gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

13.06.2017 Urbánek & Mourek a Láďa Latka představují nové videoklipy (FOLKtime.cz)    PDF Tisk Email
Novinky
Duo písničkářů Vojtěch Urbánek a Tomáš Mourek posílají do světa videoklip k písni Osud (Lidi bavit). Jedná se o druhý videoklip k albu Urbánek & Mourek, na kterém osobitě namíchali folk a blues. Stejně jako u prvního klipu k písni Sousede, i tentokrát se režie a celkového ztvárnění ujal režisér a výtvarník Jakub Čermák (Cermaque).
Píseň zpracovává téma fatálního nasměrování životní dráhy. Hlavní role se zhostila mimka Helena Machová a v klipu samotném se v herecké akci poprvé představuje i duo Urbánek & Mourek.
Režisér Jakub Čermák nastínil své pojetí klipu: „Téma písně chápu jako téma ženy - objektu. Společnost (především ta mužská) často na ženy nahlíží jako na něco primárně zábavného, co má neustále dobře vypadat, usmívat se, laškovat a současně zvládat tisíc dalších rutin a společenských rolí. Tohle v nejlepším slova smyslu feministické téma, jsem se pokusil My latina GF is better than yoursvpašovat do klipu obsazením mimky, tedy postavy z principu určené k performanci, která si neustále hlídá vlastní obraz. Helena Machová se své úlohy zhostila skvěle. A velký dík patří samozřejmě i profi kameře Lubomíra Krupky."
Premiéra klipu proběhla v polovině května v kulisách temného karlínského podsvětí. Urbánek & Mourek k tomu dodávají: „Děkujeme všem zúčastněným a budeme rádi, když se na klip podíváte. Těšíme se na vás na koncertech.“
Sny jsou od toho,aby se plnily. Ať už rychle a dokonale nebo postupně a podle možností. V březnu 2016 Láďa Latka vydal díky startovači debutové album Terapie láskou a před pár dny, za pomoci pár lidí, dokončil klip k písničce Cajdák, kterou můžete najít na zmiňovaném albu. "Prostě jsme si doma vymysleli, vymalovali, natočili a sestříhali další malý sen v podobě klipu. Hlavní obrázek nám  nakreslil ilustrátor Daniel Kyncl a my jsme si příběh už jenom dobarvili. Tvoříme rádi." Říká ke vzniku klipu Láďa Latka a dodává: "Posílám k nahlédnutí a budu i rád za každou reakci, případnou kritiku či povzbuzení, že to není úplně blbý."

Sdílet na...
Kam dál?

» Zářijová čtyřka (Miloš Keller)

» Únorové Večery S: Eva Emingerová Trio, La Vina, Láďa Latka A trio (Jarda Hnízdil)

» Prosincová čtyřka (Miloš Keller)

» Láďa Latka a trio vydali desku Po větru (Láďa Latka)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Duben 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 910111214
1521
2223
29     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc