gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

08.03.2015 Cestou za Tebou, Zubříku... aneb pozvánka na velmi neobvyklý koncert... Napsal uživatel Marien    PDF Tisk Email
PR

Cestou za Tebou, Zubříku... aneb pozvánka na velmi neobvyklý koncert...Léta jsme si ze Zubříka dělali legraci, že jako správný zástupce pražského trampského podsvětí má v Brdech srub, ale že ho prý nemůže najít. Potutelně se tomu usmíval a říkal, že až najdeme odvahu, že nás tam vezme... ale furt nějak nebyl čas. A když potom ten nebeský pan Scénárista nalajnoval Zubříkův příběh takhle blbě, zůstal v nás pocit, že jsme něco prošvihli. A to je jak známo naprd... Taková ta příslovečná sůl, co štípe v ráně, kdykoliv si na ni vzpomeneme. Ale při silvestrovském dumání nad tím, co nám rok 2014 dal a vzal, se v našich hlavách zrodil plán .....

 
06.03.2015 Třináctého na třináctce a pašijové písně Slávka Klecandra Napsal uživatel Lucie Haschková    PDF Tisk Email
PR
Třináctého na třináctce a pašijové písně Slávka KlecandraDruhý díl koncertního cyklu Třináctého na třináctce tohoto roku, do kterého si východočeský písničkář Slávek KLECANDR zve rozličné hudebníky, se chystá na březen.Tentokrát Slávek Klecandr vystoupí podruhé v historii těchto večerů (a zcela plánovaně) sám. Vzhledem k tomu, že vystoupení připadá do doby postní, připravuje si hostitel „Třináctek“ pro tento večer speciální program pašijových písní z českých kancionálů, ve kterém provede posluchače historií tohoto „duchovního žánru“ od doby středověku po současnost.

 

 
06.03.2015 Ořešák v Brně na Leitnerce Napsal uživatel David Maroš    PDF Tisk Email
PR
Ořešák v Brně na LeitnerceVe středu 18.3.2015 v 19:30 hod vystoupí akustická folková kapela Ořešák v Brně na Leitnerce na svém tradičním samostatném jarním koncertu. Leitnerka patří mezi několik významných brněnských klubů, které podporují i folkové kapely. Očekávat můžete kvalitní ozvučení i nekuřácký bar. Prostě všechno, co k výborné klubové produkci patří.Na repertoáru má Ořešák převážně vlastní tvorbu (autor většiny písní David Maroš), která je doplněna o česky otextované lidové písně. Na koncertu můžete také očekávat krátké básničky.
 
11.02.2015 Radek Píďa Bartoš...Do větru Napsal uživatel FOLK ŽIJE!    PDF Tisk Email
PR
Radek Píďa Bartoš...Do větruRok 2015 je pátým rokem existence myšlenky, že neustále fňukat nad stavem žánru je nesmysl a že je nutné spíše vzít za práci. Víťa Troníček nedávno utrousil myšlenku o tom že "kopírování možná nezabilo hudbu, ale pohřbilo vydavatelství, která byla ochotná objevovat a podporovat talenty. A že v důsledku toho současný hudební průmysl plodí strašidelné módní věci a pozoruhodné muzikantské počiny zůstávají utajeny."
 
29.01.2015 Pozvánka na koncert Propletení Napsal uživatel FOLK ŽIJE!    PDF Tisk Email
PR
Pozvánka na koncert PropleteníAnděly ověnčení Žamboši, živelná Epydemye i přemýšliví Šantré patří mezi špičku současné generace folku a jedny z nejžádanějších kapel letních žánrových festivalů. Na nich se obvykle potkají, stihnou prohodit pár slov, než se zase rozjedou každý jinam. Rozhodli se proto sejít se společně na jednom pódiu, udělat si radost a tu přenést na posluchače. Tak vznikla myšlenka Propletení. Ale to ještě není vše, řekl by prodavač mixérů na zážitky.
 
11.11.2014 STRUNOVRAT V COUNTRY CLUBU LUCIE Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR

STRUNOVRAT V COUNTRY CLUBU LUCIEV neděli 16.listopadu 2014 si Vás dovolujeme pozvat do Country clubu Lucie v Hradci Králové, kde nahrává Český rozhlas Hradec Králové další z koncertů projektu "Folk žije!". Tentokrát se těšíme do čerstvě vymalované a nekuřácké Lucie na Slatiňanskou skupinu Strunovrat kolem manželů Petra a Jitky Šottových, kteří za námi přijíždí se svým, ještě teplým cédéčkem....

 
02.11.2014 Slatiňanský vrabčák a křest CD Napsal uživatel Petr Šotta    PDF Tisk Email
PR

Slatiňanský vrabčákSlatiňanský vrabčák je menší hudební festival, především v oblasti folkové hudby. Skupina nadšenců tohoto žánru okolo slatiňanského muzikanta a ředitele místní ZUŠ  - Petra Šotty, se asi před jedenácti lety rozhodla, že zkusí uspořádat malý festivák. První ročník se uskutečnil 23.5.2004 v slatiňanské sokolovně za účasti místních a regionální kapel - např. skupiny Pouta, Modrá kref, Chrpa atd.

 
02.11.2014 Strunovrat - Chlapec a moře Napsal uživatel FOLK ŽIJE!    PDF Tisk Email
PR

Strunovrat - Chlapec a mořePetr Šotta je ředitelem základní umělecké školy a učitelem hry na kytaru, ale někde v sobě stále skrývá kus kluka s lasturou, který „sní o lodích, co tam za tou duhou plují dál“. Představuje si, jak uprostřed suchozemské České republiky, nad řekou Chrudimkou, touží po městech a ostrovech, kam by se rád vracel. O tom všem zpívá v písni Chlapec a moře, podle které dostalo album své jméno. Naštěstí nejde jen o nesplnitelné touhy. Jiná důležitá píseň, Městečko Cobh, je totiž inspirována skutečným zážitkem z jižního Irska.

 
09.10.2014 Marod a Choroši dvojkoncert v Hradci Králové Napsal uživatel René Racek Matlášek    PDF Tisk Email
PR

Proč a Marod a Choroši, proč spolu, proč v listopadu, proč v Hradci Králové? Tyto a mnoho dalších otázek může tento společný projekt vyvolat. Pokusím se na ně odpovědět. Tak tedy… My Marodi jsme se s Choroši potkali letos na Festivalu Trampské Písně v Horním Jelení. Hned nám padli do oka. Jejich styl, připomínající Hop-Trop jak repertoárem, tak i složením nás oslovil. Moc se nám líbí, co hrají a jak to hrají a jistě nejsme sami. Pak jsme se potkali

 
02.09.2014 Nezmaři a Symfonický orchestr ZUŠ Uničov v Olomoucké Redutě Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR
Nezmaři a Symfonický orchestr ZUŠ Uničov v Olomoucké Redutě

Divácky velmi oblíbené spojení legendárních folkových Nezmarů a Symfonického orchestru ZUŠ Uničov vystoupí 17.9.2014 v 19:30 ve speciálním dvouhodinovém programu v sále Reduta Moravské filharmonie Olomouc. Skvělý zážitek slibující koncert – bude přenášen Českým rozhlasem na všechny regionální stanice Českého rozhlasu a do sítě Youtube.

 
14.08.2014 Mraufestu je 10 let... Napsal uživatel Petr Sejk    PDF Tisk Email
PR
Desáté jubileum oslaví v sobotu 16. srpna festiválek FaC muziky na pomezí Vysočiny a Jihočeského kraje. Do věku rozumu vstupuje Mraufest – festival skupiny 4zdi z Pelhřimova. Za ten čas tady již vystoupilo na osmdesát kapel a písničkářů a to nejen na zmíněném Mraufestu, ale i v komponovaném pořadu Folkování nad Lucernou – pořadu 4zdí na domovské scéně přímo v Pelhřimově.
 
11.08.2014 Pernštejnská fortuna, letos pětidenní, začíná Napsal uživatel Folk Žije!    PDF Tisk Email
PR
Pernštejnská fortuna, letos pětidenní, začínáUž potřetí obsadí pardubický zámek folkaři. Tradiční seriál folkových koncertů se letos rozrůstá na pětidenní přehlídku od středy 13. do neděle 17. srpna, s hlavním programem na velkém nádvoří a open scénou na Příhrádku. Pernštejnskou fortunu zahájí samostatným koncertem osobitý básník a písničkář Karel Plíhal, v dalších dnech diváci uvidí například recitál zpívajícího právníka JUDr. Ivo Jahelky a brněnské folkrockové formace FolkTeam,  chybět nebudou ani pravidelní hosté festivalu Spirituál kvintet a Žalman a spol., nebo spolupořádající Marien, kteří poprvé doma představí nové album Ze skla. Pozvání na Fortunu letos přijali například i fenomenální bluegrassoví instrumentalisté Malina Brothers, držitelé folkových andělů Žamboši a Jiří Smrž, ozdobou festivalu se širším žánrovým záběrem pak nepochybně bude sobotní vystoupení zpěvačky a uznávané kytaristky Lenky Filipové.
 
04.06.2014 Folkové Chvojení, po páté stejně a přeci trochu jinak... Napsal uživatel Víťa Troníček    PDF Tisk Email
PR
Folkové Chvojení, po páté stejně a přeci trochu jinak...Pokud nevíte, kam vyrazit za muzikou 13. a 14. června, dovolujeme si vnuknouti vám nápad, že Vysoké Chvojno u Holic stojí za úvahu. Od doby, co jsme v úžasném tamním lesním arboretu začali pořádat folkové dýchánky, přibylo místním staletým listnáčům a jehličnanům už pět letokruhů. Ne, že by to na nich bylo znát, patrně se my na ně, těšíme o trošku více než oni na nás, nicméně tahle naše dřevní muzika, hodná a člověčí, v jejich království jakoby více a hlouběji rezonuje. Jest tradicí a vlastně i prvotní myšlenkou, že ve Chvojně dáváme prostor mladým a či méně známým kapelám, aby si zahráli se slavnými. Letos to uděláme trošku naopak...
 
06.05.2014 Žamboši nahrají Koncert Studia Noc! Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR

Žamboši nahrají Koncert Studia Noc!V neděli 11. května 2014 se v 19:30 opět zaplní Country Club Lucie v Hradci Králové při příležitosti další nahrávky Koncertu Studia Noc Českého rozhlasu. Jedná se o poslední klubovou nahrávku před zahájením letní festivalové sezony a nepřijede nikdo menší než dvěma cenami Anděl ověnčená vsetínská kapela Žamboši. Jejich styl nelze zaškatulkovat a jejich písně popsat pár větami. Sami o sobě říkají, že je nejlépe asi charakterizuje označení písničkářský šanson. Texty jsou vážnější i veselejší jako život sám, ale vždy vyvedené barvitými slovy, které vedou k zamyšlení.

 
30.04.2014 Živák lázeňský se skupinou Isara Napsal uživatel Miroslav Ošanec    PDF Tisk Email
PR
Živák lázeňský  se skupinou IsaraDovolujeme si vás pozvat do Lázní Bělohradu a to na veřejnou nahrávku koncertu velice zajímavé mladoboleslavské skupiny Isara. Pokud se rozhodnete seznámit se s touhle kapelou a její muzikou a býti účastni veřejné nahrávky, musíte se 2. Května vypravit do místních Anenských slatinných lázní a tady si od 19.00 užít večera s názvem Živák Lázeňský. Tuhle akci pořádá Městské kulturní středisko Lázní Bělohradu a ve spolupráci s agenturou FOLK ŽIJE! a Českým rozhlasem Hradec Králové vznikne záznam, který uslyšíte ve Studiu noc 18.6. 2014 na všech regionálních stanicích.

 
29.04.2014 Koncert folkové skupiny Pouta ve Studiu NOC Napsal uživatel Miroslav Ošanec    PDF Tisk Email
PR
Koncert folkové skupiny Pouta ve Studiu NOCLázně Bělohrad patřily folku 11. dubna, kdy vznikla další z veřejných nahrávek pro Český rozhlas, tentokrát koncert z cyklu Živák lázeňský, který pořádá již řadu let  Městské kulturní středisko Lázní Bělohradu. Tentokrát to bylo poprvé ve spolupráci s agenturou Folk žije ve snaze objevovat a pomáhat zajímavým a měně známým kapelám v oblasti folk, country a příbuzných žánrů a pomoci jim v jejich cestě posluchačům a divákům.
 
08.04.2014 DRUHÁ TRÁVA A MARIEN CHYSTAJÍ SPOLEČNÝ KONCERT! Napsal uživatel Folk Žije!    PDF Tisk Email
PR

DRUHÁ  TRÁVA  A MARIEN CHYSTAJÍ SPOLEČNÝ KONCERT!Agentura FOLK ŽIJE! a pardubická folková skupina Marien  pokračují ve svém úspěšném tažení v rámci svého projektu FOLK ŽIJE!  Po nedávné Pardubické folkové noci, se bude konat další z tradičních akcí v Kostěnicích na Pardubicku. Na druhý dubnový pátek - 11.4. se připravuje dvojkoncert Roberta Křesťana s Druhou trávou a skupiny Marien. Kulturní dům v Kostěnicích má navíc výbornou akustiku, což slibuje výborný hudební zážitek.

 
31.03.2014 Nezmaři, Felix Slováček jr. a symfonický orchestr - hvězdy spolu Napsal uživatel Martin Henzl    PDF Tisk Email
PR
Nezmaři, Felix Slováček jr. a symfonický orchestr - hvězdy spoluExkluzivní zážitek – neopakovatelné spojení legendárních folkových Nezmarů a věhlasné Severočeské filharmonie Teplice, to vše pod taktovkou slavného jazzmana Felixe Slováčka jr.  Nečekané spojení velkých hvězd, které poprvé vystoupí společně – na třech unikátních koncertech, které potěší každého milovníka skvělé hudby. Hvězdy se spolu potkají 7. 4. v KD Střelnice Hradec Králové, 8. 4. v Krušnohorském divadle v Teplicích a 14. 4. v pražském Divadle Hybernia.
 
09.03.2014 Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc - Pepa Štross! Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR

Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc - Pepa Štross!V neděli 9. března 2014 si Vás dovolujeme pozvat do Country clubu Lucie v Hradci Králové, kde nahrává Český rozhlas Hradec Králové další z koncertů projektu "Folk žije". Tentokrát se těšíme na svérázného písničkáře a baviče Pepu Štrosse, který již bezmála 40 let koncertuje se svými swingovými písničkami, které jsou o lásce, o rodině, o životě a to převážně nevážně.

 
06.03.2014 Folkový Kvítek a Brána - POPRVÉ V OSTRAVĚ! Napsal uživatel René Racek Matlášek    PDF Tisk Email
PR
Folkový Kvítek a Brána - POPRVÉ V OSTRAVĚ!Již více než 20 let probíhají obě dětské soutěže v celém Česku. Metropole Moravskoslezského kraje však stála až dosud stranou. Prostě se nenašel nikdo, kdo by byl ochoten oblastní kolo zorganizovat. Až kapela Marod se rozhodla, vzít si Bránu a Folkový Kvítek v Ostravě na starosti. A přestože ostravský magistrát jaksi "zapomenul" přispět alespoň symbolicky nějakou tou korunou, je ostravské oblastní kolo připraveno a proběhne! Proběhne v sobotu 29.března 2014 v Kulturním Domě v Ostravě-Michálkovicích od 10:00 do 18:00.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Strana 2 z 4

Kalendář

<< Březen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1 2 3
 5 7 910
11121314
18
26

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc