gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

27.03.2024 Folk mezi řekami ve znamení dobré nálady (Pavel Černý)    PDF Tisk Email
Reportáže
I v roce 2024 pokračuje v kulturním domě ve Veselí nad Lužnicí hudební cyklus Folk mezi řekami. Do víceúčelového sálu tentokrát jako host domácího Jen tak taku zavítal 15. března písničkář ze Strakonic Josef Pelán.
Josef Pelán
Josef Pelán
foto: Luboš Martinů
Dobrá nálada prodlužuje život. A přesně takové bylo naladění ve Veselí od počátku dění. Nenarušilo je ani Pepovo úvodní slovo s drobnou dávkou pesimismu. I když tudy jeho hudební projev směřuje, objevují se v textech i prvky vtipné - například v písni věnované dr. Holubovi (a tady bych rád poukázal na Pepovu kytarovou virtuositu) či Kráva - kůň, zádumčivé Proč ne nebo toužebné Láska prochází žaludkem.
Při poslechu je třeba dávat dobrý pozor. Často totiž během zpěvu mění rytmus anebo píseň znenadání skončí, i když by se dalo čekat ještě nějaké pokračování. Představení písniček někdy doprovází vtipem. To je přece důkaz dobré nálady...
Jen tak tak
Jen tak tak
foto: Luboš Martinů
...která se přenesla i do vystoupení Jen tak taku. S tím korespondovalo i první Carpe diem blues, aneb užívej dne, tady vlastně večera. Jejich doménou jsou písně ze života. Za zmínku stojí Tajákovi, kde jediná neúčast bůžka štěstí Klikavy přinesla neštěstí, valčíkový a toulavý Barevnější svět, cestovatelská Caprei, rozchodová , nebo Nepromíjej k obejmutí (které nepřišlo). Nestydí se však ani za trochu irských tónů - svádivých, melodických, k rozjímání.
Celkový dojem? Zase jeden prima večer. Nezacházej slunce nad těmi, co působí radost.
Kdo by chtěl přijít a zažít zdejší dobrou náladu příště, tak prosím 26. dubna, kdy Jen tak tak přivítá Dobrý ročník. To si (za)pište.
 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Červen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
17181920
24

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc