19.11.2009 Muž který je stále IN (Školník) |
![]() |
![]() |
![]() |
Reportáže | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vzpomínky na Pavla Bobka mám již ze svého útlého dětství, kdy jeho desky byly u nás doma, společně s Portami, jedny z nejhranějších. Když pominu festivalová vystoupení ještě s manželi Noppovými nebo současným Malinabandem, jeho samostatný koncert jsem však dosud ještě nenavštívil. Po vážných zdravotních problémech, kdy takřka vstal z mrtvých, mu Luboš Malina přichystal comeback. Je to již pár let, a za tu dobu stihl, pod producentskou taktovkou Luboše Maliny, vydat skvělé album Muž, který nikdy nebyl IN a odehrát bezpočet koncertů. U Supraphonu v roce 2007 vydané dvojCD Antologie zahrnuje remasterované verze více než 40 již klasických hitů. Nyní, skoro po pěti letech, se vrátil do studia, kde nahrává album s písněmi Johnyho Cashe. O tomto počinu si budete moci v nejbližší době přečíst samostatný rozhovor. Na jeho říčanský koncert s Malinabandem a Robertem Křesťanem jsem, z výše jmenovaných důvodů, byl proto velmi zvědavý. Městskému kulturnímu středisku Říčany nyní šéfuje bývalá vedoucí dnes již zrušeného KD Opatov a nabídka hudebních akcí je velmi zajímavá. Pouze pro informaci, koncert Karla Plíhala 24.11. je již delší dobu beznadějně vyprodán. Stejně tomu bylo i u koncertu P. Bobka. Věkový průměr byl, dle mých odhadů, někde nad padesáti lety a já tam byl jedním z nejmladších. Krátce po dvacáté hodině vstoupil na podium Pavel Bobek se svým doprovodem. Skupinu Malinaband od Druhé Trávy odlišuje pouze přítomnost na klávesy hrajícího Ivo Viktorína. Smršť hitů odstartovala Má dívka N. a následoval průřez všemi možnými skladbami z bohaté historie Pavla Bobka. Přibližně po čtyřiceti minutách proběhla na podiu změna. Odešel Pavel Bobek a přišel jeho host, Robert Křesťan. Z Malinabandu se na krátký blok stala Druhá Tráva. Během asi deseti skladeb zaznělo, stejně jako v předchozím případě, k výběru skladeb nových i starších. Na poslední blok se vrátil hostitel Pavel Bobek a pokračoval v průřezu své bohaté kariéry. V některých skladbách se přidal i Robert Křesťan a tak došlo i na pár duetů. Na Pavlovi Bobkovi bylo vidět, že si koncert užívá, nicméně v tomto požehnaném věku dvaasedmdesáti let už chvílemi působil unaveným dojmem. Případní nedočkavci na album Pavla Bobka s písněmi Johnyho Cashe, některé z nich budou na chystaném albu, si můžou naladit tento pátek, kdy TV Prima uvádí od 20,00 film Walk the line. Rozhovor s Pavlem Bobkem o chystaném albu si budete moci přečíst na FOLKtime.cz příští týden.
Sdílet na... Kam dál? » Ten rozhovor už neudělám… (Tomáš Pohl)» Nové CD Druhé trávy pokřtí Peter Rowan! (FOLKtime.cz)» Dvorana Country radia v Lucerně (Renata =o))» Na Prázdninách v Telči vystoupí přes sto kapel v čele s Tommym Emmanuelem (FOLKtime.cz)» Druhá tráva s Michalem Pavlíčkem na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou (Vladimír Béďa Halm)
Powered by !JoomlaComment 3.26
3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved." |
Skvělé a neodrbané Ohrané pásmo ...
Schválně jsem si poslechl všechny tři verze té pís...
Skvělé a neodrbané Ohrané pásmo ...
Neobjasnil jsem nic, protože jsem si včas nepřečet...
Skvělé a neodrbané Ohrané pásmo ...
Milý posluchači, poslechni si zítra Tomáše Hrubého...
Skvělé a neodrbané Ohrané pásmo ...
Opavdu je na tomto dvojcédé písnička Znamení blíže...
Tři kytaristi U třech kytar aneb...
Děkujeme za milá slova a těšíme se na další setkán...
Skvělá písnička do blbé doby (89...
Moc pěkně zahrané a zazpívané. Nejen tahle. Jste s...