gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

21.06.2019 Živé Skoky 2019 – letos podvanácté (FOLKtime.cz)    PDF Tisk Email
PR
Již dvanáctým rokem otevírá své brány poutní kostel Navštívení Panny Marie v areálu bývalé obce Skoky poblíž Žlutic v Karlovarském kraji. Kdysi zde bylo slavné poutní místo, které obohatilo lidový slovník rčením o „panence skákavé“. Pak už jen zmar po odsunu původních obyvatel a po nástupu komunismu. Obec byla zrušena a zlikvidována, zůstal stát jen opuštěný chrám. Novodobým realizátorem oživení objektu je zapsaný spolek Pod střechou a řada dobrovolníků.
Každý den v červnu, červenci a srpnu je kostel přístupný denně od 9 do 18 hodin. Návštěvníci si mohou kostel prohlédnout i s výkladem průvodce, a to doslova od sklepa až po půdu. Nezůstává ale jen u zpřístupnění vzácné barokní památky. Byl obnoven i její duchovní život a jako každý rok i letos zde proběhne cyklus benefičních koncertů. Vstupné na koncerty je dobrovolné a slouží přímo k obnově místa.
Z nejbližšího programu Živých Skoků 2019 vybíráme:
Program Živé skoky 2019
Program Živé skoky 2019
V sobotu 6. července se ve 20:30 kostel rozezní chvalozpěvy, které mají svůj původ ve francouzské klášterní komunitě v Taizé. Krom duchovního zážitku návštěvníky jistě uchvátí také působivé noční osvětlení kostela. Večer proto nese název Noc světel.
Hned další den, v neděli 7. července, bude následovat tradiční hlavní Skokovská pouť ke svátku Navštívení Panny Marie s podtitulem Českoněmecká pouť porozumění. Mši svatou, která začne procesím v 10:00, bude celebrovat opat Fitness Rooms Fanboy fucks pornstar and blonde girlfriend in gym threesomepornmobiletepelského kláštera P. Filip Zdeněk Lobkowicz OPraem. Po poutní mši přijde na řadu kolem poledního také posezení u stánků s občerstvením a s nabídkou suvenýrů, setkání rodáků, jakož i komentovaná prohlídka kostela a zaniklé obce.
Dále nás čekají tyto kulturní události:
20. července – Oldřich Janota: písničkář, básník a inspirátor české hudební scény
27. července – František Blázen: one man show o svatém Františku z Assisi. V hlavní a jediné roli Jan Horák.
3. srpna – Hmlisto (SK): Horana a syn, postfolkové rodinné duo ze samoty v pohoří Vtáčnik.
10. srpna – Martina Trchová & Prune: společný projekt dvou originálních písničkářek
17. srpna – Majerovy brzdové tabulky: legenda akustické alternativy se vrací na scénu v původní sestavě z devadesátých let.
31. srpna – Milostné vzpomínky na Čp.8: Živé provedení alba, které je připomenutím díla karlovarského písničkáře Jaroslava J. Ježka a jeho kapely Čp.8. Petr Linhart, Josef Štěpánek, Jaromír Honzák.
Koncerty začínají v 19:00.
Dále připojujeme přehled letních poutních mší:
16.7. – Pouť k Panně Marii Karmelské, poutní mše sv. v 18:00
2.8. – Porciunkule ve Skokách, poutní mše sv. v 18:00
15.8. – Pouť k svátku Nanebevzetí Panny Marie, poutní mše sv. v 11:30
8.9. – Pouť k svátku Narození Panny Marie, poutní mše sv. ve 14:00
Od 14.9. bude ve Skokách probíhat další ročník grafického plenéru Listy z Gasthausu. Činnost polní grafické dílny vyvrcholí prodejní výstavou vytvořených děl.
Za podporu aktivit ve Skokách je na místě poděkovat Karlovarskému kraji, městu Žlutice, městu Bochov, Nadaci Život umělce a Nadaci Český hudební fond. Díky jejich podpoře se dlouhodobě daří uhradit náklady spojené s letním oživením Skoků.
Před cestou do Skoků je možné navštívit stránky www.skoky.eu, případně facebookový profil www.facebook.com/mariastock.skoky/. Zde najdete všechny novinky a podrobnosti o plánovaných akcích.
Za spolek Pod střechou
Petr Linhart

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Říjen 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 5 9
101216
1723
24282930
      

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc