gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

DELIVER NEW EVENT REG E-mail Tisk

Termín

Mapa
Kdo: Večery S, Nepochopíš, David Kourek, Kvintet Písek
Název akce/fest.: Večery S - Nepochopíš, David Kourek, Kvintet Písek
Kdy: 23.02.24 19:00
Místo: Divadlo U Kapličky
Ulice: Husova 622/45
Město: České Budějovice
Typ akce: Koncert
Žánr: F/C/BG
Vstupné: 160/200

Popis

Kapela Nepochopíš je v čase měnící se složení hudebníků okolo srdce kapely, zpěvačky a kytaristky Magdy Komrskové. Její písně vycházejí z jejích vlastních prožitků a samy si říkají o vznik. Písně doslova pohladí po duši. Na klávesy hraje Tomáš Jílek, doprovodnou kytaru a sóla zajišťuje Michal Bělský a nejnovějším členem je bubeník Robert Rašman. Tři čtvrtiny kapely jsou z Týna nad Vltavou a bubeník z Brlohu. A hudební styl této kapely? Nepochopíš, to cítíš.

David Kourek písničkářem být nikdy netoužil a přes to se jím stal. Zjišťuje, že jeho písně, vzniklé za posledních pět let, mají po jeho delší hudební pauze značnou šanci zaujmout. Žije v Kanicích poblíž Brna, mentálně všude tam, kde je člověku dobře. Písničky, které uslyšíte, tematicky zobrazují pohledy na běžný život kolem nás, prožitky osobní i prožitky lidí v okolí. Těší se na každý koncert, protože hrát vlastní muziku na vlastnoručně vyráběné nástroje je mu nejvzácnější zábavou.

Do všech obcí, měst a vísek vozí bluegrass Kvintet Písek. Na hudební scéně pevně ukotvená kapela, hraje na festivalech a v klubech po celé naší zemi, můžete ji slyšet také v žánrových rádiových pořadech. Na vystoupeních Kvintetu zní převážně vlastní tvorba, která se opírá o české texty a byť se jedná o bluegrass, tak i ten je hrán, řekněme, po česku ve složení Michal Novák - banjo, zpěv, Vlastimil Vitěka - mandolína, zpěv, Honza Mašek - housle, zpěv, Tomáš Klepsa - kytara, zpěv a Jana Hanušová Buštová - kontrabas.

Zaregistrovaní uživatelé:

Musíte se přihlásit, pokud se chcete zaregistrovat na tento termín.

Kalendář

<< Duben 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
1521
2223
29     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc