gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.05.2001 Tempo di vlak - Prima den Tempa di vlak (Belmondo)    PDF Tisk Email
Recenze

Tempo di vlak se hlásí k rytmu písní Hoboes a ovlivnění ryvolovskou muzikou je slyšitelné. Přesto však na rozdíl třeba od Magisonu se vydalo jinou cestou. Zvuk celé kapely spíše připomíná trampské skupiny osmdesátých let. Ale přesto "tempácké" hlasy nezní tak učesaně jako třeba brněnská Ozvěna... A jelikož skupina je na začátku své cesty, můžeme očekávat další vývoj.

Tempo di vlak má úžasné zázemí, jaké mu ostatní kapely mohou jen závidět. Parta nadšených organizačně velmi schopných lidiček stojících za dalšími aktivitami - kromě řádky vlastních akcí pořádají především pravidelné večery "Tóny cest", víkendové "Guláše" nebo vydávání trampského časopisu "Cesty". Ani autorsky nemusejí spoléhat členové kapely jen na sebe.

Demo nahrávka dobře vystihuje všechny barvy hudby Tempa di vlak. Z jedenácti písniček je jich osm autorsky vlastních, pokud do vlastních autorů zahrnujeme i Alenu Kučerovou - AlíKa, která má na svědomí dva texty.

Z jednotlivých skladeb stojí za pozornost kromě úžasně nazpívané písničky "A to je ta hvězda" Tonyho Hořínka také "Podzimní tón", oceněný na loňském finále Porty v Plzni. Básnický obrat "v polích padá bílá na hnědou" svědčí, stejně jako celá skladba "Zamrzla láska" o tom, proč autor Robert Čapek - Farář patří mezi nejúspěšnější autory v Trapsavci. "Prima den" se objevil již na sampleru Porta 2000 a myslím, že má stejně jako "Kolejí pár" nejblíž ke "zlidovění". Hlas kapely se naplno rozeznívá v "Poslední dráze" - sólový Cowboyův zpěv okořeněný sborem má skutečně sílu - stejně jako v písničce Wabiho Ryvoly "Prokletá vůně hor". Je to Wabi a není to Hoboes, je to Tempo di vlak. A to je právě to, co dělá správnou kapelu správnou kapelou.

Tempu se letos mimořádně daří - zvítězilo v krajském kole Trampské Porty a jede do Ústí, stejně tak se dokázalo probojovat i do finále Zahrady i do finále plzeňské Porty... Po Magisonu tak získala trampská muzika další velkou oživující injekci.

Kapela přináší do muziky znovu už takřka zapomenuté muzikantství probdělých nocí, pevných stisků rukou a stále více radosti ze vzájemného setkávání se... I proto, ač na první pohled by toto právě tak úplně se samotnou hudbou souviset nemuselo, stojí za to nepropásnout příležitost se s mladou trampskou muzikou potkat.

Na poličce s "cédéčkama" si nechávám další volné místo a doufám, že se brzy zaplní.


Sdílet na...
Kam dál?

» Bezefšeho - první 4... (Šaolín)

» Ostravské Podzimní Ozvěny (Belmondo)

» Pět oříšků pro Popelku - DISK 1 a DISK 2 (Šaolín)

» Nevermore & Kosmonaut: Bleděmodré město (FOLKtime.cz)

» Sté Tóny Tempa zněly v Akordu (Lucy)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Červen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
1718
24

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc