gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

25.06.2015 Bleskovka o 2 vstupenky na Portu do Řevnic Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Již zítra se otevřou brány řevnické Porty. Pokud byste rádi vyhráli dvě celovíkendové vstupenky, stačí se na chvilku zamyslet a odpovědět na níže položené otázky. Samozřejmě že do diskuze a správně.
 
23.06.2015 Soutěž o dvě permanentky na Okolo Třeboně Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Divadlo Járy Cimrmana, Ivan Hlas, Wabi Daněk, Jaroslav Samson Lenk, Žalman & spol., Jan Nedvěd, Spirituál kvintet, Marien, Nezmaři, René Souček, soutěžící o Houpacího koně a loňský vítěz Kamašne a další vystupující, to vše v kulisách malebné a vlídné Třeboně již o tomto víkendu! Chcete to zažít? Odpovězte jako první správně na otázky do diskuse a můžete se těšit na dvě vstupenky. Vždyť přece: Léto začíná v Třeboni.
 
15.06.2015 Bleskovka o 2 permice na Valašský špalíček Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Festivalová sezona je v plném proudu a tak vám dneska přinášíme možnost vyhrát dvě celofestivalové (třídenní) vstupenky na festival Valašský špalíček. Stejně jako v jiných případech musíte: správně, jako první a do diskuze odpovědět na níže položené otázky.
 
15.05.2015 Superbleskovka o CD Půljablkoň: Němec & Puttnerová Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Naši milí čtenářové. Protože je dneska pátek, připravili jsme si pro vás jednu soutěž o jedno skvělé CD. Jedná se o druhou ze tří soutěží s Půljablkoní. První byla o vstupenky na koncert, dnes tato a příště se můžete těšit na soutěž o vstupenky na Hradecký Slunovrat. Stejně jako vždy stačí správně, jako první a do diskuze zodpovědět na níže položené otázky.
 
06.05.2015 Bleskovka o 2 vstupenky na Folkový kvítek 2015 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Již tuto sobotu 9. května se v přírodním amfiteátru Konopiště uskuteční další z řady ročníků festivalu Folkový kvítek. Folkový kvítek je svým zaměřením, tradicí a počtem diváků pomyslným vrcholem pro talentované děti. Za celou dobu existence prošlo soutěží 4800 dětí. Objevil desítky nových talentů, dnes profesionálních hudebníků.
 
28.04.2015 Bleskovka o 2 vstupenky na Půljablkoň Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Tuto středu, 29. dubna, se v pražském Kaštanu uskuteční koncert dvojice Půljabkloň – Michal Němec a Marie Puttnerová. Tato „nejmladší odnož Jablkoně" se nedávno umístila v první trojici Žánrových cená Anděl 2014. Pokud byste chtěli vyhrát dvě vstupenky na tento koncert, stačí: správně, jako první a do diskuze odpovědět na níže položené otázky.
 
10.04.2015 Soutěž o bluegrasové CD s pozvánkou Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Jak jsme vás včera informovali, v neděli 12. dubna se uskuteční koncert s názvem The Best Czech Bluegrass - To nejlepší z české scény. Koncert proběhne od 19 hodin v sále OREA Hotelu Pyramida v pražském Břevnově a uvádět jej bude Jiří Holoubek. Záznam z koncertu vyjde na DVD. Přijďte účinkujícím vytvořit tu správnou atmosféru. V programu zahraje i skupina G-runs´n Roses. Její album Gravity...
 
27.03.2015 Soutěž o album V báječném balení Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V samotném závěru loňského roku vyšlo album V báječném balení kladenského písničkáře Karla Pazderky. Pokřtěno bylo 27. prosince v kladenské restauraci Kuklík a za kmotry mu byli Josef Fousek a Miki Ryvola. Na albu naleznete třináct písní, po jednom textu Pavla Kopty (Utíká to, utíká) a Jiřího Žáčka (Svatební) a jedenáct textů Karla Pazderky, autora všech melodií. V září 2014 je ve studiu Málkov nahráli Karel Pazderka
 
20.03.2015 Soutěž o CD Můžeme plout Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V březnu letošního roku pokřtila skupina Tabásek & Partyja ze Vsetínska nové CD Můžeme plout. Kapela přichází se svým druhým řadovým albem, kterému předcházelo album Chci zas cítit léto (2009) a čtyřpísňové demo Co sa to tam stalo (2007). Zatímco demosnímek vznikl ve studiu Fryšták, obě řadová alba se natáčela ve studiu UNART Slavičín. CD bylo vydáno vlastním nákladem. Na albu je 12 autorských písní, autorem hudby a textů je Pavel Tabásek
 
13.03.2015 Druhá soutěž o Pohlednici z Paříže Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Už víte, že 30. ledna vyšlo autorské CD Pohlednice z Paříže brněnské skupiny Pozdní sběr. Z odpovědí v minulé soutěži již víte, že skupina Pozdní sběr byla založena v roce 2000 a frontman skupiny Jura Pařez začínal v bluegrassové skupině Uhlák. Víme také, že členy skupiny jsou muzikanti zvučných jmen.
 
06.03.2015 Soutěž o Pohlednici z Paříže Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V pátek 30. ledna vyšlo autorské CD Pohlednice z Paříže brněnské skupiny Pozdní sběr. Album obsahuje 14 písní, všechny otextoval Jura Pařez, ten je také většinovým autorem melodií. Jednou melodií přispěl Jíra Meisner a jedna melodie je převzatá. Pozdní sběr hraje rockovou kytarovou muziku s bluesovými základy s jižanskými vlivy stejně jako vlivy domácími s důrazem na texty. Frontmanem skupiny je Jura Pařez...
 
24.02.2015 Kapely oznamují konec činnosti Napsal uživatel kapely    PDF Tisk Email
Soutěže
Konec činnosti náhle oznamují kapely Šantré, Epydemye a Žamboši. Tedy alespoň na pátek 27. února, kdy se z těchto kapel stane jedno velké těleso s názvem Propletení. Pokud vás zajímá jedinečný koncert této sestavy, který se uskuteční v Praze, v Divadle Na prádle od 19:30, zkuste jako první správně zodpovědět následující otázku a máte u nás dva volňásky.
 
20.02.2015 Soutěž o CD Gravity Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Dnešní soutěž udělá radost zejména fanouškům bluegrassu, ale věříme, že i vám všem, kteří si rádi poslechnete špičkové instrumentální výkony a barevné vokály. Takovou muziku nabízí skupina G-runs 'n Roses na svém albu Gravity, které sice vyšlo v květnu roku 2013, ale k nám se dostalo teprve nedávno.
 
10.02.2015 Soutěž o dvě vstupenky na výroční koncert Indies Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Indies je značka, která se od roku 1990 věnuje podpoře, vydávání, distribuci a prodeji hudby, a to často se zaměřením mimo mainstreamové škatulky. Oslavy 25 let od založení Indies se konají v brněnském klubu Sono centrum na ulici Veveří již tuto sobotu 14. února od 13. hodiny. Ve stejné datum, ale v roce 1990, se totiž konalo otevření první provozovny Indies v Brně. Nyní existuje pět různých společností – Indies Scope, Indies Happy Trails, Indies MG, Indies Distribuce, Prodejna Indies
 
06.02.2015 Soutěž o CD Moje noci skupiny Yantar Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Břeclavská folk-pop-rocková skupina Yantar vydala v loňském roce druhé řadové CD Moje noci.  Album natáčela ve studiu Shaark Bzenec v současném obsazení: Veronika Ušpáková (zpěv), Břetislav Uhlíř (zpěv, akustická kytara, perkuse), Richard Baťka (el. kytara, vokály), Otakar Herák  (el. kytara, perkuse), Martin Balšínek (el.baskytara, syntezátor a Jiří Horák (bicí).
 
23.01.2015 Soutěž o CD Tesař z Nazareta Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Deváté řadové CD skupiny Asonance s názvem Tesař z Nazareta bylo vydáno na sklonku loňského roku a pokřtěno 10. prosince v pažské Hybernii. Album bylo natáčeno zhruba rok ve studiu Asonance za hudební a zvukové režie Jana Lašťovičky a Mirko Rokyty. K obsahu alba oba uvádějí: „Název našeho devátého řadového alba Tesař z Nazareta dává tušit, že těžiště projektu leží v duchovní oblasti. A skutečně, titulní píseň patří do kategorie, kterou bychom mohli označit jako „keltské spirituály“. Velmi pravděpodobně pochází někdy z období 6. – 7. století, tedy z raně křesťanské éry historie britských ostrovů, která následovala po misii svatého Patrika v Irsku.
 
16.01.2015 Ještě jednou soutěžte o CD Mirka Kemela Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Mirka Kemela zná většina z vás jako karikaturistu, který pohotově a trefně reaguje na dění v politice i ve společnosti. Mnozí znáte i jeho obrazy, ale o jeho písničkářsví věděl málokdo. První autorské písničky skládal už v osmdesátých letech. Od roku 2009 pravidelně koncertuje a doprovodným nástrojem se mu stal akordeon. V roce 2011 vyšlo první CD pod názvem Krajem šel anděl a vloni vydal u Indies Scope titul Nic víc. „V textech prokazuje autor cit pro jazyk, rýmy, metafory i pointy.
 
09.01.2015 Soutěž o CD Tucet písní z Časování Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V úterý, 13. ledna v 19 hodin, se můžete přijít podívat na to, co by se stalo, kdyby se šansoniérka Jana Rychterová jednoho dne objevila v zrcadle publicisty, básníka a bluesmana Michala Bystrova. Večer plný písniček, povídání a překvapení nejen pro diváky, ale i pro samotné účinkující, uvádí Hynek Žirovnický, a proběhne tentokrát v Trick baru v Malostranské besedě. Píšeme „tentokrát" protože první Zrcadlení Martiny Trchové a Jaroslava Hutky se konalo v malostranské kavárně Čas.
 
21.12.2014 Předvánoční soutěž o CD Puttnerová & Němec Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
„Půljablkoň se narodil začátkem roku 2014. Repertoár tvořily především pozapomenuté písně Jablkoně, kterým Maruška vdechla nový, a nutno zdůraznit, že pozoruhodný, život. Krásné texty-básně Zuzany Wirthové si s Maruškou ihned porozuměly, takže poměrně rychle vznikly další písně. Už na jaře tak mohlo být rozhodnuto, že do konce roku vyjde album," říká Michal Němec o vzniku nového CD. 
 
12.12.2014 Soutěž o CD Indies Scope 2014 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Tak, jako každý rok, přináší vydavatelství Indies Scope kolekci nahrávek letošního roku pod názvem Indies Scope 2014. Reprezentativní výběr obsahuje celkem 20 skladeb.  15 písní je z CD vydaných tímto vydavatelstvím od nejznámějších kapel a interpretů české hudební scény (Tarafuki, Kieslowski, Jiří Pavlica & Hradišťan, Traband....), ale i od talentovaných či inspirativních umělců, kteří v letošním roce vydali album (např. Mirek Kemel, Amálka K. Třebická). Letošní kompilace má opět jednu zvláštnost, obsahuje 5 písní interpretů, jejichž alba má Indies Scope výhradně v distribuci (Mňága a Žďorp, Nevermore & Kosmonaut, Holden Caufield, David Stýpka & Bandjeez, Zdeněk Bína). 
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 40

Kalendář

<< Září 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1 2 3
 4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192024
2527 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc