gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

22.02.2018 Notování minule (1. února) a příště (1. března) (Karel Vidimský - Cimbura)    PDF Tisk Email
PR
Stejně jako minule jsem byl i tentokrát dostrkán osudem k tomu, abych reportáž ze základního kola, tentokrát šestého a v ročníku posledního, kde se rozhodovalo i o semifinalistech, napsal já. Učinil jsem tak rád u vědomí, že vedle dvou odkazů v příštím odstavci se v tomto článku budu moci opět věnovat hlavně příštímu večeru, 1. březnu 2018, kdy proběhne 1. semifinále XV. ročníku Notování.
Než se ale na 1. březen vrhneme, prosím čtenáře, aby si otevřeli reportáž. Vlastně i nečtenáři by v ní mohli být zaujati fotkami a hlavně videem vítězné písně večera a ne-li, tak ať se podívají aspoň zde na to, jak 6. kolo dopadlo a kdo postoupil do semifinále… Se základními koly Notování se rozlučme fotkou vítězné kapely 6. kola Notování a pokračujeme dál!
Skupina MeziMěsto
Skupina MeziMěsto
foto: Rejka Balcarová
1. semifinále jubilejního XV. ročníku Notování proběhne 1. března od 19:30 v pražském Music City Pointu a uvidíme v něm skupiny
Jakodoma z Prahy, jež postoupila díky diváckým preferenčním hlasům,
Kupodivu z Brna, postoupivší rozhodnutím Rady Notování,
Větrno z Liberce, jež postoupila díky diváckým preferenčním hlasům,
Z hecu z Prahy, která postoupila na podkladně diváckého hlasování na písničky,
trio LeDva z Prahy, postoupivší rozhodnutím Rady Notování,
a písničkáře Láďu Zítku z Bystřice nad Pernštejnem, který postoupil díky diváckým preferenčním hlasům.
A budou to opět především diváci přítomní v sále, kdo rozhodne o tom, kdo postoupí do finále!
Přelet M. S. hostem Notování v r. 2012
Přelet M. S. hostem Notování v r. 2012
foto: Rejka Balcarová
Hostem 1. semifinálového večera bude zpěvné trio nejoblíbenějších učitelek v republice, Přelet M. S. z Blovic. Před jedenácti lety, tento soubor, tehdy ještě kvartet kapelnice Romany Tomáškové, Jany Ježkové, Romany Žežulkové a Bobiny Horvátové (která v září 2009 ze skupiny odešla), se podělil o vítězství v diváckém hlasování ve finále IV. ročníku Notování (2006/2007) se skupinou Bodlo z Chodova u Karlových Varů... V těchto dnech Přeletky slaví třináct let od založení skupiny, během kterých na svém webu evidují sedmnáct ocenění významných natolik, že stála za zapsání.
Přelet M. S. v sezóně 2006/2007, kdy soutěžil v Notování
Přelet M. S. v sezóně 2006/2007, kdy soutěžil v Notování
Foto archiv
Vyšla jim dvě řadová alba a loňského roku nazpívaly spolu s legendou plzeňského trampingu a nestorem mezi trampskými bardy Béďou Šedifkou Röhrichem (*1935) unikátní album známých i méně známých trampských písní pod názvem Šedifky a Přeletky aneb Ze starých zpěvníků. Poslední jmenované CD a možná i některé z předchozích budou mít děvčata určitě s sebou, takže přijdete-li a pořídíte-li si desku, budou vám moci zazpívat kdykoliv i u vás doma. Už proto stojí za to na první semifinále Notování přijít.
 
 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Únor 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
1920
2628   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc