gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

29.11.2023 Večery S: ZAjiSTÉ, Kuba Lukáč, Smíšený pěvecký sbor Perchta - slovo patrona ročníku (Jiří Kasal)   
Pozvánky
Večery S: ZAjiSTÉ, Kuba Lukáč, Smíšený pěvecký sbor Perchta - slovo patrona ročníkuRád zdravím všechny přátele a příznivce Večerů S v Divadle U Kapličky. Poslední letošní program připadá na první prosincový večer, v bezprostřední blízkosti začátku letošního adventu. A podle předpovědi počasí se může stát, že až vyjdu pěšky od Tří lvů přes českobudějovické náměstí směrem ke Kapličce, půjdu po sněhu bílém, čistém, napsáno s Fráňou Šrámkem, a naladěn již adventně...
28.11.2023 Koncert z roku 1998 jako zásadní Album historické: Zvukové Hrubky tohoto týdne (Tomáš Hrubý)   
Povídačky
Koncert z roku 1998 jako zásadní Album historické: Zvukové Hrubky tohoto týdneKoncert z roku 1998 jako zásadní Album historické: Zvukové Hrubky tohoto týdneTřetí, dosud v Albech historických nepředstavená deska z podle mého názoru nejsilnějšího triumvirátu Nohavicových alb. Po albech Mikymauzoleum a Divné století přišlo album Koncert (1998). Období největší cti a slávy barda Jaromíra Nohavici, deska natočená s Kapelou, úžasnými muzikanty (Zdeněk Vřešťál, Vít Sázavský, Pavel Plánka, Filip Jelínek, Vladimíra Hořovská, Petra Pukavcová)...
27.11.2023 Adam Pavlíček & Slávek Maděra ADVENTNÍ (PSM)   
Pozvánky
Adam Pavlíček & Slávek Maděra ADVENTNÍPísničkář, autor a producent Slávek Maděra oslovil skvělého kytaristu Adama Pavlíčka ke spolupráci na emotivním, hudebně dramatickém projektu výjimečného předvánočního koncertu s prostým názvem Adam Pavlíček & Slávek Maděra ADVENTNÍ. Premiéra pořadu se uskuteční 20. prosince 2023 v 18:00 v Městském paláci Templ v Mladé Boleslavi.
24.11.2023 Lada Šimíčková točí novou desku! (Ivo Cicvárek)   
Zajímavosti
Lada Šimíčková točí novou desku!Ahoj kamarádi, podporovatelé, chápu že před rokem jsem z vás tahal peníze na desku, která i díky vám dopadla zvukově krásně. A sotva po roce už zase sháním peníze. Ona je to jen náhoda, nikoliv workoholismus: texty na novou desku totiž Lada Šimíčková psala přes 6 let. Já jsem pak rok a půl zhudebňoval, poté, co jsem si zhluboka vydechl, protože ty texty jsou spíš podivuhodné básně o věcech, které všichni dobře známe.
23.11.2023 Mikulášská s The Tap Tap, letos přímo z pivovaru Bizon (Zdena Selingerová)   
Pozvánky
Mikulášská s The Tap Tap, letos přímo z pivovaru BizonLetošní mikulášský koncert připravuje kapela The Tap Tap na 6. prosince, a i tentokrát se rozhodla vyzkoušet úplně nové prostory. Po Státní opeře, Foru Karlín, Divadle na Vinohradech a KD Barikádníků v Praze se stejně jako loni rozhodli vydat mimo hlavní město. Tentokrát se Mikulášská s The Tap Tap uskuteční v prostředí varny pivovaru Bizon v Čižicích kousek od Plzně.
22.11.2023 10 + 20 + 30 aneb 3 výročí najednou (Pavel Černý)   
Fotoreportáž
10 + 20 + 30 aneb 3 výročí najednouTak na tuhle oslavu jsem se fakt těšil. Kapela Cihelna a spol. slaví 10 let na hudební scéně včetně křtu nového CD s názvem Popojedem. Multižánrový Wohryzek band 20 let. A uskupení O.Š.N. čili Oběti Šílencova Neurčita 30 let od první zkoušky. A to prosím pěkně všechny kapely jsou z Veselí nad Lužnicí, kde se 17. listopadu v místním kulturním domě sešli všichni zúčastnění spolu s notnou dávkou fanoušků fajnové muziky.
21.11.2023 Michal Horák rozezpíval Sokolovnu v Náměšti (Luděk Strašák)   
Reportáže
Michal Horák rozezpíval Sokolovnu v NáměštiJednu ze zastávek své koncertní šňůry k nové desce Ideální čas se nezbláznit věnoval 24. října 2023 písničkář Michal Horák Náměšti, malebnému městu nad řekou Oslavou. Ve slušně zaplněném sálu nově zrekonstruované Sokolovny se nacházeli především teenageři a mladí, kteří nedočkavě vyčkávali písničkáře z Vysoké nad Labem. Michal se objevil na jevišti s kapelou a začal zpívat...
21.11.2023 Marie Tilšarová vydala nový singl Klíč (Džexna)   
Novinky
Marie Tilšarová vydala nový singl KlíčNový singl Klíč Marie Tilšarové je inspirovaný filmem Dvě slova jako klíč. Písnička byla natočena v Barrandov Sounds studiu v produkci Yardy Helešice. Videoklip k písničce vznikl "doma". Marie Tilšarová & Kdo jsme my získali letos interpretační Portu v Řevnicích a jsou finalisé soutěže Šance Muzikus.
20.11.2023 Ve Zvukových Hrubkách tentokrát Život je krátký, aneb jak Slávek Janoušek potřetí zhudebňoval Jiřího Žáčka (Tomáš Hrubý)   
Povídačky
Ve Zvukových Hrubkách tentokrát Život je krátký, aneb jak Slávek Janoušek potřetí zhudebňoval Jiřího ŽáčkaVe Zvukových Hrubkách tentokrát Život je krátký, aneb jak Slávek Janoušek potřetí zhudebňoval Jiřího ŽáčkaUž potřetí se Slávek Janoušek pustil do zhudebňování veršů básníka Jiřího Žáčka; poprvé to bylo už na dětském albu Koťata (2016). Letošní album se jmenuje Život je krátký, a protože značná část obsahu pochází ze stejnojmenné Žáčkovy sbírky, album je mírně tematické, lehce se na něm bilancuje a vychází se z myšlenky, že všem se nám krátí čas.
15.11.2023 Folk mezi řekami romantický i svižný (Pavel Černý)   
Reportáže
Folk mezi řekami romantický i svižnýFolk mezi řekami - to je již zaběhnutý hudební cyklus, který funguje ve Veselí nad Lužnicí. Do kulturního domu, umístěného mezi Lužnici a Nežárku, zavítal jako host pořádající kapely Jen tak tak písničkář Standa Haláček. Tentokrát začal právě tento písničkář z Kostelní Lhoty. Odstartoval písní poplatnou právě tomuto podzimnímu období...
15.11.2023 Folková mlýnice v listopadu a prosinci (Džexna)   
Zajímavosti
Folková mlýnice v listopadu a prosinciNová scéna ve Velkém mlýně v Praze 8 Libni, Folková mlýnice, byla pokřtěna, první dva koncerty už tu proběhly a v listopadu a prosinci vás čekají další. Již příští týden ve středu 22. listopadu Folková mlýnice přivítá dvě písničkářky - Janu Rychterovou a Blondýnu. V prosinci se můžete těšit na... 
14.11.2023 V nejbližších Zvukových Hrubkách se můžete seznámit s prvním albem Chorošů, které vydali po 10 letech existence (Tomáš Hrubý)   
Povídačky
V nejbližších Zvukových Hrubkách se můžete seznámit s prvním albem Chorošů, které vydali po 10 letech existenceV nejbližších Zvukových Hrubkách se můžete seznámit s prvním albem Chorošů, které vydali po 10 letech existenceRomanticky-přírodně-vlakové fotografie na obalu částečně určují zaměření desky Poslední vlak, kterou trampská kapela Choroši vydala po deseti letech existence a několika setech demo nahrávek. Pouze částečně proto, že deska sice obsahuje i písně lehce sentimentální, ale většina jich chce být (a většinou i je!) veselými až vtipnými.
13.11.2023 Schodiště přidává třetí výroční koncert a zveřejňuje nový videoklip Model 76 (Ondřej Fencl)   
Novinky
Schodiště přidává třetí výroční koncert a zveřejňuje nový videoklip Model 76Schodiště vypouští do světa videoklip k punkové vypalovačce Model 76 z alba Kupředu, natočený v červenci na úvodním koncertě šňůry ke čtyřicetinám v jihočeských Chotěmicích. Narozeniny kapela slaví ve velkém stylu. Po dvou vyprodaných mejdanech v Café V lese přidává třetí v Malostranské Besedě a sice 16. ledna 2024, na den přesně půl roku od startu turné.
12.11.2023 MALINKEJ 32. ročník memoriálu Milana Vojtase (Antonín Šturm)   
Aktuality

18.11.2023 32.ročník festivalu MALINKEJ

10.11.2023 UnderFolk poprvé ve stodole: Vystoupí Alfasrnec a Erdela Teriérová (Saša Niklíčková)   
Pozvánky
UnderFolk poprvé ve stodole: Vystoupí Alfasrnec a Erdela TeriérováKoncertní cyklus UnderFolk pokračuje v listopadu dalším ze série domácích koncertů. Ve středu 15. listopadu od 19 hodin vystoupí kapela Alfasrnec a písničkářka Erdela Teriérová. Hostiteli se tentokrát stanou manželé Niklíčkovi, kteří zvou na koncert do své stodoly v Úhercích nedaleko Mladé Boleslavi.
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 8 z 669

Kalendář

<< Duben 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
1516171821
22
29     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc