gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

11.10.2006 Beneficní koncert pro Klícek (Lukáš Vořech Pokorný)    PDF Tisk Email
PR

V pondělí 16.10.2006 v Malém sále karlínského Domu dětí a mládeže (Spektrum) v Praze proběhne druhý benefiční koncert pro Nadační fond Klíček. V jeho rámci vystoupí folková kapela Načas, ověnčená letošním vítězstvím na festivalu Porta a kapela hrající irskou a bretaňskou píseň, Fiannan z Prahy.

Nadační fond Klíček spravuje zatím jediný hospic pro děti v České republice. Ten se nachází v příjemném prostředí vísky Malejovice ve středním Posázaví. Vznikl zrekonstruováním budovy obecní školy a dnes nabízí jako "Dům u cesty" příležitost k odpočinku všem rodinám nebo jen nemocným dětem. V létě se v jeho blízkosti koná stanový tábor pro děti s nevyléčitelnými chorobami. Dvakrát do roka se dveře hospicu otevírají i obyčejným lidem. Naposledy v neděli 1.října, kdy byl slavnostně položen první stavební kámen nové budovy hospicu, jejíž součástí bude i lékařská jednotka, čímž se značně rozšíří nejen kapacita zařízení, ale i činnost sdružení. Vznikne tu možnost pro již nevyléčitelně nemocné děti, že budou moci dožít v příjemnějším prostředí, než jaké by jim nabídla nemocnice.

Během dalšího koncertu opět bude promítán dokument "Dům u cesty", který popisuje rekonstrukci budovy obecní školy na dětský hospic.

Kapela Fiannan vznikla v roce 1998 a má na kontě několik desek, které si sama vydala. Inspiraci čerpají z irských lidových písní, které hrají s českými texty. Z folkového smetiště se vymetla do světla ramp kapela Načas. Jejich několikaletá pauza nebyla tak úplně hudební prázdnotou. Folková odnož Načasu s přízviskem 3 hrála pokoutně po pražských klubech a bratři Komíni sbírali sílu do dalšího tažení. Nakonec ji proměnili opět i se zpěvákem kapely Kmotr (ex-Načas) Michalem Pravcem na letošní Portě, kterou tak sesbírali potřetí.

Koncert začíná v 19:00 v malém sále karlínského Spektra (DDM). Dostanete se tam tramvajemi 8 a 24 ze stanic metra Florenc (B,C) nebo Palmovka (B). Dům dětí a mládeže se nachází hned za kostelem sv. Cyrila a Metoděje. Vstupné je dobrovolné a výtěžek akce bude využit na činnost nadačního fondu.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Září 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1 2 3
 4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
2527 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc