gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

08.10.2012 32. Jizerská nota v obrazech Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Reportáže
32. Jizerská nota v obrazechJizerské hory mám zažité v zimní verzi, a proto jsem cítil velký dluh zažít Jizerky i bez sněhu a s muzikou. Tuto historickou chybu jsem se rozhodl napravit poslední zářijový víkend na 32. ročníku Jizerské noty. Předpověď počasí se měnila každou chvíli, nicméně realita nakonec předčila i ta největší očekávání. Do Hejnic jsem dorazil asi hodinu před Vlajkou a s modrou oblohou nad hlavou.
 
25.09.2012 Folková tChýně nabídla muziku i divadlo Napsal uživatel Jiří Esser    PDF Tisk Email
Reportáže
Folková tChýně nabídla muziku i divadloFolková tChýně našla ve svém třetím ročníku útočiště v Jinočanech u Prahy na zahradě u restaurace Mlýnský domov. Příjemný travnatý pozemek skýtal vyžití pro nejmenší v podobě trampolíny, skluzavky a houpaček, pro dospělé pak stánek s občerstvením, ale hlavně kryté pódium, kde se v průběhu odpoledne vystřídala řada účinkujících.
 
18.09.2012 Babí léto na FOLKomíně Napsal uživatel Jiří Esser    PDF Tisk Email
Reportáže
Babí léto na FOLKomíněBabí léto dopřálo folku další pěkný festival. V sobotu 8. září se v Toulcově dvoře v Praze konal už 16. ročník Folkomína. Slunce hřálo více než příjemně, když krátce po 13. hodině přivítal Lukáš Pokorný prvních pár diváků. Těm se jako první představilo kytarové duo František Vlček a Jan Matěj Rak, převážně s písněmi Jaroslava Ježka a tramskou klasikou.
 
29.08.2012 Setkání v Herálci obrazem... Napsal uživatel Jiří Esser    PDF Tisk Email
Reportáže
Když jsem cestou na Humpolec bloSetkání v Herálci obrazem...udil v lijáku objížďkami před Havlíčkovým Brodem, táhly mi hlavou černé myšlenky. Jak zatočí počasí s letošním Setkáním? V Herálci ale dokáží úspěšně zaříkávat počasí. Kousek před tabulí se jménem obce přestalo pršet, jen rtuť teploměru nepřebývala příliš vysoko. Svěží vítr hnal po obloze mračna, když Míra Ošanec s Honzou Dobiášem přívítali přítomné a na pódium nastoupila jako první kapela s příhodným názvem
 
02.07.2012 Jak Střelické strunobraní oslavilo kulatiny Napsal uživatel Lucie Přikrylová    PDF Tisk Email
Reportáže
Jak Střelické strunobraní oslavilo kulatinyFestival Střelické strunobraní začínal před deseti lety jako malá přehlídka převážně místních kapel. Postupem času se pořadatelé rozhlíželi po účinkujících i dál než na Brněnsko a také protáhli festival do dvou dní. Letos festival oslavil kulaté, desáté narozeniny. Občanské sdružení Sešlost pod vedením rodiny Machátových se tedy rozhodlo udělat o víkendu 15. -16. 6. 2012 z odrůdové přehlídky kapel opravdový výběr z bobulí.
 
04.07.2011 Vysoké Chvojno opět plné člověčí muziky Napsal uživatel Veronika Vitoušová - Šouvitka + Houbák    PDF Tisk Email
Reportáže
Vysoké Chvojno opět plné člověčí muziky17. a 18. června 2011 se v krásném prostředí mezi cypřišky a vemeníky lesního arboreta ve Vysokém Chvojně sešli nejen příznivci folku, ale i country, bluegrass, písniček trampských, lidových a mnohých dalších, ale především krásné člověčí muziky. Druhý ročník festivalu, chcete-li první, pokud loňský byl nultým, pro nás připravila skupina Marien a Art Favore Production v rámci projektu Folk žije!
 
27.06.2011 Výběr z hroznů ve Střelicích Napsal uživatel Lucie Přikrylová    PDF Tisk Email
Reportáže
Výběr z hroznů ve StřelicíchFestival Střelické strunobraní už má za sebou 9 ročníků. Za tu dobu se vyvinul z jednodenní přehlídky místních kapel až do současné, dvoudenní podoby, která nabízí širokou paletu interpretů od místních, méně známých, až po nejznámější jména, která jsou s českým folkem spojena.
 
23.09.2010 FOLKomín 2010 - když nicky dostanou tvář Napsal uživatel Slávka-vy-    PDF Tisk Email
Reportáže
K Toulcovu dvoru, bývalé zemědělské usedlosti dnes obklíčené paneláFOLKomín 2010 - když nicky dostanou tvář ky, jsme s kamarádkou Věrkou dorazily s půlhodinovým zpožděním, neboť mi před nosem ujela tramvaj. Hned za branou se s námi pozdravil dramaturg FOLKomína Tomáš Pohl, který jen zářil. Aby ne, když se udělalo tak krásně i navzdory předpovědi počasí, která hrozila přeháňkami. Oproti loňskému Foukomínu vál jen mírný větřík a sluníčko příjemně hřálo do zad, když jsme se usazovaly co nejblíž pódiu.
 
12.08.2010 Mokrý festival na konci světa aneb Amfolkfest 2010 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Reportáže
Mokrý festival na konci světa aneb Amfolkfest 2010Těm festivalům se říká malé nebo regionální. Ostatně jak jinak může vypadat folková hudební akce na konci republiky nedaleko slovenských hranic s pár místními obyvateli, bez víkendové veřejné dopravy, v místě kde silnice končí…. Amfolkfest ovšem po patnácti letech své existence hranici regionální akce překračuje mnohonásobně.
 
08.07.2010 Chvojení – festival člověčí muziky, přátelské atmosféry, prozpívaných dnů a nocí – 2. část Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Reportáže
Chvojení – festival člověčí muziky, přátelské atmosféry, prozpívaných dnů a nocí – 2. částJak už jsem zmínila v 1. části svého příspěvku, doprava do Vysokého Chvojna nebyla úplně ideální. V sobotu jsem vyrazila kolem deváté autobusem z Hradce Králové do Holic a z Holic mě čekalo asi 7 km pěšky vesměs lesem. Málem jsem se u Muzea Emila Holuba připletla do řad mažoretek, které pochodovaly v rámci oslav hasičů (aspoň se domnívám, že oslavovali hasiče, protože na parkovišti stálo asi 20 hasičských aut.).
 
07.07.2010 Chvojení – festival člověčí muziky, přátelské atmosféry, prozpívaných dnů a nocí – 1. část Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Reportáže
Chvojení – festival člověčí muziky, přátelské atmosféry, prozpívaných dnů a nocí – 1. část„Co ty tady?,“ zeptal se mě moderátor sobotního bloku Folkového chvojení František Mifek. „Ani nevím, Troníček ze mě udělal novináře. Přišla jsem k tomu jak slepá k houslím…“ – tak by se dalo shrnout a obhájit, jak jsem se dostala k sepsání dojmologie-reportáže z ojedinělého festivalu Folkové chvojení, který se uskutečnil 18. – 19. června ve Vysokém Chvojnu.
 
29.06.2010 Jablonský medvídek obrazem Napsal uživatel Katka Esserová    PDF Tisk Email
Reportáže
O víkendu 11. – 12. června se v Jablonném nad Orlicí konal již 16. ročník festiJablonský medvídek obrazemvalu Jablonský medvídek. Festival, jehož umístění na zdejší koupaliště se tento tropický víkend zdálo více než zdařilé. Zatím, co páteční večer byl hodně taneční a rozdováděný, druhý den mohli návštěvníci relaxovat při různých výtvarných dílnách, nechat se vyfotit s dravými ptáky a nebo využít již zmiňovaného příjemně ledového bazénu.
 
07.06.2010 Jihočeské zpívání až do rána Napsal uživatel Klokan    PDF Tisk Email
Reportáže

Jihočeské zpívání je prvním festivalem FOLKtime Folkového léta. Je to léty prověřJihočeské zpívání až do ránaená pohodová akce, kde si poslechnete dobrou muziku z různých břehů folkového rybníka (letos např. od trampských klasiků Orion přes folkovou Epy de Myi až po nespoutaného harmonikáře Václava Koubka). Můžete zde ale třeba také shlédnout dětské divadelní představení nebo si zajezdit na koni. Noci v Trocnově navíc bývají dlouhé s ranní diagnózou unavených hlasivek.

 


Kalendář

<< Duben 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 910111214
1521
2223
29     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc