gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

08.12.2014 Notování – reportáž z 3. a pozvánka na 4. kolo (Bublina a Belmondo)    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Ani třetí základní kolo Notování nebylo ušetřeno výpadku jednoho ze soutěžících. Akci „Kulový blesk", která zabránila jeho vystoupení, se tentokrát věnoval Jirka Řehulka. Jak jsme byli ujištěni, klavír, který stěhoval přes půl republiky, stojí teď na svém místě stejně šťastně jako večer 6. listopadu, jemuž jsou věnovány následující řádky.
Pětice soutěžících tento drobný nedostatek dokázala dokonale nahradit. O první tóny se postarala příbramská skupina O.K.Mžik. Vznikla na gymnáziu, a přestože už jde o absolventy, společné hraní naštěstí na hřebík nepověsili. Skupina je učebnicovou ukázkou školní kapely, jak texty, tak i aranžemi. Potenciál k dalšímu růstu mají slušný, půjde jen o to nevzdat to a najít svou cestu ze školních škamen. Pěkný rozjezd. (V diváckém hlasování na písničky se O.K.mžik umístil s 31 body na 4. místě a zároveň získal 7 diváckých preferenčních hlasů.)
Anna D. vítězná
Anna D. vítězná
foto: Míša Bechyňová
Jediným písničkářem tohoto večera se stal Daniel Vojtíšek z Kladna. Zřejmě nezvolil úplně nejlépe písničky, zpočátku zněly trošku monotónně, ovšem závěrečná nás úspěšně vyvedla z omylu a právě při ní ukázal, co v něm skutečně je. (V diváckém hlasování na písničky se Dan Vojtíšek umístil s 16 body na 5. místě.)
Plzeňská kapela Past za rok po obnově udělala kus slušné práce. Jednoduché aranže pro tři lidi jejich soutěžním písničkám přesně seděly. Tak snad jen jediná drobnost, zpěvaččin hlas ve výškách by si zasloužil ještě obrousit. (V diváckém hlasování na písničky se Past umístila s 45 body na 3. místě a zároveň získala 4 divácké preferenční hlasy.)
Dětských kapel hraje v našich zemích několik. Ne všechny mají autorské zázemí, ne všechny již mají jistou interpretační jistotu i výraz. Severočeská Nautica nás dokonale vtáhla do svého světa hudby a držela v pozornosti do poslední noty. Viditelná radost z hraní z nich cákala až do zadních řad. Jen tak dál! (V diváckém hlasování na písničky se Nautica umístila s 64 body na 2. místě a zároveň získala 8 diváckých preferenčních hlasů.)
Anna D, tedy duo Aničky Drábkové, které se na rozdíl od minulého ročníku rozrostlo v trio. Nastydlá, a tak s „schelingerovitějším" hlasem než obvykle, předvedla Anička vystoupení, které mělo vše, co má dobré vystoupení mít. Lehké, vzdušné, lahodící vokály obou sourozenců (Aničku posílil její bratr Honza) nám připomněly, že na severu mají
Nautica hudbou nadšená
Nautica hudbou nadšená
foto: Rejka Balcarová
Drábkovi stejnou kliku jako rodina Vítova (Berušky). Vynikající tečka soutěžního večera. (V diváckém hlasování na písničky se Anna D umístila se 76 body na 1. místě a zároveň získala 9 diváckých preferenčních hlasů.)
Také s hostem nastaly nečekané potíže a tak Petar Introvič, vůdčí postava kapely Bluesberry, vystupoval jako náhradník. Ovšem požít slovo náhradník v tomto případě je naprosto nevhodné. Bluesový koncert včetně vzpomínání na první úspěchy na Portě, a že zisk Porty v roce 1982, ale hlavně vystoupení Bluesberry bylo skutečným trhákem festivalu, o tom vůbec nemůže být pochyb. Ačkoliv Petar sám obvykle nevystupuje, celé vystoupení mělo skvěle vygradovanou příjemnou atmosféru. A tak se nám ani první listopadový čtvrtek nechtělo odcházet.
Nejbližší Notování proběhne ve čtvrtek 11. prosince a jistě bude opět na co se dívat, ale hlavně možnost si natáhnout do hlavy další noty a notičky. Soutěžit tentokrát budou písničkáři Dušan je tu Jakodoma z Ústí nad Labem a Pavel Khon z Ostravy a početnější formace Jen tak z Plzně, Křídla z Neratovic, Petr Kovača přátelé z GML z Brna a Rendez-fou z Jihlavy. Jako host vystoupí písničkářka Eliška Walsh - Ptáčková a všichni se, stejně jako my, určitě těší na setkání s vámi v Music City Clubu .

Sdílet na...
Kam dál?

» Notování 6. února 2014 a taky před měsícem (Rada Notování)

» Výsledky 2. semifinále VIII. ročníku Notování (Rada Notování)

» Notování již tento čtvrtek a taky před měsícem (Rada Notování)

» Výsledky 5. základního kola VIII. ročníku Notování (Rada Notování)

» Poprvé z Notování (Miloš Keller)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Červen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
17181920
24

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc