gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

25.05.2023 Republikové finále 32. ročníku Dětské Porty proběhne již tento víkend (Bigita Kytka Vidimská)    PDF Tisk Email
Pozvánky
Dětská Porta
Dětská Porta
Dětská Porta
, to je největší dětská interpretační soutěž v oblasti folk a country v ČR.
Protože jde o 32. ročník, je na místě uvést pár faktů z historie: 1. ročník Dětské Porty proběhl v červnu 1992 v Jihlavě ve festivalovém duchu. Další ročník, už soutěžní, proběhl o rok později v Olomouci. Poté se finále soutěže přestěhovalo do Prahy a po několika místech zakotvilo v Divadle Za plotem, v Praze - Bohnicích. Zde se Republikové finále konalo až do jubilejního 25. ročníku. Další ročník se z Prahy přestěhoval do areálu Landek v Ostravě – Porubě a posledních pět ročníků finále zakotvilo (27.- 31. ročník) v prostorách pivovarského dvora ve středu Kroměříže.
Protože jde o soutěž pro děti, má - na rozdíl od soutěží pro dospělé - devět soutěžních kategorií, zaručujících, že spolu budou soutěžit jen hudebníci porovnatelní. Kriteriem je nejen věk, ale i počet muzikantů (jednotlivci, dua, skupiny..., zohledněna je též výpomoc dospělých (pedagogický doprovod).
Než mohla Dětská Porta dojít do finálového klání, proběhlo letos po celé ČR 10 oblastních kol a z nich do finále postoupilo 47 hudebních uskupení, což představuje 150 mladých a nadějných muzikantů.

A nyní fakta o letošním, 32. republikovém finále Dětské Porty (RF DP).

Originální ceny pro vítěze
Originální ceny pro vítěze
* Koná se v již obvyklém květnovém termínu, přesněji 26. - 28. 5. 2023
* Dětskou Portu organizuje dětské sdružení Pionýr z.s.
* Místem konání je (pošesté v řadě) dvůr Měšťanského pivovaru, ve středu malebné Kroměříže (vchod z Prušinovského ulice, těsně vedle muzea K.Kryla).
* Finále moderuje na dvou pódiích dvojice zkušených moderátorek a zpěvaček jménem Jana (Jana Štěpánová a Jana Rychterová). Není tedy divu, že hlavními hudebními hosty budou večer právě jejich skupiny (Jamtour + Jana a spol.).
* Mimo cen-kytarek si některý z vítězů zahraje jako host na finále „velké“ Porty v Řevnicích a další dostane možnost nahrát si své písničky v profesionálním nahrávacím studiu v Mostě.
* Další podrobnosti najdete na stránkách www.detskaporta.cz.

Zbývá už jen dodat, že vstup je zdarma a všichni jste velice zváni!

 

Sdílet na...
Kam dál?

» Ke startu… Připravit … (Brigita Kytka Vidimská)

» Finále Dětské Porty z poloviny (Miloš Keller)

» Dětská Porta po jednatřicáté (Miloš Keller)

» Dětská Porta 2023 (Miloš Keller)

» Dětská Porta (Miloš Keller)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Duben 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22
29     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc