gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

23.04.2012 AISHA and the Bison Rouge na Open Mic NA PRAHU #7 (Jan Řepka, Ondřej Machát a Café Práh)    PDF Tisk Email
PR
V úterý 1. května se v bezbariérovém Café Práh v areálu Vaňkovky uskuteční čtvrtý díl hudebního cyklu Open Mic NA PRAHU. Tentokrát se návštěvníci mohou těšit na exkluzivního zahraničního hosta – AISHU GRZESIK, polku žijící v USA. Program je dále obohacen o vystoupení Lady Šimíčkové a Ivo Cicvárka, Miroslava Kubína, dua Stylotvor nebo Mojmíra Havlíka, prostor je samozřejmě vyhrazen i komukoliv z publika.

Aisha Grzesik
Aisha Grzesik
„Vzrůstající zájem posluchačů i interpretů je důkazem toho, že platforma typu Open Micu v Brně chyběla,“
uvažuje jeden z organizátorů Ondřej Machát.

Open Mic NA PRAHU se koná vždy první úterý v měsíci od 19 hodin v Café Práh, které je umístěno v klidné ulici na vnější straně Vaňkovky, přímo naproti Wannieck Gallery. I pro přespolní je tak klub, ležící tři minuty chůze z autobusového i vlakového nádraží, snadno dostupný. Navíc se jedná o bezprahovou nekuřáckou kavárnu, která se tak otevírá dětem, stejně jako lidem straším nebo handicapovaným.

„Open Mic si klade jediný hlavní cíl: bez ohledu na žánr a zkušenosti povzbudit setkání těch, kteří písně dělají, a těch, kteří je poslouchají,“ dodává „otec“ projektu Jan Řepka. „Kdo hraje, přijde. Kdo hledá, najde. Žádné škatulky, žádná soutěž. Vítán je každý.“

Open Mic NA PRAHU podporuje Nadace Život umělce. Výše vstupného je dobrovolná.

Zájemci z řad písničkářů i posluchačů najdou další podrobné informace na internetových stránkách www.openmic.eu.Hlavní host:
AISHA and the Bison Rouge (PL/USA)
http://www.ashiagrzesik.com

V domácím Oregonu je Ashia členkou dvou výrazných uskupení: Portland Cello Project je proměnlivý ansámbl „cello-maniaků“, kteří vám zahrají cokoli (od Vlacha po Bacha), kdekoli (od televize po sport bar) a s kýmkoli (od Petera Yarrowa po Dandy Warhols); Vagabond Opera je pak její kmenová kapela, která nabízí ostrou kabaretně laděnou show, za kterou by se nijak nestyděl ani takový Tom Waits. Po Evropě jezdívá Ashia sice sama, nuda to ale není. Uvážíme-li, že zas tak mnoho zpívajících violoncellistů u nás neslýcháme, Ashiu Grzesik by člověk nepřehlédl, ani kdyby jich byly desítky. Klasická hudební průprava je jí jen východiskem k pestrému repertoáru a výrazu, který je tak proměnlivý a rozsáhlý, že si s ním nevědí rady ani profesionální recenzenti.

Sdílet na...
Kam dál?

» Martin E. Kyšperský a Vasilův Rubáš jako hosté Open Micu (Ondřej Machát)

» Brněnský Open Mic slaví první narozeniny (Ondřej Machát a Café Práh)

» Říjnové Open Mic NA PRAHU (Ondřej Machát a Café Práh)

» Na brněnskou hudební scénu vstupuje Open Mic NA PRAHU (Jan Řepka)

» Jako host třetího Open Micu vystoupí francouzský šansoniér Joel Bros (Jan Řepka)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Prosinec 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    
 5
1112
1824
25262728293031

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc