gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

31.05.2010 Květnové FOLKfórum Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
FOLKfórum

Mají cédéčka budoucnost, nebo se stanou médiem pro fajnšmekry? Takové otázky se v posledních měsících a možná i letech šíří hudebním světem. Všem vydavatelstvím se snižují zisky, ale náklady na výrobu a vydání CD zůstávají víceméně stejné. Někteří z interpretů si proto svá dílka nahrávají a vydávají sami, jiní ve spolupráci s malými vydavatelstvími, kde jim vyjdou více vstříc.

 
25.02.2010 Únor - měsíc rekapitulace Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
FOLKfórum

Při resuscitaci rubriky FOLKfórum jsem slíbil, že se budu pokoušet vymýšlet a realizovat každý měsíc nějakou otázku na naše respondenty. V lednu jsme položili otázku: „Jaký byl a co znamenal rok předchozí a nač se můžeme těšit v roce tomto?“ Únor bych rád ještě využil k malé rekapitulaci loňského roku 2009.

 
13.01.2010 Lednové FOLKfórum Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
FOLKfórum

Minulý týden jste si milí čtenáři mohli přečíst o obnovené rubrice FOLKfórum. Dnes vám přinášíme první příspěvek. Otázky zněly: 1. Jaký pro vás byl a co znamenal rok 2009? A 2. Na co se můžeme těšit v roce 2010? Okruh dotazovaných se bude průběžně měnit. Pokud máte nápady na otázky, pište nám prosím na adresu redakce zavináč folktime.cz.

 
04.01.2010 FOLKfórum opět na FOLKtime.cz! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
FOLKfórum

Naši milí čtenářové a čtenářky, po dlouhých letech jsme se rozhodli resuscitovat rubriku FOLKfórum. Poslední článek FOLKfóra, z klávesnice našeho dnes již bývalého kolegy Jirky Pobřísla vyšel 28. července roku 2003. Protože si myslíme, že tato rubrika má na FOLKtime.cz své místo a smysl, hodláme vždy přibližně jednou za měsíc oslovit respondenty z řad muzikantů, novinářů, pořadatelů a

 
28.07.2003 Cervencové folkfórum (2003) Napsal uživatel Jirka-mo    PDF Tisk Email
FOLKfórum
Červenec na sklonku, některé festivaly jsou již za námi, některé na nás teprve čekají a mě v tomto letním čase zajímalo, jestli některý z festivalů (a že jich v Českých zemích není přes celé léto málo!) je naprosto osobitý, zvláštní a originální? a jestli se několik "respondentů" shodne na jednom jediném
 
27.06.2002 Cervnové folkfórum (08) Napsal uživatel Jirka-mo    PDF Tisk Email
FOLKfórum
Za okny pálí červnové slunce... a festivalová sezóna začala! Předkola a konkurzy velkých folkových přehlídek jsou za námi a teď nás čekají velká finále - Zahrada, Porta, Folková růže... Jsou kapely čistě "festivalové"? A proti tomu jen "klubové"? Existují "festivalové písně"? Je hudba, která na festival "nepatří" prostě jen proto, že je příliš "nemasová"? - takové myšlenky a otázky mě provázely při pročítání programů letních festivalových nabídek. A tak i otázky červnového Folkfóra se týkají těchto témat.
 
05.06.2002 Kvetnové folkfórum (08) Napsal uživatel Jirka-mo    PDF Tisk Email
FOLKfórum
Začal květen - máj? lásky čas. Jaro rozkvetlo a slunce hřeje jako zběsilé. Večery se prodlužují (sukně zkracují, trička průsvitní v ostrém světle) vlahými soumraky a holky chodí "na boso". Všechno okolo volá po lásce? a tak i otázky květnového folkfóra se týkají lásky a potažmo erotiky? :-)
 
23.04.2002 Dubnové folkfórum (07) Napsal uživatel Jirka-mo    PDF Tisk Email
FOLKfórum
Duben začal jako vždycky aprílem? A k aprílu patří jistě humor, srandování, recese i legrace. Jistě mi dáte za pravdu, že publikum má rádo písně veselé, rozverné a střelené. Jsou přečasto oživením koncertu - mohou být však i neskonale trapné? Snad proto, že napsat veselou píseň často není žádná sranda. V otázkách dubnového folkfóra jsem oslovit kapely a písničkáře, abych zjistil, jak to s těmi "veselými" písněmi je. A odpovědi mě pobavily i rozesmály - takže si myslím, že to s humorem v hudebních vodách není nijak tragické? :-)
 
03.04.2002 Breznové folkfórum (06) Napsal uživatel Jirka-mo    PDF Tisk Email
FOLKfórum
Před časem proběhla na stránkách Internetfolku "vášnivá" debata na téma "folkové ghetto", která mě přivedla k úvahám, jak je možné, že se tím vůbec někdo zabývá. Škatulkováním, odsuzováním, zařazovaním. Rozebíráním, jestli ano, ne, proč a jak? Opravdu mne to zaujalo - proto jsou březnové otázky na podobné téma.
 
28.02.2002 Únorové FOLKfórum (05) Napsal uživatel Jirka-mo    PDF Tisk Email
FOLKfórum
Je deštivý únor, vhodný tak nejvýš pro klubové koncertování - ale jaro a léto se blíží a s ním i hraní na přehlídkách a festivalech... a tak se dnešní otázky týkaly mimo jiné vzpomínání na léta minulá a plánů na léto příští? tož, tady jsou otázky a odpovědi
 
21.01.2002 Lednové FOLKfórum (04) Napsal uživatel Jirka-mo    PDF Tisk Email
FOLKfórum
Vánoce i Nový rok máme za sebou a je tu leden, zasněžený, bílý a zatím nepopsaný. A protože muzikantský život je taky o zkoušení, v lednu jsme se ptali právě na toto téma.
 
19.12.2001 prosincové FOLKforum Napsal uživatel Jirka-mo    PDF Tisk Email
FOLKfórum
Vánoce a konec roku se blíží kvapným tempem a tak jsme pro vás připravili otázky a odpovědi s vánoční tematikou. Vždyť vánoce nejsou jen o dárcích, ale hlavně o klidu, o spočinutí v čase?
1) Máte ve svém repertoáru nějakou "vánoční či novoroční" píseň? Máte-li, nechtěli byste se o ní s námi podělit (alespoň textem)? A nemáte-li, proč tomu tak je?
2) Jsou vánoce či oslava Nového roku pro vaši kapelu důležité? Děláte třeba vánoční či silvestrovský koncert? Nebo jinou kapelní akci k těmto svátečním dnům?
 
19.11.2001 listopadové FOLKforum Napsal uživatel Jirka-mo    PDF Tisk Email
FOLKfórum
Otázky na tento měsíc byly zase dvě - posuďte sami, jak odpovídali písničkáři i zástupci kapel na naše všetečné dotazy:
1) Hrajete v zahraničí? A chtěli byste to někdy zkusit? Máte v repertoáru cizojazyčné písně?
2) Pracujete na své kapelní (či písničkářské) image (od oblečení počínaje, až třeba po logo kapely)?
 
01.10.2001 ríjnové folkfórum Napsal uživatel Jirka-mo    PDF Tisk Email
FOLKfórum
Obnovili jsme rubriku Folkového fóra a přišli tento měsíc hned s dvojicí otázek. Nuže, tady jsou otázky a odpovědi některých kapel a písničkářů:
1) Kdy naposledy jste byli na nějakém koncertě jako divák a posluchač a co to bylo za hudbu? A líbila se Vám? (Eventuelně doplňte svůj odhad, kolikrát jste za poslední měsíc navštívili jako posluchači nějaký koncert).
2) Je součástí Vaší předkoncertní přípravy i "sklenka na kuráž", nebo máte absolutní embargo na požívání alkoholických nápojů před i během svého koncertu či vystoupení?
 
01.10.2000 Říjnové folkórum Napsal uživatel Malej Honza    PDF Tisk Email
FOLKfórum
Otázka pro tento měsíc zní:
Jak často vystupujete s Vaší kapelou a jak často byste rádi vystupovali?
Máte dostatek příležitostí k hraní?
 
01.09.2000 Folkové fórum Napsal uživatel Malej Honza    PDF Tisk Email
FOLKfórum

Rubrika Folkové fórum Vám přináší odpovědi zástupců převážně mladých kapel na otázky, které se týkají hudební problematiky. Ríkám záměrně převážně, neb se mi tentokráte stalo, že jsem omylem oslovil i ostříleného barda Jakuba Nohu. S úsměvem mi odepsal, že už hraje 30 let a že je dobře, že ještě někdo jiný než on sám si myslí, že je mladý.
Otázka pro tento měsíc zní:

Co vy a tréma na jevišti?
Máte nějaké osvědčené metody na překonání trémy ?

 
01.09.2000 zárijové folkórum Napsal uživatel Malej Honza    PDF Tisk Email
FOLKfórum
Otázka pro tento měsíc zní:
Co vy a tréma na jevišti?
Máte nějaké osvědčené metody na překonání trémy?
 
01.07.2000 cervencové folkfórum Napsal uživatel Malej Honza    PDF Tisk Email
FOLKfórum
Otázka pro tento měsíc zní:
Jaké důležité přednosti by měla mít správná zpěvačka?
 
01.06.2000 cervnové folkfórum Napsal uživatel Malej Honza    PDF Tisk Email
FOLKfórum
Otázka pro tento měsíc zní:
Co od muziky očekáváte a jaký je Váš hudební cíl?
 


Kalendář

<< Červenec 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
151617181920
2930    

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc