gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

17.02.2017 Folkové prázdniny 2017 - O snech a snílcích (Michal Schmidt)    PDF Tisk Email
Festivaly
32. ročník mezinárodního multižánrového festivalu představuje první jména: hvězdy skandinávské akustické hudby vycházející z tradičních kořenů, dánské skupiny Nordens Tone a Dreamers´Circus.
"Festival se bude věnovat snům, touhám, bláhovostem, ale také ukolébavkám. Budeme vybírat muzikanty, kteří si vysnili svou hudbu coby skladatelé nebo interpreti a postupují k těmto snům a touhám. Budeme vybírat i ty, kteří přímo se sny jako tématem pracují. Nejlépe se sny jako jistou imaginací a představou," vysvětluje letošní téma dramaturg festivalu Michal Schmidt. A dodává:  "Soustředíme se ale také na splnění našich dramaturgických snů a tužeb. Do dramaturgie se nám promítnou i naše dávné bláhové představy o hudbě, která nám připadala, že se do našich končin ani dostat nemůže."
Dreamers´Circus
Dreamers´Circus
foto: Caroline Bittencourt
A mezi takové patří také dlouholetý dramaturgův sen, dánská skupina Dreamers´Circus. Trio mistrovských hráčů patří do vlny evropské akustické hudby těkající mezi tradicí a kompozičními ambicemi klasiků. Odvázaně, napínavě s nádechem romantismu a minimalismu a se sebevědomým rozběhem od výchozích, v Náměšti dobře známých bodů: skupiny Vołosi, Kroke a Spiro.  Zdánlivě složitá hudba Dreamers´Circus přitom vždy ústí do posluchačské přístupnosti a svou euforií vás naprosto strhne.
Saxofonista Hans Mydtskov, klavírista Pojken Flensborg a kontrabasista Torben Bjørnskov za sebou mají studia na konzervatořích a jazz je jejich svět, nicméně po seznámení s mimořádnou zpěvačkou Julií Hjetland, ho částečně  opustili. Nordens Tone proto nabízejí melancholické, melodicky intenzivní  a soundtrackově impresionistické verze tradičních skandinávských písní, žalmů a balad, které Jullie zpívá v původních jazycích, protože jenom tak se prý Tónům severu dostane možnosti rozzářit do všech jazzových a jiných barev.
Nordens Tone
Nordens Tone
archiv festivalu
Mezinárodně respektovaná hudební přehlídka přivítá v nádherném prostředí renesančního zámku opět řadu dalších výjimečných a v České republice poprvé vystupujících umělců z celého světa.  Program oblíbeného festivalu opět zahrnuje to nejzajímavější z oblasti world music, moderního jazzu, alternativního rocku a folku.
Důležitou součástí festivalu nadále zůstává moravská tradiční hudba a domácí písničkářská scéna.
Folkové prázdniny nabídnou také oblíbený Divadelní den, rodinami s malými dětmi i dospělými hojně navštěvované výtvarné a hudební workshopy, celou řadu doprovodných akcí, výstav a happeningů.
Opět se uskuteční návštěvníkům volně přístupné mezinárodní setkání etnomuzikologů, publicistů a hudebních znalců Kolokvium Od folkloru k world music. Letos uvozené velmi zajímavým tématem: Zrcadlení.
Se zbývajícími jmény účinkujících letošních Folkových prázdnin a bohatou a hudebně pestrou programovou náplní vás budeme pravidelně informovat.
Folkové prázdniny 2017
Náměšť nad Oslavou 22. - 29. července
O snech a snílcích
 

Sdílet na...
Kam dál?

» Noční koncerty s neopakovatelnou atmosférou ve specifických místech Náměště nad Oslavou (Michal Schmidt)

» Lidová hudba v jedinečných i osvědčených sestavách bude výraznou náplní Folkových prázdnin (Michal Schmidt)

» Vzpomínka na velký festival: Folkové prázdniny (Tomáš Hrubý)

» Tři ojedinělí světoví písničkáři na Folkových prázdninách (Michal Schmidt)

» Matěj Forman a jeho přátelé opět součástí Folkových prázdnin (Michal Schmidt)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Listopad 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
272829   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc