gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

13.10.2023 Nebe a dudy (Miloš Keller)    PDF Tisk Email
Reportáže
Jako nebe a dudy je srovnání druhého a prvního semifinále Notování. To druhé proběhlo 5. října v Music City a bylo vynikajícně obsazeno vítězi diváckých hlasování. Účinkující až na výjimky potvrdili, že své hlasy dostali za výkony.
Napohodu
Napohodu
foto: Renata Králová
Večer otevírala skupina Napohodu, hrála kombinaci folku a trampské písně, v obsazení 6 muzikantů, ale zvuk trochu nevýrazný až krotký, melodie ale nekomplikované a zapamatovatelné. Nejlepší byly Až jednou nebo Bláznivý svět, naopak u Hvězdářky trošku spadnul řemen – ale celkově to bylo na pohodu.
Alishi jasně klade důraz na texty, má v nich zajímavě poetické obraty a obrazy, má jistý pěvecký projev a na to konto trochu trpí melodie. Dobře by se texty četly, hůře se ale poslouchají písně. Výborná byla Holka do deště.
Alishi
Alishi
foto: Renata Králová
Aleš Pokorný a hosté
předvedli soft folk, melodický, s velmi dobrými vokály. Celkově mají písničky hlubší atmosféru, jsou propracované a ve srovnání se skupinou Napohodu jsou přeci jen na pohodu o trochu více – netlačí tolik na pilu. Na vodě a My z ulice byly velmi povedené.
Martin Čepelík a Andrea Mineva vnesli do sálu trochu drsného, leč evidentně pravdivého, až trochu černého humoru, osobitě spjatého s ironií i nastíněním přesahů zpracovávaného tématu. Při Biomatkách a Dobré noci jsem padal ze židle smíchy, při Když město hoří jsem ani nedutal. Biomatkám by ale slušel civilnější projev, písničku Dobrou noc asi zkousnu v rádiu po 22. hodině.
Martin Čepelík a Andrea Mineva
Martin Čepelík a Andrea Mineva
foto: Rejka Balcarová
Další originální interpret následoval – Láďa Koťátko Niklíček s orchestrem, představovaným Sašou Niklíčkovou. Saša dostala prostor na jednu písničku a příjemně rozšířila vystoupení dua (Hlídač). Lepší než portovně oceněný Balkonový tramping mi přišel M152.0, v To bylo tak už trochu Koťáko přepínal strunu.
Posledním soutěžícím byla skupina Madam v triku, vsadili na osvědčené písně a nechybili. Folk, koketující i s jinými žánry (Punčocháčky), texty vtipné, ale s nadhledem, pěkně se poslouchají. Zbytečně písně neprotahují.
Hostem byla skupina Faux Pase Fonet, která podala standardní výkon dospělé, léty ostřílené skupiny s dynamickým přístupem k muzice.
Faux Pase Fonet
Faux Pase Fonet
foto: Rejka Balcarová
Večer měl jednu kulturní vložku, pokus o předání ceny za nejúspěšnější píseň minulého ročníku zpěvačce Elce Máje, který se proměnil v dvojitý trapas – Elka několikrát zapomněla text nejúspěšnější písně (snad tréma, pochválit ale lze hru na harmoniku) a Belmondo zapomněl cenu doma (tak to začíná…). Moderátoři měli opět jeden mikrofon (to je takový problém půjčit druhému mikrofon se šňůrou z pódia?), opět bylo vidět, jak jsou zvyklí na dialog, takže když mluvil jeden, upřeně se díval na druhého, i když bylo jasné, že ten mu neodpoví, místo aby tedy navázal kontakt s publikem, ke kterému koneckonců také mluví. Aspoň, že rekapitulace se tentokrát povedla. Výsledky najdete na webu Notování.
 
 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Duben 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
1521
2223
29     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc