gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

16.05.2013 Střelické strunobraní pojedenácté a zase jinak! (FOLKtime.cz)    PDF Tisk Email
PR
O víkendu 14., 15. a 16.6. 2013 se ve Střelicích u Brna koná již po jedenácté festival nazývaný Střelické strunobraní. Odrůdová přehlídka se od setkání místních kapel postupem let rozrostla až do nynější třídenní podoby s dramaturgií napříč žánry, napříč republikou, napříč druhy umění. Pořadatelé zařadili nově do programu velké divadelní představení, stand-up comedy, noc s cimbálovou muzikou nebo recitál chrámového sboru.
Program jsme opět rozšířili a zpestřili. Doufáme, že to návštěvníci ocení“ říká hlavní organizátor Josef Machát a dodává: „Jména jako Roman Dragoun, Josef Dvořák a Vlasta Redl jsou podle nás dokonalým skloubením kvality a zábavy.“
strelice_poster_2013
strelice_poster_2013
Střelické strunobraní připravilo letos hned několik aktivit pro děti. Každý festivalový den je připravena jedna divadelní pohádka, navíc bude nejmenším návštěvníkům věnováno každý den 20 minut s projektem Celé Česko čte dětem.
Nejdramatičtější změny se dočká páteční podoba programu. Tradiční hudební scéna bude nahrazena vystoupením komika a písničkáře Arnošta Frauenberga, po něm se podiu objeví Divadelní společnost Josefa Dvořáka se hrou Čochtan vypravuje. Večer si budou moci všichni návštěvníci dožít ve společnosti cimbálové muziky Koliba.
V sobotu 16.6. na návštěvníky čeká od 12:00 Jarmark tradičních řemesel a vernisáž obrazů Rájem rozhlednovým. Pochopitelně se rozběhne i program hudební. V divácké soutěži O KORUNovacY se utkají brněnské kapely D.N.A., Mlčeti dřevo a Tři masa. V odpoledním programu bude mít nově svůj prostor i projekt Open Mic, který přijede představit především jeho duchovní otec Jan Řepka a trojice písničkářů Marek Vojtěch, Zenový čaj a Krystýna Skalická.
Těsně před hlavním večerním programem udělí pořadatelé čestné Doživotní vstupenky lidem, kteří se podle jejich názoru zasluhují o rozvoj a propagaci muziky malých žánrů. Pak už se všichni návštěvníci budou moci těšit na hudební Galavečer, který odstartuje nadupaná ska-rocková partička 9431 z Tanvaldu. Po ní se na podiu objeví bigbeatová legenda Roman Dragoun, po jehož sólovém recitálu vystoupí francouzský šansoniér Joel Bros se svou kapelou. Po již tradičním hudebním překvapení, které pořadatelé prozrazují až několik dní před zahájením festivalu, vystoupí fenomenální Vlasta Redl se svými přáteli Montym a Arnoštem Frauenbergem. Našlapaný program ještě doplní stále věhlasnější Jarret a řádivá brněnská partička Poletíme.
Nedělní festivalový den bude věnován především dětem výše zmíněnými aktivitami. Hudební dění obstará od 15:00 recitál chrámového sboru Danielis z Rousínova.
Festival je nekomerční, pořadatelé pracují bez nároku na odměnu, neklademe si za cíl zisk ale dobrý pocit návštěvníka a muzikantů, nabízíme ryze moravské produkty jako víno, domácí pochutiny ze zabíjačky a pálenky.“ říká Josef Machát a věří, že: „Vás přirozená domácí atmosféra, nabitý program a dobré občerstvení přilákají v červnu do Střelic u Brna, nebo alespoň na naše webové stránky www.strelickestrunobrani.cz.
Festival Střelické strunobraní je pořádán ve dnech 14., 15. a 16.6. 2013 Sdružením občanů pro kulturu – Sešlost.

Sdílet na...
Kam dál?

» Písničkáři, kteří SPOLU písničkaří … (Martin Mrca Holan)

» Letní Řepka 3x jinak (Jan Řepka)

» Živá hudba v (údajně) mrtvých zimních měsících (Tomáš Hrubý)

» Yarmark 2011 se blíží (Otakar Herák)

» Lucie Redlová: Až uzamkneme nebe (FOLKtime.cz)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
PetrZ  - Ve Střeliciích se možná bude i promítat?   |85.71.231.xxx |23.05.2013 12:42:27
V sobotu večer budou hrát v neděli ráno a možná dají i Včera dnes a zítra ;-)
Sobota 16.6. byla vloni a snad bude ta letošní, co začíná taky v pátek po půlnoci, ale už o den dřív a tudíž se jmenuje 15.6. stejně horká jako ta loňská.
Toš chybička. Vlna deštivých sobot letos v květnu mě nebaví.
(Nojo dlouho jsem neslyšel Vlnu - šak Záhlinice-Pod Komínem už se blíží!!!)
Střelická sobota bude našlapaná snad ještě víc jak loňská - dorazí Jarretí smršť!

Jsem houby kotlíkář, při předpovědi jaká je, vážně uvažuju nejet do Tramtárie https://www.facebook.com/redlfotbal?fref=tspodívat se na Vlastu jak možná prochladne a bude mít pak 3 týdny na to se vyléčit a dojet do Střelic. O Montyho se nebojím, kdo zateplil pořádnou izolační vrstvou, ten se v zimě směje ;-) Nebo na sebe hodí zimák a dorazí, jsem na sebe zvědavej.

Co takhle si zadiskutovat, jestli do Střelic, nebo do Chvojna, kde to žije?
Místo diskusí o deskách, což jsou v létě než mrtvé konzervy a o nich netřeba plýtvat energií, co by se měla vlít do živýho hraní?

Přičemž rovnou diskutovat o těch co budou, pač o tom co bylo - pozdě bycha honit. Třeba by to dalo vodítko festivalům, jestli lidi chtěli dojet - ale nedojeli, protože pršelo, nebo prostě pořadatel letos programem trefil kozla, či má nešťastně dlouhodobě zvolený datum.
Nebo prostě nepozval - koho vlastně?

Víme všichni, že v extralize hrají jenom Jarek s Tomášem, ale kdo hraje letos první národní a kdo si to jen myslí a měl by čutat okresní přebor?

Rajská Zahrada, kde lítali pečení holubi přímo do huby, letos žádná není.
Takže teď se musí procestovat několik set kilometrů po různých festivalech, aby měl člověk všechny chody, na který byl zvyklej na jednom talířku.
A jsou festivaly jen o jménech kluků na plagátě*, nebo hlavně o pořadatelským zázemí a o tom, že když tam nehraje úplně blbej Folk se tam krásně zastaví Tajm ?

*slyšeli jsme slovo Xindlovo

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Únor 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
1920
2628   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc