gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

10.05.2024 Rozhovor s Kosmonautem: Pavel Čadek Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Rozhovor s Kosmonautem: Pavel ČadekV dalším pokračování rozhovorů jsem se ptal písničkáře a violoncellisty Pavla Čadka. Dozvíte se mimo jiné jakou muziku rád poslouchá anebo jak ho potěšila nominace na žánrovou cenu Anděl, kterou získal za svoje poslední album Stepní vlk.
 
22.01.2024 Rozhovor s Kosmonautem: Lucie Redlová Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Rozhovor s Kosmonautem: Lucie RedlováPro další ze seriálu rozhovorů jsem si vybral Lucii Redlovou. Zeptal jsem se třeba na její desky, vznik projektu MDŽ a také co pro ni znamená Textová dílna Slávka Janouška, která tento rok slaví 20 let existence...
 
05.01.2024 Rozhovor s písničkářem Oldřichem Olafem Martínkem Napsal uživatel Dušan Trličík    PDF Tisk Email
Rozhovory
Rozhovor s písničkářem Oldřichem Olafem MartínkemPísničkář Oldřich Olaf Martínek, ročník 1964, je ženatý 27 let, má dvě dospělé děti, žije celý život v Luhačovicích, doprovází se na akordeon a hraje své vlastní písně už téměř tři desetiletí. Dříve se objevoval v konkurzech na Zahradu a různých písničkářských soutěžích, vystupoval na festivalech a hudebních akcích. Nyní vydává své debutové a zároveň bilanční album, které obsahuje 15 písní z posledních dvou dekád jeho tvorby.
 
09.11.2023 Rozhovor s Kosmonautem: Láďa Zítka Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Rozhovor s Kosmonautem: Láďa ZítkaPřečtěte si rozhovor s Laďou Zítkou, který je písničkář, ale i doprovodný hráč na foukací harmoniku. Zeptal jsem se na jeho začátky, sólové album i na jeho hudební spolupráci se Slávkem Janouškem.
 
06.11.2023 „Jsme pořád stejní blázni,“ říkají Brožovi, jejichž Devítka slaví 30 let Napsal uživatel Václav Koblenc    PDF Tisk Email
Rozhovory
„Jsme pořád stejní blázni,“ říkají Brožovi, jejichž Devítka slaví 30 letFolková kapela Devítka slaví letos 30 let. Na 9. listopad chystá výroční koncert v pražském Divadle Gong. Zazní 30 písniček a na pódiu se objeví téměř všichni hudebníci, kteří v kapele působili. Devítka, která letos odehraje kolem 70 koncertů, chystá na příští rok nové CD a taky klip. „Uvnitř v hlavě jsme pořád stejní blázni. Jen kdyby se člověk nedíval do zrcadla,“ říká Jindřiška Brožová.
 
09.10.2023 Rozhovor s Kosmonautem: Slávek Janoušek Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Rozhovor s Kosmonautem: Slávek JanoušekNa rozhovor s písničkářem Slávkem Janouškem jsem se těšil, protože se nabízela řada aktuálních věcí, na které jsem se ho chtěl zeptat. Tento rok slaví kulatiny, v září měl premiéru televizní dokument o jeho životě, vydal novou desku a má za sebou úspěšný 38. ročník svého festivalu Janouškovo Ústí. Ptal jsem se také na dvacetiny jeho textové dílny a dozvíte se, jak vzpomíná na Zuzanu Navarovou.
 
09.05.2023 Je tady někdo nový? Martin Čmelík a jeho buskingové Krasosmutky Napsal uživatel Dušan Trličík    PDF Tisk Email
Rozhovory
Je tady někdo nový? Martin Čmelík a jeho buskingové KrasosmutkyMartine, čteš někdy nějaké hudební časopisy?
Moc ne, k Folktime jsi mě dostal ty a jinak dostávám časopis Autor In, tak ten čtu.
Ty jsi, jak vím, busker. Já když někomu řeknu, co děláš, tak se mě vždycky pak třikrát zeptají, co to je. Takže se ptám já za ně. Co je to busking? Můžeš to nějak vysvětlit?
Česky by se dalo říct, že to je pouliční hraní. Ale busking je světový pojem...
 
04.05.2023 Rozhovor s Kosmonautem: Kuba Horák Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Rozhovor s Kosmonautem: Kuba HorákV dalším rozhovoru jsem vyzpovídal textaře a muzikanta, Kubu Horáka, který dlouhá léta působil v skupině Zhasni a teď můžeme jeho písně slyšet v hudebním projektu Kluk z Husovky. Jako přátelé jsme si mohli dovolit trochu osobnější rozhovor a zavzpomínat na léta v textové dílně Slávka Janouška, protože byl u jejího zrodu. Došlo také na aktuálnější dění kolem připravované desky i k vyjádření postoje ke kauze Nohavica...
 
03.04.2023 Rozhovor s Kosmonautem: Saša Niklíčková Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Rozhovor s Kosmonautem: Saša NiklíčkováTentokrát jsem pro rozhovor oslovil písničkářku Sašu Niklíčkovou. Ptal jsem se na její album Zmačkaná žena i třeba na to, co ji inspiruje k psaní. Jak dlouho vlastně vystupuješ a skládá písně...
 
30.03.2023 Rozhovor s Kosmonautem: Eva Blondýna Suková Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Rozhovor s Kosmonautem: Eva Blondýna SukováV dalším pokračování rozhovorů jsem se ptal písničkářky Evy Sukové, která se na plakátech koncertů skrývá pod jménem Blondýna. Jak jsi přišla na nápad přidat na koncertech ke svému jménu ještě Blondýnu?
 
03.11.2022 Kosmonautovy rozhovory: Jiří Kačer Mrázek ze skupiny Mošny Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Kosmonautovy rozhovory: Jiří Kačer Mrázek ze skupiny MošnyPro další pokračování rozhovorů jsem si tentokrát nevybral autora z řad písničkářů, ale člena brněnské skupiny Mošny Jiřího Kačera Mrázka. Dotazy směřovaly k letošnímu jubileu kapely, vzpomínkám na začátky Mošen, ale i na současnost skupiny.
 
27.10.2022 Rozhovor s Kosmonautem: Michal Vaněk Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Rozhovor s Kosmonautem: Michal VaněkPro pokračování rozhovorů se zajímavými autory jsem oslovil písničkáře a divadelníka Michala Vaňka. Ptal jsem se na jeho účinkování ve folkové skupině Zhasni i na jeho aktuální hudební tvorbu.
 
19.05.2022 Rozhovor s Kosmonautem: René Souček Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Rozhovor s Kosmonautem: René SoučekDalší z našich výrazných písničkářů, kterému jsem položil pár otázek, byl René Souček. Odpovědi jsou uvolněné a René se s tím nemaže, což je jenom dobře. Otázky mířily na jeho hudební začátky i desky a koncertní spolupráci. Dostali jsme se i ke zhodnocení současného folku a jeho vztahu k hudebním cenám.
 
18.05.2022 Ve jménu streamů - rozhovor - díl 9. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Rozhovory
Ve jménu streamů - rozhovor - díl 9.Už to téměř vypadalo, že seriál o streamujících muzikantech v covidové době skončil. Jenže není to tak úplně pravda. Vzpomněl jsem si na uskupení, které není sice zcela do folkova, mne však zaujali svojí spontánností, živostí a nadšením, kterou v oné době dávali najevo ať ze studia nebo ze střechy nevím jaké budovy. Tak jsem oslovil kapelu Mňága a Žďorp, za níž na otázky odpověděl jejich frontman, Petr Fiala.
 
16.05.2022 Teresa Salgueiro: Místo krve jsme měli květiny Napsal uživatel Milli Janatková    PDF Tisk Email
Rozhovory
Teresa Salgueiro: Místo krve jsme měli květinyOkouzlující umělkyně s mimořádným hlasem více než třicet let zosobňuje symbol svého rodného Portugalska. V roce 1986 začala působit ve skupině Madredeus, se kterou nahrála devět alb. Chuť se rozvíjet ji dále vedly k sólové tvorbě, vydala například O Mistério nebo novější album O Horizonte. Tvořit dvouhodinový a velmi živý rozhovor s touto osobností bylo potěšením ucha, mysli a tajemné smyslnosti.
 
09.05.2022 Rozhovor s Kosmonautem: Martina Trchová Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
xnxxx-online-porn.com
Rozhovor s Kosmonautem: Martina TrchováV dalším pokračování rozhovorů jsem se ptal Martiny Trchové, která díky své tvorbě patří k našim nejvýraznějším autorkám a interpretkám. Ptal jsem se na její začátky, hudební alba i cenu Anděl, kterou v roce 2016 získala za svoji desku Holobyt. Od hudby jsme se dostali až k jejímu malování i třeba k tomu jak ji ovlivňuje aktuální dění na Ukrajině. Dozvíte se co chystá a kam si její písně můžete přijít poslechnout.
 
04.05.2022 My3.avi: Nacházet rozumný balanc mezi realitou a snem Napsal uživatel Džexna, Kytka    PDF Tisk Email
Rozhovory
My3.avi: Nacházet rozumný balanc mezi realitou a snemPražská skupina My3.avi vydává další autorské album Realita sen. Křest proběhne 12. května v Malostranské besedě. Při té příležitosti jsme se sešli s Honzou Špalkem, abychom si popovídali nejen o novém CD, ale i o poměrně dlouhém období, kdy o kapele nebylo moc slyšet...
 
25.04.2022 Rozhovor s Kosmonautem: Ivo Cicvárek Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Rozhovor s Kosmonautem: Ivo CicvárekV dalším pokračování série setkání, si přečtěte rozhovor s brněnským autorem a hudebníkem Ivo Cicvárkem. Otázky směřovaly k jeho tvorbě, ale postupně jsme se dostali až k názorům na současný folk i hudební kritiku.
 
21.04.2022 Rozhovor s Kosmonautem: Jenoféfa Beta Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Rozhovor s Kosmonautem: Jenoféfa BetaRozhovor s písničkářkou, která vystupuje pod jménem Jenoféfa Beta. Její písně si můžete poslechnout v programu Café open mic 26. dubna v brněnském Café Práh a to společně s dalšími účinkujícími.
 
06.04.2022 Fookin Guns aneb mládí na irský způsob Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Rozhovory
Fookin Guns aneb mládí na irský způsobRadost, nadšení, vášeň, drajv – to všechno čiší z mladé kapely Fookin Guns se zaměřením do Irska. Pub (ač třeba na český způsob), whiskey nebo irské pivo, s tím se můžeme setkat všude tam, kde se tato čtveřice 5ti lidí objeví. Tomu tak bylo i na nedávném křtu kapely Cihelna a spol., kde jako hosté zahráli svůj set skladeb na podiu a poté i o přestávce jen tak od stolu...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 15

Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
2021
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc