořilo koupí akcie velké množství kamarádek a kamarádů, kterým byl zpěvník předán na koncertech v Praze, Brně, Liberci, Plzni a Českých Budějovicích, případně poslán poštou. Nyní se vyhlašuje další akciovka - Hobousácká 2, která nabízí vzácné obligace (viz obrázek) na netrpělivě očekávaný druhý díl Wabiho zpěvníku, jehož vydání je plánováno na březen příštího roku.
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 8 z 24

Kalendář

<< Září 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1 2 3
 4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
25262728 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc