gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

13.12.2022 Večery S: Medvíďata, Blondýna, Spolektiv (Jarda Hnízdil)    PDF Tisk Email
Pozvánky
Milí přátelé a fanoušci Večerů S! Blíží se závěrečný koncert VI. ročníku hudební série Večery S koncerty v Divadle U Kapličky 2022 v mimořádné programové sestavě. V pátek 16. prosince 2022 od 19:00 hodin se můžete těšit na vystoupení mládežnického sboru Medvíďata, velmi vás svou originalitou překvapí písničkářka Blondýna a o závěr koncertu i celého ročníku Večerů S se postará na své domácí scéně kapela Spolektiv.
Prosincové Večery S...
Prosincové Večery S...
Medvíďata
jsou dětský a mládežnický pěvecký sbor při ZUŠ, který založil v roce 1995 sbormistr Lukáš Holec. Medvíďata interpretují nejen středověké, renesanční a barokní skladby, klasicistní i romantický repertoár, ale také soudobou hudbu či úpravy lidových písní nebo zpěvy ovlivněné jazzem a populární hudbou. Od roku 2006 jsou úspěšná také v zahraničí (ceny z mezinárodních soutěží v Belgii, Walesu, Španělsku, Řecku, Finsku či Slovensku, koncerty na festivalech v Itálii, Chorvatsku, Maďarsku, Rakousku, Německu, Švédsku a Dánsku). Medvíďata v posledních letech spolupracovala také s Jihočeskou filharmonií České Budějovice, se skupinou Spirituál kvintet a s Antikvartetem Dušana Vančury. Medvíďata jsou čerstvým absolutním vítězem prestižní přehlídky a soutěže Mezzochori 2022.
Písničkářka Blondýna, vlastním jménem Eva Suková, vystupuje na nejen folkových pódiích od r. 2016. Její produkci nazývají hudební publicisté jako "femme-folk", "herecký "snad-šanson" či "blondfolk". Písně, pojednávající o zásadních oblastech Blondýnina života (nakupování, aerobik, telefonování, láska, hipsteři, punk aj.), střídá při vystoupení s blondbásněmi. Ty jsou většinou na dva až tři řádky a mají nevýchovnou nebo nemravnou pointu.
...16. listopadu v Divadle U kapličky
...16. listopadu v Divadle U kapličky
Spolektiv
má ve svém portfoliu tři řadová alba. Nyní usilovně pracuje na projektu 26minutové folkrockové "suity" na motivy starozákonních příběhů s názvem Genesis, jejíž textové parafráze na věčnou nepoučitelnost lidstva napsal textař Vladimír Mátl. Kam se spolektivní Genesis posunula ve spolupráci s Mikulášem Balo a Václavem Švecem, o tom se můžete přesvědčit na závěr prosincového koncertu v Divadle U Kapličky.
Je pro vás připravený hudební mix s jasným záměrem, že Večery S jsou prostor nejen pro jihočeské kapely a písničkáře. Je jich hodně, jsou zajímaví, ale někdy se o nich tolik neví. Večery S vás s nimi seznámí. Tak přijďte a objevujte.
Večery S budou pokračovat v pátek 20. ledna 2023 opět od 19:00. Můžete se těšit na trojici účinkujících: Petr Vašina & Michaela Mádlová, Jitka Knížková, Zlee Jazzyky
Včas budete o všem informováni.
Za Večery S na viděnou!
Jarda Hnízdil

Sdílet na...
Kam dál?

» Večery S: Ivo Jahelka, Martin Kajaba, Cihelna & spol. (Jarda Hnízdil & Václav Koblenc)

» Večery S zahajují třetí ročník, patronem je kapelník Nezmarů (FOLKtime.cz)

» Večery S zahajují šestý ročník (Jarda Hnízdil)

» Březnové Večery S - Třetí míza, Josef Pelán, Jinotaj (Jarda Hnízdil)

» Večery S - slovo patrona VII. ročníku Jiřího Kasala (Jarda Hnízdil)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Duben 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 910111214
1521
2223
29     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc