gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

14.06.2011 9. Keltování v Lužné (FOLKtime.cz)    PDF Tisk Email
PR
25. června od 10. hodin proběhne ve sportovním areálu "Na mlatě" v malebné obci Lužná u Rakovníka již 9. ročník festivalu Keltování v Lužné. Festival, který se již napevno zabydlel v kalendáři milovníků keltské hudby, seznámí návštěvníky s keltskou hudbou, tj. hudbou Irska, Skotska, Bretaně, Galicie, Asturie a dalších tzv. "keltských" zemí, případně hudbou, která je těmito vlivy inspirována.

Součástí festivalu je od loňského roku i divácká soutěž, v níž diváci vyberou nejsympatičtější skupinu odpoledního programu, která kromě věcné ceny získá zdarma dva dny v nahrávacím studiu Ex Avik, Plzeň a zajistí si účast v sobotním programu největšího a nejstaršího festivalu skotské kultury ve střední Evropě, 11. skotských her Sychrov. V letošním roce se návštěvníci 9. Keltování v Lužné mohou těšit na vystoupení skupin Jauvajs, Czeltic, Alastair, Alison, Rí Ra, Vintage Wine, Kelská vinice, M3, Dálach, Chilli Cookies, Cashel, Goblin, Maidens of Samhain a vystoupení taneční skupiny Caledonian Club, která předvede a naučí tradiční skotské tance.

A tak Ti, kteří přijdou, uslyší několik hodin kvalitní skotské, irské, shetlandské, bretaňské a další keltské hudby v podání předních interpretů z České republiky, stejně jako skupin, které se na českou keltskou scénu snaží prorazit, naučí se pravé skotské tance, okouknou lepé nožky pod kostkovanými kilty ("skotskými sukněmi"), srdce se jim rozbuší v rytmu irského či skotského jigu či reelu, nechají se ohlušit lahodnými tóny skotských dud, atd. A nejen to. Svojí účastí (respektive zakoupením vstupenky) přispějí opět na charitativní účely - na projekt Adopce na dálku. Samozřejmostí, jak už to u takových festivalů bývá, je i množství kvalitního občerstvení.

Keltská hudba je fenomén, který je ve světě v popředí zájmu již nejméně čtyřicet let. Není tudíž překvapením, že po roce 1990 pronikl i k nám (i když již před rokem 1990 zde bylo několik hudebních skupin a interpretů, kteří se hudebně inspirovali právě v keltských oblastech). Rozmach však začal až v polovině 90. let, kdy vzniklo hned několik hudebních skupin, z nichž mnohé slavily úspěchy i na mezinárodní scéně.

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Prosinec 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    
 5
1112
1824
25262728293031

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc