gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

30.09.2022 Oldřich Janota, Letní kapela a Markéta Irglová Napsal uživatel Indies Scope    PDF Tisk Email
Novinky
Oldřich Janota, Letní kapela a Markéta IrglováHned dva tituly vydal na konci léta Oldřich Janota. Nové dvojalbum Zatlankou: CD1 nahrál Oldřich Janota a hráči z elity české jazzové scény - David Dorůžka (kytara), Jaromír Honzák (kontrabas), Vít Křišťan (klávesy) a Luboš Soukup (saxofon, klarinet). CD2 nahrál Oldřich Janota sám pouze s Romanou Janotovou...
 
25.08.2022 Předobjednávka LP Markéta Irglová: Lila Napsal uživatel Indies Scope    PDF Tisk Email
Novinky
Předobjednávka LP Markéta Irglová: LilaPoté, co Markéta Irglová absolvovala ve Spojených státech jarní turné se Swell Season (návrat po deseti letech a zároveň oslava patnáctiletého výročí filmu Once), přivezla už v červnu své nové písně do Česka např. na festival Valašský Špalíček nebo na Colours of Ostrava. Nové album vychází po osmi letech a je třetí řadovou deskou po Muna a Anar.
 
23.08.2022 Princezna: akustické folk-pop trio Loes & The Acoustic Engineers vydává pohádku moderní doby Napsal uživatel MRC    PDF Tisk Email
Novinky
Princezna: akustické folk-pop trio Loes & The Acoustic Engineers vydává pohádku moderní doby Princezna je pohádka moderní doby, kterou vám vypráví Loes & The Acoustic Engineers. V dětství jsme slýchali příběh o nebohé princezně ze zámku, které se zmocní zlý drak a vězní ji až do jejího šťastného vysvobození udatným princem. Ale pak utečou desítky let a realita je jiná, i když se podobnosti nabízí. Draků je v životě vždycky dostatek. Zámků citelně méně...
 
06.08.2022 Štěstí všem aneb Nový klip Jarabáků Napsal uživatel Davit    PDF Tisk Email
Novinky
Štěstí všem aneb Nový klip JarabákůPo deseti letech vyrobili Jarabáci s filmařem Pájou Junkem další klip. Štěstí! V zásadě jde o reportáž z jejich letošního letního letenského hraní pod širým nebem. Užijte si pohledy na umělecký zápal a vervu, zobrazující se v jejich mužných tvářích. Písničku Štěstí najdete na prozatím posledním jarabáckém albu Býček.
 
01.06.2022 Trasologie LP: kompilace českých písničkářů na vinylu Napsal uživatel Marek Dusil    PDF Tisk Email
Novinky
Trasologie LP: kompilace českých písničkářů na vinyluKoncertní projekt Akustický řez, který založil pražský folk-rockový písničkář Marek Dusil a jeho přátelé, se rozhodli vydat sampler písničkářů, kteří na této akci v minulosti hráli a měli zájem se tohoto projektu zúčastnit. Výběr vychází pouze na vinylové desce, jako plnohodnotné dlouhohrající album s deseti tituly a nese název Trasologie.
 
30.05.2022 Nový klip Sychravo Napsal uživatel Zbytečný luxus    PDF Tisk Email
Novinky
Nový klip SychravoVýpravný videoklip k písni Sychravo z právě vydaného eponymního alba Zbytečného luxusu pro nás natočil Michal Blažej. V hlavních rolích Roman a Vendula Moravcovi a moravskoslezská příroda.
 
23.05.2022 Písničkář Honza Roušar vydal ke svým čtyřicátinám nové album Napsal uživatel Suchánek Robin (NetwIN production)    PDF Tisk Email
Novinky
Písničkář Honza Roušar vydal ke svým čtyřicátinám nové albumPo sedmi letech vydal Honza Roušar nové album Zapět dvanáct, tentokrát s českými texty Václava Tobrmana v aranžích Jirky Vidasova. Kromě mnoha vzácných hostů jej v pondělí 9.května v Malostranské besedě slavnostně pokřtil také legendární český muzikant a textař Ivan Hlas.
 
20.05.2022 Nové CD Michala Bystrova Samota rozkvetla Napsal uživatel Marek Dusil    PDF Tisk Email
Novinky
Nové CD Michala Bystrova Samota rozkvetlaDovoluji si přeposlat info o novém albu Samota rozkvetla písničkáře, novináře a překladatele Michala Bystrova, na kterém jsem měl tu čest se podílet jako kytarista a vokalista, ale nejenom já. Zbytek se dozvíte od Michala Bystrova v textu níže. Album je momentálně pouze digitální, ale vyjde i na CD.
 
13.05.2022 Lidová Redlová Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Novinky
Lidová RedlováDnes, 13. května vychází hudební nosič Lucie Redlové - Lidová Redlová. Měl jsem tu možnost poslechnout si její nové písničky v předstihu a mohu říci, že její propojení s lidovou tvorbou rozhodně stojí za poslech. Nakonec, až si poslechnete, posuďte sami. Následuje tisková zpráva Lucie, která provází vydání tohoto hudebního počinu.
 
29.04.2022 Milli Janatková vydává album Klid, prosím! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Novinky
Milli Janatková vydává album Klid, prosím!Klid, prosím! je projekt, na kterém Milli Janatková pracuje od roku 2014. Album je jedinečné tím, že si jej autorka nahrála sama podobně jako alba Proměna a Hluboko, včetně autorské hudby, textů a grafiky. Představuje se tak opět nejen jako osobitá zpěvačka, ale i kytaristka, bubenice a perkusistka využívající celou škálu akustických nástrojů a zvuků. Křest alba s audiovizuálním koncertem proběhne 20. května 2022...
 
27.04.2022 Zbytečný luxus vydává album Napsal uživatel Zbytečný luxus    PDF Tisk Email
Novinky
Zbytečný luxus vydává album Zbytečný luxus je kapela Petra Mazúra a Martina Strakoše. Stejně se jmenuje i jejich debutové album, které právě vychází u vydavatelství Polí5. Album obsahuje jedenáct Petrových autorských písní – existenciálních zpovědí stárnoucího muže, tak trochu ztraceného v životě – které asi nejlépe snesou zařazení do žánrové škatulky folk.
 
08.04.2022 Buďte u vzniku nového CD kapely Isara Napsal uživatel kapela Isara    PDF Tisk Email
Novinky
Buďte u vzniku nového CD kapely IsaraMilí přátelé, přišel čas seznámit vás s názvem a grafikou našeho nejnovějšího CD. Rozhodli jsme se pro název Na vlně, protože to přesně vystihuje náš pocit, který máme při společném hraní. Na naší stránce můžete podpořit vznik nového CD. Můžete vybrat jednu ze připravených cen, předplatit si CD Na vlně, stát se oficiálním sponzorem, členem Isary na jeden den nebo nám třeba poslat příspěvek „jen tak“.
 
24.03.2022 Konopáč a Suchý: Vlast a chlast - píseň ruského válečníka Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Novinky
Konopáč a Suchý: Vlast a chlast - píseň ruského válečníkaVálka na Ukrajině se hluboce dotkla i textaře Davida Konopáče a hudebníka Tomáše Suchého. Na památku všech zbytečných obětí nesmyslného konfliktu spolu složili protiválečnou píseň Vlast a chlast - píseň ruského válečníka.
 
22.03.2022 Honza Jícha: Hryhorij - píseň, kterou bych byl radši nenapsal Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Novinky
Honza Jícha: Hryhorij - píseň, kterou bych byl radši nenapsalPíseň Hryhorij ale Honza Jícha napsal. Napsal ji asi týden po zákeřném vojenském přepadení Ukrajiny ruskou armádou. Písničku veřejnosti představil na pražském předkole Porty a dojal celý sál. Text písně reaguje na dění na okupované Ukrajině, kde ruské bomby a ostřelování denně ničí domy, školy, nemocnice a zabíjejí civilní obyvatelstvo včetně dětí.
 
18.03.2022 Pohádkový klip k titulní písni alba Realita Sen Napsal uživatel My3.avi    PDF Tisk Email
Novinky
Pohádkový klip k titulní písni alba Realita SenZdá se, že My3.avi se po několikaleté odmlce hlásí zpět na scéně! Nové avizované album Realita Sen, které kapela pokřtí 12. května v Malostranské besedě, vypustilo první vlaštovku v podobě pohádkového klipu právě na skladbu, po které je celé album pojmenováno – Realita Sen.
 
06.03.2022 Tudle nudle Jany Soukupové Perníkové Napsal uživatel FOLKtime    PDF Tisk Email
Novinky
Tudle nudle Jany Soukupové PerníkovéZpěvačka Jana Soukupová Perníková, známá z vokální skupiny Pětník, zveřejnila videoklip Tudle nudle. Píseň, původně z repertoáru Imeldy May, opatřil českým textem David Konopáč (Jarabáci, Poutníci, Láska). Videoklip natočil Dušan Bitala.
 
18.02.2022 Chtěl bych žít jako pes, jít ven a neoblíkat se, hlásá Dan Vertígo v novém klipu Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Novinky
Chtěl bych žít jako pes, jít ven a neoblíkat se, hlásá Dan Vertígo v novém klipuDan Vertígo, písničkář momentálně tvořící na pražském Smíchově, vydává klip k nové písničce s názvem Pes. Ta byla původně vymyšlená jako klasická kytarová vypalovačka využívající i houslí a foukací harmoniky, po experimentování s elektro podkladem však nakonec dostala chillout taneční podobu, která do šedivých zimních dní vnese chvíli bezstarostné pohody.
 
18.02.2022 Nobody Knows - debutové EP Andrey Šulcové Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Novinky
Nobody Knows - debutové EP Andrey ŠulcovéAndrea Šulcová byla dosud známá převážně jako flétnistka působící v populární a jazzové hudbě. Flétnu studovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka a jazz na Universitě v rakouském Grazu. Mezitím působila v rozmanitých uskupeních jako např. kapela Vesna, natáčela vokály Pavlu Bobkovi a spolupracovala s Pepou Malinou. Dodnes působí v big bandu Concept Art Orchestra pod vedením Štěpánky Balcarové.
 
20.01.2022 Tomáš Kočko & ORCHESTR vydal novinkové album ONA Napsal uživatel Štěpánka Kubíčková    PDF Tisk Email
Novinky
Tomáš Kočko & ORCHESTR vydal novinkové album ONAStálice tuzemské world music scény a dvojnásobní držitelé ceny Anděl Tomáš Kočko & ORCHESTR vydali poslední den roku 2021 novinkové album s názvem ONA. Slavnostní „postřižiny“ nového CD proběhnou 5. dubna v brněnském SONO Centru.
 
21.12.2021 Kateřina Hricková vydává čtyři nové singly Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Novinky
Kateřina Hricková vydává čtyři nové singlyPo vydání třískladbového debutového EP z roku 2020 se Kačka Hricková rozhodla navázat na spolupráci s kytaristou Tomášem Peckou a během loňské zimy nahrála v pražském studiu Good Day Records pod producentským dohledem Jiřího Maška čtyři nové skladby, které by měly být součástí desky, jejíž vydání je plánované na rok 2022. Tisíc druhů pláče, Marný chvění, Maják a Rozmarné léto se nyní objevují také na všech streamovacích portálech...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 11

Kalendář

<< Říjen 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 5 9
101216
1723
24282930
      

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc