gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

24.04.2009 Mor Napsal uživatel Jan Valeš - Jeňýk    PDF Tisk Email
Povídky

Šerif T.O. Játro Bohumil Bambule, kamarády přezdívaný Barva, riskoval druhý srpnový víkend život. Klečel na šikmině osadní střechy, jednu ruku zakleslou za hřeben krovu a v druhé svíral štětku zanořenou v kbelíku řídké dehtové tekutiny. Po celou dobu nanášení páchnoucí tekutiny na lepenkovou krytinu střechy se šerif Barva tvářil velice vážně,

17.04.2009 Já vůl Napsal uživatel Mirek Novák - Kazatel    PDF Tisk Email
Povídky

Ahoj Frenku, zase ti musím dát za pravdu. Nepoctivost se začala rozmáhat už mezi trampy. Přesvědčil jsem se o tom tuhle sobotu, když jsem vyrazil po půl roce na Vyhlídku. Nevěřil bys, jak se tady rozmnožili divočáci. Asi ryli a ryli, až se s nimi utrhl celý břeh i s tou cedulí, varující turisty, před nebezpečím smrtelného pádu.

10.04.2009 Vandr s Kylijánem Napsal uživatel Petr Soldát ­ Harmonika    PDF Tisk Email
Povídky

Bylo krásné, svěží, sobotní ráno, téměř na počátku věků. Spřátelené armády ještě neměly ani zdání, že někam vyjedou a hnutí hippies chodilo způsobně do školy netušíce, k čemu je ta pětilistá rostlina konopného rodu. Karůzo, Stýblo a Zmiják seděli na Vršovickém nádraží a čekali na Kylijána. Všichni tři věděli, že příroda si žádá celých mužů a pro pobyt v přírodě byli náležitě vybaveni.

10.04.2009 Velká sázka o víc než jen malé pivo Napsal uživatel Tony + Jarooš    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti

Sázka, která byla uzavřena mezi Jaroošem a Tonym v únoru na Brdech zní: Kdo se v letošním Trapsavci umístí se svojí povídkou hůř (získá míň bodů) než soupeř, bude v říjnu na Písničkovým vlaku po celý víkend jeho OSOBNÍM SLUHOU. Vyjádření obou soupeřů:

03.04.2009 V divočině Napsal uživatel Vláďa Krýsl    PDF Tisk Email
Povídky

Těch pět dní se zdálo jako věčnost. Ale přeci jen, hodinku po hodince, se nakonec přesypaly kamsi do historie a to, nač jsem se tak těšil, se stalo skutečností. Stojím tu v plné trampské parádě a přede mnou - les! Ještě naposled nasaji jeho vůni do mohutné hrudi a zmizím v bujném porostu. Sbohem školo, sbohem auťáky, markety a človíčkové spěchající s taškami nákupů do svých kójí.

27.03.2009 Bohyně jsou Napsal uživatel Marcel Tlustoš    PDF Tisk Email
Povídky

Spousty vloček hnaných větrem víří prostorem. Nic je nezastaví. Ani horský hřeben, který se jim postavil do cesty. Jen nepatrná část vloček skončí svůj rej na vrcholcích hor. Stačí to ovšem k tomu, aby celý horský hřeben zmizel pod tunami sněhu. Ten sníh zasypává i nepatrnou polokouli stanu,

20.03.2009 Silnice Napsal uživatel Miki Ryvola    PDF Tisk Email
Povídky

Ubíhala už pátá hodina, nekonečná a studená od chvíle, kdy jsem slezl z korby náklaďáku. Ještě mi znělo v uších "tak dobrýho stopa, kamaráde" šoféra v pruhovaným tričku a pěst se stisknutým palcem, vystrčená z odjíždějícího auta. Teď ubíhala pátá hodina od té chvíle?

13.03.2009 Kouzlo Napsal uživatel Višňák    PDF Tisk Email
Povídky

"Vybrali nás tady ochranáři s policajtama, každýho nás to stálo litr, T.O. Garlic-Boys"? Přečetl Móťa roztřeseným hlasem z kempovky. "Cože???" Vyskočil Kráča od ohniště. "Kdy?, kdy to bylo?" Hlas měl roztřesenej vzteky. "Minulej tejden." Mrkl Móťa na datum. Na osadu T.O. Trajdáci se sneslo chmurné mlčení.

06.03.2009 Dva metry dřeva Napsal uživatel Ivn    PDF Tisk Email
Povídky

Šerif Strašák seděl na verandě srubu a nastavoval postupně všechny svoje údy podzimnímu sluníčku. Ten, který ho pozoroval z dálky, určitě by mu záviděl tuto idylku. Ale zblízka by zjistil, že tvář tohoto drsného zálesáka je zamračená a pokrytá chmurami.

06.03.2009 Uzávěrka 35. ročníku Trapsavce Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti

V letošním roce se koná půljubilejní 35. ročník této literární soutěže a jeho uzávěrka, která je každoročně 30. dubna, se již blíží. Povídky a básně poslané do Trapsavce se kromě pátečního vydání FOLKtime pravidelně objevují ve většině trampských a tábornických časopisů, na trampských webových stránkách a jsou dokonce čteny ve vysílání různých rádií, na koncertech a hlavně u ohňů.

27.02.2009 Ruce mrazu Napsal uživatel Zdeněk Šmíd    PDF Tisk Email
Povídky

Plání běžel muž, snažil se běžet, bořil se po kolena do sněhu, občas upadl. Sípal, klel. Praskot sněhu pod jeho nohama se rozléhal na kilometry, narážel na okraj lesů, které objímaly pláň jako veliká mrtvá náruč. Jeho stopa se bezradně kroutila, nevěděl, že se pohyboval téměř v kruhu, za žádnou cenu by se nepodíval dozadu. Stmívalo se a muže hnal strach.

27.02.2009 Beseda se spisovatelem Zdeňkem Šmídem Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti

V pátek 6. března se v Plzni uskuteční beseda se spisovatelem Zdeňkem Šmídem, autorem legendární knihy Proč bychom se netopili, který zde zároveň představí svou sbírku povídek Jak nabalit plavou dívku, ilustrovanou Marko Čermákem a vydanou Avalonem v loňském roce.

27.02.2009 Budou čeští trampové příčinou války mezi USA a Ruskem? Napsal uživatel Maruška    PDF Tisk Email
Povídky

Prezident Spojených států Barrack Obama přestal překreslovat černou fixou bílý obličej na fotce svého předchůdce, která zůstala zapomenuta na dně nejspodnějšího šuplíku pracovního stolu Oválné pracovny a šokovaně zůstal zírat na zvonící červený telefon.

20.02.2009 Kontakt Napsal uživatel Mirek Valina    PDF Tisk Email
Povídky

To, hele, furt někde slyšíš, jak by bylo supr, jo, navázat kontakt s mimozemskou civilizací. Ale já ti řeknu, že takový kontakty, z těch je, ty bláho, větší škoda než užitek. A mně to věř. O tomhle já vím svoje. Sehnal jsem tenkrát dost slušnej spacák. Pro dva. Děsně velkej a děsně fajnovej. No a jeli jsme ho s Fišárkovou testovat. Na Brekekáč. To je hora. Naše oblíbená hora.

13.02.2009 Som z toho danek Napsal uživatel Vladimír Vrana - Timo    PDF Tisk Email
Povídky

Dnes si moja zákonitá švihla. Dotiahol som druhú cigaretku a už bol novučičký Land Rover naložený. Paráda! Rekord. O celých osem šlukov trhla predchodkyňu. Zdá sa, že nová metla dobre metie. Za odmenu si výnimočne sadla na predné sedadlo.

06.02.2009 Nesmíš začít zmatkovat Napsal uživatel Jevga    PDF Tisk Email
Povídky

"Jó - a co mně se nestalo! To vám spím a najednou se trochu probudím, jen tak do polospánku, a cejtím, jak mě něco hřeje do zadku. Tak jsem si tam sáhnul, ale to jsem neměl dělat! V tu ránu jsem byl úplně vzhůru. Já hořel a připlácl jsem si kalhoty na tělo!

30.01.2009 Sirky Napsal uživatel Kazatel    PDF Tisk Email
Povídky

Na nádraží jsme vylezli z vlaku a stál tam příslušník VB s pomocníkem a psem. Do vlaku se nedalo nastoupit zpátky, protože se už rozjížděl, tak jsme šli rovnou k tomu VB. Hned jsme si připravili občanky. VB je ale asi nechtěl vidět. Hned na uvítanou řekl: "Půjčte mi sirky." Když jsme pochopili, že to

16.01.2009 Nadšenec Napsal uživatel Pavol Benža - Bača    PDF Tisk Email
Povídky

Nelubrikovaný, silnější kondom poslouží jako účelná nádoba na vodu. Kondom můžete dále vystužit ponožkou nebo nějakou látkou. Je lepší kondom naplnit litím, než ponořením do vody. Při plnění kondomem houpejte, aby se postupně roztahoval. Tímto způsobem se do kondomu vejde až 1,5 litru vody. Kondom lze rovněž

09.01.2009 Tri skúšky Napsal uživatel Milan Kiac - Starec    PDF Tisk Email
Povídky

Pôvodom som sídliskový chalan. Afšak s kladným vzťahom k prírode. Ten sa vo mne rodil počas prázdnin u môjho deda na strednom Považí. On ma naučil základné znalosti, napríklad ako sa nestratiť v lese, aj keď nevidno slnko, mesiac, hviezdy, ba ani kompas. Do hlavy mi vtĺkal aj iné múdrosti, akože proti vetru sa šťať nedá a podobne. Trocha neskôr

19.12.2008 Vánoční stromek Napsal uživatel Mirek Valina    PDF Tisk Email
Povídky

"Takovej balvan, víš," povídala mně Fišta vysílačkou. "Jo? Žlutá bunda. Pila přes rameno. Jde k tobě. Nepřehlídneš ho. Veliká žlutá koule. Přepínám." "Jo," řek jsem. "Slyším. Přepínám." Ve vysílačce zapraskalo: "Víš ale bez násilí. Neper se s ním. To o Vánocích nesmíš. To už Keltové­" "Jasně. Vypínám." Vypnul jsem vysílačku a strčil jsem

<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 20 z 24

Kalendář

<< Únor 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
1920212223
2628   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc