gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

04.07.2022 Vítězem interpretační i autorské Porty 2022 je skupina VeHiBa! Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Festivaly
Vítězem interpretační i autorské Porty 2022 je skupina VeHiBa!V Lesním divadle v Řevnicích se o tomto víkendu (1.-3. července) konal 56. ročník festivalu Porta. Finálová porota soutěže - Marcela Voborská, Lenka Slabá, Tomáš Berka, Jirka Mach a Pavel Rada - měla nelehký úkol, adeptů na příčky nejvyšší bylo prý několik. Z třinácti finalistů a dvou postupujících ze semifinálové přehlídky, vzešli tito vítězové a ocenění:
27.06.2022 Legendární hudební festival Prázdniny v Telči letos slaví 40 let Napsal uživatel Vojtěch Kolář    PDF Tisk Email
Festivaly
Legendární hudební festival Prázdniny v Telči letos slaví 40 letSedmnáct dní plných koncertů a divadel, novou scénu a výstavy nabízí jubilejní čtyřicátý ročník festivalu Prázdniny v Telči, který startuje v pátek 29. července. Na pěti festivalových scénách vystoupí...
23.06.2022 Kompletní program Okolo Třeboně 2022 Napsal uživatel Tým Okolo Třeboně    PDF Tisk Email
Festivaly
Kompletní program Okolo Třeboně 2022Vážení příznivci Okolo Třeboně, program na 31. ročník festivalu Okolo Třeboně je kompletní a všechny vstupenky jsou v prodeji. Předprodejové ceny platí do prvního dne festivalu tj. do 29. června. Nakupujte s předstihem, vyplatí se vám to! Vstup do obchodu Okolo Třeboně ZDE...
22.06.2022 Zmačkaná žena a Fousáč v Balbínce Napsal uživatel Saša Niklíčková    PDF Tisk Email
Pozvánky
Zmačkaná žena a Fousáč  v BalbínceNa úplný závěr posledního předprázdninového víkendu vystoupí v pražské Balbínově poetické hospůdce dva osobití písničkáři. V neděli 26. června zde od 20 hodin zahrají Fousáč a Saša Niklíčková. Ačkoliv hlavním nástrojem obou protagonistů koncertu je akordeon neboli tahací harmonika, oba k němu přistupují zcela odlišně a jejich setkání tak zároveň nabízí i neobvyklou příležitost porovnat různé autorské i interpretační přístupy. 
21.06.2022 Dětská Porta po jednatřicáté Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Reportáže
Dětská Porta po jednatřicátéUž opět v obvyklém jarním termínu (21. května) a na obvyklém místě (Kroměříž) se uskutečnil 31. ročník Dětské Porty. Přes 50 soutěžících (Jednotlivců i skupin) v tradičně velkém množství soutěžních kategorií, daných logicky věkem soutěžících nebo typem soutěžícího tělesa. V některých kategoriích měla pětičlenná porota opravdu těžký úkol, v některých to měla snazší, protože nebyly tak obsazeny, nebo někteří soutěžící předvedli tak bravurní výkon, že nebylo pochyb.
20.06.2022 Dvojkoncert Jen tak taku a Ve čtvrtek v pět Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Reportáže
Dvojkoncert Jen tak taku a Ve čtvrtek v pětKdyž se sejdou dvě kapely, které k sobě povahově sedí, je to dvojnásobná pohoda, dvojnásobná radost. To se stalo v pátek 17. 6. 2022 v Soběslavi, kde se na terase městské knihovny potkal částečně domácí Jen tak tak a pražské uskupení Ve čtvrtek v pět. O Jen tak taku už něco v minulosti bylo napsáno, je však třeba zmínit, že toto bylo jejich první vystoupení opět v pětičlenné sestavě...
16.06.2022 Lužické léto - festival pro dobrou věc Napsal uživatel Kuba Horák    PDF Tisk Email
Pozvánky
Lužické léto - festival pro dobrou věcKlub přátel Domova pro osoby se zdravotním postižením Kytlice pořádá 24. - 25. června 2022 v Lesním divadle Sloup v Čechách Lužické léto - festival pro dobrou věc. Zisk z obou dnů bude využit na budování Otevřené venkovské zahrady v areálu kytlického DOZP.
13.06.2022 Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 12. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 12.Českobudějovický Láďa Latka je stále věrný akustické kytaře. Uvolněná atmosféra jeho hudby je už řadu let nosná, byť léta působil v kapelách zcela odlišných žánrů. Překvapením pro mne, ale zároveň smutkem, že mi unikne příležitost vidět a slyšet naživo, je formace Láďa Latka trio. Bicí (nebo cajon), housle, kytary, všechno slouží výraznému textu a zpěvákově přednesu. 
10.06.2022 Výsledky soutěžního festivalu FolkyTonk Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Festivaly
Výsledky soutěžního festivalu FolkyTonkFolkyTonk se od VI. ročníku, tj. od letošního roku, proměnil v soutěžní festival pro děti a mládež, žánrově zůstal zakotven ve folku, country, folk-popu, bluegrassu, gospelu atd. Soutěžní festival proběhl ve dnech 3. - 4. června v TZ Mědvědín ve Sloupu v Čechách, každý ze soutěžících odehrál třicetiminutový blok písní. V rámci letošního ročníku pořadatelé připravili nově workshop se zaměřením na tvorbu textů...
09.06.2022 Pozvánka na Folkový Pluháč 2022 Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Pozvánky
Pozvánka na Folkový Pluháč 2022Blíží se léto a s ním i mnohé folkové akce. Jednou z nich je - dá se říci, že už pravidelný - Folkový Pluháč v Pluhově Žďáru v okrese Jindřichův Hradec. Místem je zdejší zámeček patřící potomkům prezidenta Edvarda Beneše a přilehlý (a nově zrenovovaný) areál penzionu U Zámku. Festival se koná  16. července 2022 a ... další informace už v následné videopozvánce od Standy a Pavla.
09.06.2022 Víkendové pozvánky kapely Isara Napsal uživatel Isara    PDF Tisk Email
Pozvánky
Víkendové pozvánky kapely IsaraFestivalová sezóna se nám pěkně rozjíždí. V neděli 5. června jsme si zahráli na fajnovém festivalu Gody 2022 v Liberci a teď o víkendu nás čekají hned TŘI koncerty, na které bychom vás rádi pozvali.
08.06.2022 Západočeské oblastní kolo Porty Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Reportáže
Západočeské oblastní kolo PortyUvedené kolo se konalo jako jedno ze dvou posledních tradičně v plzeňském Saloonu Roudná v sobotu 28. května a tradičně jej organizoval Jan Eret. V porotě zasedli kromě mé maličkosti také Alena Kozáková, Pavel Rada, Petr Vrobel a Tomáš Hrubý. Soutěžilo celkem 13 soutěžících, a tak bylo možno poslat vítěze do finále a druhého do semifinále.
07.06.2022 O nočních koncertech na letošních Folkových prázdninách Napsal uživatel Michal Schmidt    PDF Tisk Email
Festivaly
O nočních koncertech na letošních Folkových prázdninách

Program Folkových prázdnin 2022 je již kompletní. Unikátní projekt Roots Revival nad Oslavou, první dáma polské poetické písně, korsická polyfonie, skandinávský melancholický folk, bardské písně z Anatolie a premiéra debutového alba Vladimíra Javorského.

03.06.2022 Poslední vydání magazínu Mezi pražci v tomto školním roce je tady Napsal uživatel Pavel Strakoš    PDF Tisk Email
Folk v TV
Poslední vydání magazínu Mezi pražci v tomto školním roce je tadyFestivalová sezóna se jistojistě rozjíždí a my pro vás máme ještě jeden Mezipražec v tomto školním roce! Tak s chutí do toho! Již tuto sobotu 4. června 2022 ve 21:00 hod. na televizi Noe! Dále pak v reprízách a ve videotéce televize Noe.
02.06.2022 Jižní a Severní Amerika vysílají na Folkové prázdniny silnou reprezentaci Napsal uživatel Michal Schmidt    PDF Tisk Email
Festivaly
Jižní a Severní Amerika vysílají na Folkové prázdniny silnou reprezentaciLegendární peruánská zpěvačka Susana Baca, čerstvá držitelka prestižní ceny magazínu Songlines, mezinárodní skupina Ayom vedená brazilskou zpěvačkou Jabu Morales, teprve sedmnáctiletý zázrak old time music, newyorská banjistka Nora Brown, a po celém světě milovaní The Garifuna Collective z Belize. Řečeno sportovní terminologií, Jižní a Severní Amerika vysílají na Folkovky hodně silnou reprezentaci.
01.06.2022 Trasologie LP: kompilace českých písničkářů na vinylu Napsal uživatel Marek Dusil    PDF Tisk Email
Novinky
Trasologie LP: kompilace českých písničkářů na vinyluKoncertní projekt Akustický řez, který založil pražský folk-rockový písničkář Marek Dusil a jeho přátelé, se rozhodli vydat sampler písničkářů, kteří na této akci v minulosti hráli a měli zájem se tohoto projektu zúčastnit. Výběr vychází pouze na vinylové desce, jako plnohodnotné dlouhohrající album s deseti tituly a nese název Trasologie.
31.05.2022 Obnovení Folkového kolotoče aneb za velkým folkem do Poruby Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Festivaly
Obnovení Folkového kolotoče aneb za velkým folkem do Poruby3 dny. 7 scén. 30 koncertů. 70 účinkujících. Tak stojí v home stránce webu festivalu Folkový kolotoč. Hm, zní to dost hustě. Jako že by to mohl být velmi slušný střední festival. Anebo – jak já stále ještě věřím - konečně velký folkový festival.
30.05.2022 Nový klip Sychravo Napsal uživatel Zbytečný luxus    PDF Tisk Email
Novinky
Nový klip SychravoVýpravný videoklip k písni Sychravo z právě vydaného eponymního alba Zbytečného luxusu pro nás natočil Michal Blažej. V hlavních rolích Roman a Vendula Moravcovi a moravskoslezská příroda.
28.05.2022 Výsledky Západočeského oblastního kola Porty Napsal uživatel Brigita Kytka Vidimská    PDF Tisk Email
Festivaly
Výsledky Západočeského oblastního kola PortyV sobotu 28. května proběhlo v Saloonu Roudná v Plzni Západočeské oblastní kolo Porty. Všech třináct přihlášených soutěžících si poslechla porota ve složení Miloš Keller (Country radio), Tomáš Hrubý (Folktime), Pavel Rada (Rádio Folk), Alena Kozáková (kytaristka, dlouholetá spoluhráčka Petra Vrobela) a Petr Vrobel (mandolína, dlouholetý spoluhráč Aleny Kozákové).
27.05.2022 Hudební skupina VilMa přijíždí se svým pořadem Na Maděru do Mladé Boleslavi Napsal uživatel Produkční skupina Slávka Maděry    PDF Tisk Email
Pozvánky
Hudební skupina VilMa přijíždí se svým pořadem Na Maděru do Mladé BoleslaviV sobotu 4. června se v Městském paláci Templ v Mladé Boleslavi uskuteční od 18:00 koncert nadějné, talentované a zdá se, že i úspěšné folk popové skupiny VilMa, která v devadesáti minutách hudby a mluveného slova představí svůj aktuální repertoár. Hostem bude také výborná písničkářka Rejka Balcarová, výrazná postava folkové skupiny Medovina. Představí své písničky z dob dřívějších i současných.
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 317

Kalendář

<< Červenec 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1 2 3
 4 5 6 7
111213
1819
2526272831

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc