gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

14.12.2009 Dvojkoncert roku - AG Flek a Jarret (Belmondo)    PDF Tisk Email
Reportáže

Výjimečný koncert. Být totalita, naložil bych, chceš nechceš, muzikanty všech dosažitelných kapel a přivezl je ve čtvrtek 19. listopadu do pražského Mlejna. Jen proto, aby viděli, aby slyšeli. Jak má vypadat koncert, jak má kapela znít.

O tom, že AG Flek hraje v historicky nejsilnější sestavě a životní formě a ještě k tomu s lehkostí a radostí příliš často neslýchanou, se už obecně ví. Chvíli jsem se nutil odpoutat se od písniček, nálady a atmosféry a hledat slabiny a chyby. Marně, stejně mě velmi rychle zatáhly zpět…Jarret

Dospělá kapela. Silné osobnosti, skvělí muzikanti, z nichž každý by se v jiné skupině mohl stát hvězdou a lídrem. A přece u AG Fleku označit takového tahouna nejde. Kapela zní kompaktně. Neuslyšíte jediný přebytečný tón, interpretace se zcela podřizuje celku, aniž by potlačovala vynikající individuální výkony. A ještě viditelně muzikanti na pódiu hrají s obrovskou chutí a radostí. Současný AG Flek přesahuje občas poněkud uzavřený žánr a nepochybně by s jistou podporou byl schopen prosadit se mnohonásobně více. A to muzikou, o jejichž kvalitě nemůže být pochyb.

Písničky se sypaly večerem nové i staré jedna za druhou. Další přednost, v současných aranžích nevíte-li, těžko poznáte skladby novější od těch dříve narozených.

Takto nás naladila teprve první polovina večera. Až jsem o přestávce dostal strach, aby se druhý vystupující neztratil. Ovšem kombinace dvojkoncertu AG Flek – Jarret se ukázal jako skvělý nápad. Ale těch už Maruška Amunka Navrátilová ve Mlejně dokázala připravit spoustu. Jarret, ač generačně mladší, má na to zvládnout i tak těžkou pozici do jaké se dostal. Jejich poněkud drsnější a syrovější současná tvář není vůbec nepříjemná a to na tomto koncertu nezapomněli ani na těch několik pomalejších skladeb.

Hlavou mi zněly hlasy zpěvaček obou uskupení, nadupaná muzika, sóla, oddechové časy, slova, minuty, vteřiny jednoho z nejlepších letošních koncertů.

Abych muzikantům nekřivdil, několik jsem jich v publiku zahlédl. A ještě něco. Je-li pravdou to, co se občas prohlašuje, že muzika AG Fleku těžko osloví mladé posluchače našeho žánru, pak nás asi nečekají dobré příští časy... Já tomu ale stejně nevěřím, tohle snažení se mi totiž ani na chvíli nezdá být zbytečné.


Sdílet na...
Kam dál?

» Vánoční ochutnávka s vůní slivovice aneb Jarreti a Žamboši = pohlazení pro uši (Pavel Yankee Matějka)

» Pražská předkola Porty (Miloš Keller)

» Vychází reedice alba Waltz (Indies Scope)

» Jarret dvacetiletý! (Školník)

» AG Flek má Podnohama Zem (Milan Bátor)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Kuba Horák   |Registered |14.12.2009 13:26:53
Amen!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Duben 2025 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1 2 3 4 5 6
 7 8 910111213
14151617181920
21222324252627
29    

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
Copyright © 2025 FOLKtime - Vaše brána do světa folku. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc