gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

25.10.2006 Cajfolk v ríjnu oslaví 1. výrocí (Baletka)    PDF Tisk Email
PR

Co se Vám vybaví, když se řekne ČAJFOLK? Ti, kteří tuto akci již navštívili ví, že Čajfolk je hudební (pod)večer především folkových písní, příjemné atmosféry a přátelských lidí se smyslem pro humor. Je to nepravidelná akce, dělaná hlavně pro kapely a písničkáře, kteří jsou na začátku své kariéry a nemají tolik prostoru pro svá vystoupení na jevištích. I když pro některé lidi nemusí být tyto začínající kapely atraktivní, věřte, že mají taktéž krásné písničky, které Vás osloví, případně i pobaví (u mě je to třeba duo Sova - Slamák a jejich píseň  Hauer Erazim). Závěr večera téměř vždy patří známějšímu hostu, v minulosti to byli např. Tempo di vlak nebo Celtic Cross. Tyto večery organizuje Luboš "Vlnka" Vaňka.

foto: www.cajfolk.info©

Skupina Tempo di vlak na prvním Čajfolku
foto: www.cajfolk.info©


A proč zrovna název ČAJFOLK? Luboš dostal nápad pořádat folkové hudební večery ve Frýdku-Místku někdy v roce 2003. Ale až v listopadu 2004 se konal první večer pod názvem FOLKOVÝ PODZIM, který se uskutečnil v městské knihovně v Místku, kde vystoupila skupina Cabriolet, písničkář René Souček a  kapela Pouta z Pardubic. Knihovna už ale takový večer nechtěla organizovat a to i přes vysokou návštěvnost. A tak se uvažovalo, kde by se tyto večery mohly nadále pořádat. Luboše napadlo po jedné akci ve frýdecké Dobré čajovně, proč nepořádat folkové večery přímo v čajovně. Majitel souhlasil. Teď už chyběl jen vhodný název pro tento večer. A tak, když jen mezi řečí přišlo slovo ČAJFOLK, nebyl důvod přemýšlet dál a název byl na světě.

První Čajfolk se pořádal v čajovně 25. 10. 2005, kde vystoupila známá trampská skupina Tempo di vlak, písničkář David "Dave" Vysloužil a skupina Cabriolet.  Mezi další účinkující, kteří vystoupili na těchto hudebních večerech patří již zmiňovaní Celtic Cross, duo Moravcová - Godula neboli "Spirits Rises," opavská folková skupina Kopyto, duo Sova - Slamák, Ostrá tráva, folkrockové duo Neho (v současné době kapela I.C.Q.), ostravská  Morgána, Pavla a spol. a další.
Po prázdninové pauze se výroční Čajfolk uskuteční v pátek 27. 10. 2006 opět ve frýdecké Dobré čajovně. Začátek je již tradičně v 18:00 hod. Představí se Vám kapela KLAPP z Frýdku-Místku, dále bluegrassová rodinná kapela z Frýdlantu nad Ostravicí PTAČOROKO a písničkář RENÉ SOUČEK.
Pokud se chcete dozvědět více informací o těchto folkových hudebních večerech, naleznete je na stránkách: www.cajfolk.info. Jakékoliv Vaše případné dotazy, otázky a názory můžete psát na e-mail:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , Vlnka Vám je rád zodpoví.
Zkuste si jednou v páteční (pod)večer najít čas a po pracovním týdnu zavítat do Dobré čajovny ve Frýdku-Místku, ochutnat  kvalitní čaje, trochu si odpočinout a pobavit se nejen při folkové hudbě.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Září 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1 2 3
 4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
2527 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc