gototop
12.04.2019 Výsledky finále oblastního kola Porty v Praze (Džexna)    Tisk
Novinky
Ve čtvrtek 11. dubna ve Mlejně proběhlo finále pražské Porty. Za hojné účasti obecenstva, před bedlivě naslouchající porotou (Martina Nová, Hana Nedvědová, Petr Kocman, Miloš Keller a Tomáš Tichý), za zvukové režie Páji Jindráka a mateřsky vstřicné péče Marušky Navrátilové. Moderátor Petr Bohuslav postupně představil jedenáct finalistů - šest sólistů a pět skupin, každý dostal prostor na tři písně! Čekání na výsledky divákům zpříjemnila energetická bomba, kapela Načas, trojnásobný vítěz Porty, která obdrželaDouble Facesit & Face Fart on Slave premiérově udělovaný čestný titul Hvězdy Porty za hudební přínos žánru folk & country!
A jak to v Praze dopadlo:
Meziměsto přebírá Pražskou Portu od Marušky Navrátilové
Meziměsto přebírá Pražskou Portu od Marušky Navrátilové
foto: Renata Králová
1. místo: Meziměsto – postup do finále v Řevnicích
2. místo: Veronika Wildová – postup do semifinále
3. místo: Karamelový karavan – návrh na divokou kartu pro účast v semifinále
Zvláštní ceny poroty:
Michal Knébl za píseň Soudce, za originální aranžmá a provedení
Daniel Koubek za píseň Hovory zvláštní mám rád (nominace do Folkparády ČRo)
Karamelový karavan za zajímavý instrumentální výkon (na kytary)
Pražská placka smíchu: Michal Knébl
Divácká Porta: Meziměsto
Za FOLKtime.cz si dovolím všem oceněným pogratulovat a zároveň poděkovat i všem soutěžícím.
Byla jsem členkou poroty semifinálové a tudíž jsem již svou představu o finalistech měla. S porotou finále i s diváky jsem se shodla, nejvíc se mi líbílo Meziměsto. Ze skupin ještě Karamelový karavan a dobře to hrálo i kapele Ve čtvrtek v pět. Z písničkářů mě nejvíce zaujal autorsky i interpretačně Daniel Koubek, a jsem ráda, že kromě ocenění vítězů postupujících do Řevnic, porota udělovala i zvláštní ceny za konkrétní počiny.
Jak už bylo řečeno, zúčastnilo se jedenáct finalistů, kromě výše jmenovaných to byli písničkáři Pavel Kafka, Tereza Jakobová, David Šitavanc a skupiny Vrak a Šolc boys. Nebylo to bezchybné finále, u dvou posledně jmenovaných kapel by se vyplatilo ještě zapracovat na pěveckých výkonech, ale nakonec to byl docela příjemný večer. Gradoval zejména ve své druhé polovině, kdy vystoupila většina z oceněných a hostující energií nabitý Načas.
Pro úplnost připomínám, že Porta v Řevnicích se koná ve dnech 28.-30. června 2019 v Lesním divadle. Přijďte, jste srdečně zváni!
http://www.porta-festival.cz/

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."