gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

22.02.2014 Pardubická folková noc 2014 Napsal uživatel Pavla Hartmanová    PDF Tisk Email
PR

LétoPardubická folková noc 2014 v Pardubicích začíná již několik let velice brzy. Tato meteorologická anomálie láká každoročně do Pardubic víc a víc zvědavců a milovníků folku. Již popáté se totiž uskuteční tradiční festival Pardubická folková noc, jež nese podtitul "první letní festival,"protože je určen především nedočkavcům letní festivalové sezony.

Pozor akci jsme přemístili z ABC Klubu na Olšinkách do sálu KD Hronovická. Krom kapacitních důvodů je dalším důvodem změny místa i navázání spolupráce s Kulturním centrem Pardubice.

 
20.02.2014 Ořešák v Brně na Leitnerce. Napsal uživatel David Maroš    PDF Tisk Email
PR

Ořešák v Brně na Leitnerce.Ve čtvrtek 6.3.2014 chystá svůj koncert folková kapela Ořešák. Brněnskou Laitnerku tentokrát čekají folkové převážně autorské písně Davida Maroše, ale i interpretace irských a norských česky otextovaných lidovek. Svá vystoupení skupina doplňuje krátkými básněmi a možná se najde i nějaká ta  pohádka.

 
05.12.2013 Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc s Devítkou Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR

Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc s DevítkouČeský rozhlas Hradec Králové a Folk žije! srdečně zvou na poslední letošní veřejnou nahrávku Koncertu Studia Noc v královéhradeckém Country clubu Lucie. Připravili jsme pro Vás vystoupení skupiny Devítka na neděli 9. prosince 2013 v 19:30 hodin. Večerem Vás provede moderátor Českého rozhlasu Václav Souček. Pokud nemůžete být u živé nahrávky, můžete si naladit pořad mezi svátky a to 30.12.2013 ve 20.00 na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu, nebo na internetu.

 

 
24.11.2013 Pozvánka na koncert 4zdi a Žalman & Spol. Napsal uživatel FOLK ŽIJE!    PDF Tisk Email
PR

Deset let drží pelhřimovská folková kapela 4zdi při sobě v původním složení v poklidu a bez zbytečných turbulencí. Deset let skládá svoji muziku a hraje v Česku po pódiích soutěžních, festivalových i koncertních. U příležitosti tohoto významného jubilea vydává svoje druhé plnohodnotné CD s názvem „ Ve znamení vah“, když před pár měsíci ještě nahrála jednu svoji skladbu na kompilační CD projektu FOLK ŽIJE 1. Spojila se tak na jednom hudebním nosiči nejen se 14 dalšími mladými kapelami a jednotlivci, ale i se stálicí českého folku – kapelou Žalman & spol.

 
20.11.2013 Bratři Malinové, nejznámější „sidemani“ českého folku a country, natočili album jako Malina Brothers Napsal uživatel FOLK ŽIJE!    PDF Tisk Email
PR

Bratři Malinové, nejznámější „sidemani“ českého folku a country, natočili album jako Malina BrothersKaždý, kdo se někdy nachomýtl k české folkové, country nebo bluegrassové muzice, nemohl nenarazit na příjmení Malina. Geniální muzikanti a sourozenci - banjista Luboš (Druhá Tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a houslista Pepa (Cop) se totiž za několik posledních dekád objevili jako hudebníci či producenti snad na všech důležitých albech tohoto žánru u nás. A není náhodou, že jejich muzikantské kvality využívali nebo využívají interpreti a kapely různých žánrů od Lucie přes Pavla Bobka, Wabiho Daňka,Věru Martinovou nebo Lenku Filipovou.

 
13.11.2013 Folkové vánoce opět v Žamberku Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR

Folkové vánoce opět v ŽamberkuVzpomínku na divácky oblíbený festival folkové hudby připravuje v Žambereckém Divišově divadle místní folkové Duo ťuk v rámci projektu FOLK ŽIJE! V pátek 22. listopadu Duo ťuk totiž oslaví 25 let na hudební scéně a mezi gratulanty dorazí i legenda české hudební scény Pavel Žalman Lohonka.

Duo ťuk se pohybuje již čtvrtstoletí na scénách v Čechách i Moravě, často vedle zářivých hvězd žánru. Duo, je založeno na nabídce subtilních, křehkých melodií, postavených na dvojhlasu, protkaných flétnovými, později houslovými sóly za doprovodu kytary.

 
13.11.2013 Slatiňanský vrabčák již po deváté Napsal uživatel Petr Šotta    PDF Tisk Email
PR

Slatiňanský vrabčák již po devátéPetr Šotta, kapela Strunovrat a Folk žije! vás zvou do Slatiňan, kde se v sobotu 16.11. 2013 v sokolovně uskuteční jeden z posledních festivalů v tomto roce – IX.ročník Slatiňanského vrabčáka. Hlavní hvězdou festivalu letos bude Trio Věra Martinová, Lenka Slavíková a Jamie Marshall. Kromě domácí kapely Strunovrat se představí také Pepa Štross, Žalozpěv, Kofe@Vlna, Stráníci a pardubiční Marien. Program začíná v 15.00 hodin.

 
06.11.2013 Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc s Věrou Martinovou Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR

Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc s Věrou MartinovouČeský rozhlas Hradec Králové a Folk žije! srdečně zvou na veřejnou nahrávku Koncertu Studia Noc! Věra Martinová se svojí kapelou vystoupí v neděli 10. listopadu 2013 v 19:30 hodin v Country clubu Lucie v Hradci Králové. Pořadem Vás bude provázet známý královéhradecký glosátor a moderátor Václav Souček. Pokud nemůžete být u živé nahrávky,  můžete si naladit koncert ve středu 20.11. ve 20.00 na všech regionálních stanicích českého rozhlasu, nebo na internetu.

 
05.11.2013 Výroční koncert Marien v Pardubicích Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR
Výroční koncert Marien v PardubicíchJiž tradičně v druhé půli podzimu rozezní pardubický Dům hudby folková hudba. Výroční koncert domácí skupiny Marien se uskuteční 9. 11. od 19:00 za doprovodu Pěveckého sboru Gymnázia Žamberk Corale. Koncert nabídne klasický repertoár obou těles i originální spojení, proto bude představení zaznamenávat Český rozhlas.
 
27.09.2013 Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc – Epy de Mye Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR
Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc – Epy de MyeČeský rozhlas Hradec Králové a Folk žije! srdečně zvou na další veřejnou nahrávku Koncertu Studia Noc! V již tradiční nedělní večer - 6. října 2013 v 19:30 hodin bude Country club Lucie v Hradci Králové, patřit beatfolkové kapele z Českých Budějovic. Energické vystoupení, písně s českými texty a precizně sezpívané vokály - to je jihočeská skupina Epydemye.
 
30.08.2013 Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc – Malina Brothers Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR
Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc – Malina BrothersPo třech měsících práce v terénu na různých koncertech a festivalech, které jsme mohli díky Českému rozhlasu přenášet i do Vašich domovů jak v přímých přenosech tak i ze záznamů, se vracíme opět pod střechu Country Clubu Lucie v Hradci Králové. A hned na začátek jsme pozvali skupinu Malina Brothers! Neváhejte a doražte v neděli 8.9.2013 od 19:30 na další veřejné natáčení Koncertu Studia Noc !
 
22.08.2013 Šídlovák Oupn Ér 2013 Napsal uživatel Karel Krakonoš Kyncl    PDF Tisk Email
PR
Rok se s rokem sešel a máme tu další ročník festivalu Šídlovák Oupn Ér! A jelikož ho po celý rok jeho pořadatelé dobře krmili, zase nám o pěkný kousek vyrost. Ne, že by se nám prodlužoval, ale co do bohatosti hudební nabídky je zase o kousek větší, než minulý rok. A co je pro Vás připraveno?
 
01.07.2013 Folkové ostrovy a křest u řeky Metuje Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
PR
Folkové ostrovy a křest u řeky MetujeBudete-li chtít zažít mezi velkým množstvím letních festivalů a koncertů něco zcela nevšedního a neopakovatelného, zaškrtněte si v diáři 6. červenec, k němu si napište FOLKOVÉ OSTROVY vezměte si mapu Náchodska a najděte si na ní vísku Bražec a osadu Ostrovy. Na tomto místě a tento den se totiž odehraje křest kompilace Folk žije!, na které se podílejí skupiny ....
 
10.06.2013 Folkové Chvojení už tento víkend.... Napsal uživatel FOLK ŽIJE!    PDF Tisk Email
PR
Folkové Chvojení už tento víkend....Je to už  před čtyřmi lety, co jsme začali vymýšlet festival Folkové Chvojení. Na počátku byl totiž podivný pocit, že nám něco chybí...  Publikum v dobách zaplaťpánbůh“ minulých bylo z pochopitelných důvodů ochotné poněkud hlouběji naslouchat novým písním a hledat cosi mezi řádky. Paradoxně díky tomu měly mladé talenty cestu trošku jednodušší než dnes....
 
26.04.2013 Marien se sborem Corale otevřou koncertní sezonu v Neratově Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR

Marien se sborem Corale otevřou koncertní sezonu v NeratověFolková skupina Marien z Pardubic, jedna z nejvýraznějších mladých skupin na české folkové scéně, chystá koncert v netradičním prostředí – vystoupí pod prosklenou střechou kostela v Neratově v Orlických horách. Ke společnému koncertování ji přizval sbor Corale Gymnázia Žamberk. Koncert proběhne v sobotu 4. května od 15 hodin v Neratově, vstupné je dobrovolné.

Skupina Marien je známá nejen díky svým autorským písním, ale i ze společných koncertů s Robertem Křesťanem, Spirituál Kvintetem, Jaroslavem Samsonem Lenkem a řadou dalších známých muzikantů. O kvalitě kapely svědčí i trojnásobné vítězství v Portě a cena Krteček z festivalu Zahrada. Corale je sbor s dvacetiletou tradicí, který vystupuje nejen v okolí rodného Žamberka, ale také v zahraničí. Na svém repertoáru má i kompletní Rockové oratorium Eversmiling liberty. Mezi členy sboru Corale patří i Zuzana Mimrová, která.....

 
30.03.2013 Roman Horký & Pozdní sběr Napsal uživatel Pavla Hartmanová    PDF Tisk Email
PR
Roman Horký & Pozdní sběrAč jste zvyklí v blízkosti jména Roman Horký již třicet let číst především jméno skupiny Kamelot, Pozdní sběr není žádnou tiskovou chybou ani dílem potměšilého šotka. Roman Horký se totiž v loňském roce rozhodl podpořit FOLK ŽIJE!, jehož cílem je  přiblížovat žánr novým posluchačům a podporovat mladé a méně známé folkové zpěváky a skupiny.
 
28.03.2013 Spirituál kvintet & Marien v Kostěnicích Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR
Spirituál kvintet & Marien v KostěnicíchPrvní dubnový pátek (5.4.) zažijí Kostěnice na Pardubicku opravdový svátek. Kostěničtí se totiž připravují na společný koncert Marien a folkové legendy Spirituál kvintet, kteří  svými písničkami těší své publikum již  53 let! Sál, kulturního domu v Kostěnicích má navíc výbornou akustiku, což slibuje výborný hudební zážitek.
 
06.02.2013 Pardubická folková noc aneb šance pro kapely, jak za starých časů... Napsal uživatel Vít Troníček    PDF Tisk Email
PR
Pardubická folková noc aneb šance pro kapely, jak za starých časů...
Opět po roce nás svrbí prsty a hlasivky, stýská se po prozpívaných nocích a po fajn lidech, co s námi táhnou "folkžijáckou" káru, ať už coby muzikanti, spolupořadatelé nebo diváci...Tak první naší letošní akcí budiž opět Pardubická folková noc spojená s Východočeským oblastním kolem Porty, 23. února v Pardubickém ABC klubu Na Olšinkách. Už od 11 hodin odstartuje soutěžní přehlídka, přičemž zopakujeme loňský model drsných porotců alá Superstar (tedy veřejné pranýřování soutěžících ihned po výkonu), což v minulém ročníku způsobilo.....
 
06.02.2013 Nová média Českého rozhlasu Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR
Nová média Českého rozhlasuFolkové, country a trampské muziky není nikdy dost a komerčním rádiím nesluší. Respektive téhle muzice nesluší komerční rádia. Naštěstí je tu Český rozhlas, který na svých vlnách dává prostor tomuto modernímu lidovému muzicírování a písničkaření. Folkový hudební žánr, stejně jako rozhlas, totiž vyžadují poněkud hlubší poslech... Díky tomu jsou výjimeční a patří k sobě...
 
13.12.2012 Marien a Radek Píďa Bartoš v Lucii Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR

Marien a Radek Píďa Bartoš v LuciiPoslední představení z cyklu FOLK ŽIJE V LUCII! letošního roku klepe na dveře. Už v neděli 16.12.2012 v 19:00 program "nastartuje" Radek Píďa Bartoš, kterému přátelé (i kvůli jeho drobné postavě) neřeknou jinak než Píďa.Vyučený elektrikář (jako Karel Gott...) hrával s oblíbenou pardubickou kapelou Marien, kterou časem vyměnil za formaci Pidilidi. V létě 2009 ale Pidilidi ohlásili rozchod a od té doby se  protlouká světem jako hudební solitér. „Když mě někdo osloví, rád přijedu zahrát.Občas když mám sám chuť si zahrát, zajdu s kamarády do hospůdky, nebo se zeptám kamarádů hudebníků, co něco pořádají, jestli by pro mě nenašli prostor, ale to je tak vše," prozrazuje Píďa.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Strana 3 z 4

Kalendář

<< Leden 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9101112131415
16171819202122
23242526272829
30     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc