gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

28.02.2024 Folkový dort (Pavel Černý)   
Reportáže
Folkový dortDort coby pochoutku známe asi všichni. Ovšem dort s přízviskem folkový - tak s ním jsme se mohli seznámit v sobotu 24. února v gotickém sále staré táborské radnice pod dohledem samotného Jana Žižky. Folkový dort má jako každý dort svoje důležité přísady, bez nichž by to nešlo.
27.02.2024 Možná rekordní počet muzikantů k čtyřicátinám Petra Mazúra: to je album Forty, které bude představeno ve Zvukových Hrubkách (Tomáš Hrubý)   
Povídačky
Možná rekordní počet muzikantů k čtyřicátinám Petra Mazúra: to je album Forty, které bude představeno ve Zvukových HrubkáchMožná rekordní počet muzikantů k čtyřicátinám Petra Mazúra: to je album Forty, které bude představeno ve Zvukových HrubkáchZbytečný luxus & přátelé, hlásá booklet alba Forty, kdo ho vytvořil. To ale je i není pravda. Pozoruhodné dvojalbum vzniklo jako projekt ke čtyřicátinám kapelníka Zbytečného luxusu Petra Mazúra, který všech dvacet písní složil, až na výjimky nazpíval a spolu s dalšími sedmačtyřiceti hudebníky nahrál. Projekt není pozoruhodný jenom mimořádným počtem zúčastněných hudebníků, ale také jejich pestrostí
27.02.2024 Alba legend (Miloš Keller)   
Recenze
Alba legendAlba legendHned trojice muzikantů, které známe spíše v hudebních uskupeních, než jako sólisty, vydala dvojici alb. Úplně sólově Petr („nebavič“) Novotný, druzí dva v tandemu: Radim Zenkl a Ondra Kozák. Společného mají obě alba dost – naprostou dokonalost hudební, instrumentální i aranžérskou především, originální a osobitý přístup ke zpracování témat rovněž.
25.02.2024 Právě teď by bylo Jiřímu Černému 88 let (Tomáš Hrubý)   
Osobnosti
Právě teď by bylo Jiřímu Černému 88 letDne 17. srpna 2023 umřel Jiří Černý, největší hudební kritik této země, výrazná kulturní osobnost, můj guru a kamarád. Na otázku, jestli něco napíšu do FOLKtimu, jsem odpovídal, že jasně, to přece… A všichni deníkáři byli rychlejší a pak nejen oni a já si říkal – už je těch vzpomínek a nekrologů tolik, že bude mít smysl na ně reagovat, tak ještě počkám, co napíše támhleten… Pak bylo najednou trapně pozdě...
22.02.2024 Druhé základní kolo Notování opět kritické (Miloš Keller)   
Reportáže
Druhé základní kolo Notování opět kritickéZdá se, že dvojka je pro Notování trochu zakletá (snad ne ale dvacítka) – druhé semifinále minulého ročníku jsem popsal dostatečně a druhé základní kolo 20. ročníku (1. února 2024) se mu dost podobalo. Začínal Franta K. Barták, trošku šansonový, trošku kupletový a trošku bluesový. Budu - li laskavý, napíšu – soustředit se na jeden žánr a hrát, hrát, hrát...
21.02.2024 Večery S: Nepochopíš, David Kourek, Kvintet Písek - v pátek 23. února 2024 od 19:00 hodin, slovo patrona ročníku (Petr Bohuslav, Jardfa Hnízdil)   
Pozvánky
Večery S: Nepochopíš, David Kourek, Kvintet Písek - v pátek 23. února 2024 od 19:00 hodin, slovo patrona ročníkuAhoj všichni příznivci Večerů S koncerty v českobudějovickém Divadle u Kapličky. Nezadržitelně se přiblížil druhý koncert letošního ročníku. Po nadšení z výběru muzikantů na ten první jsem se podobně zatetelil nadšením ze složení tohoto únorového termínu. Jak bych dnes začal?
20.02.2024 Pokračujeme ve vzpomínkách na folkrockové sedmdesátky: druhé CD z trojalba Čundrgrund ve Zvukových Hrubkách (Tomáš Hrubý)   
Povídačky
Pokračujeme ve vzpomínkách na folkrockové sedmdesátky: druhé CD z trojalba Čundrgrund ve Zvukových HrubkáchPokračujeme ve vzpomínkách na folkrockové sedmdesátky: druhé CD z trojalba Čundrgrund ve Zvukových Hrubkách„…a protože šafránoví folkaři byli skrz naskrz kamarádští, začali k sobě do Čáslavské zvát i rockery. (…) Časem se obsazení „Čuďasu“ měnilo, jen Merta tam byl skoro pokaždé. Nechodilo se na jména, chodilo se za vírou a zvukem. Čuďasové někdy vyprodali Čáslavskou i dvakrát denně.“ Tolik Jiří Černý ve svých vzpomínkách na fenomén Čundrgrundu (čili Čuďasu), které byly zařazeny do rozsáhlého sleevenotu trojalba Čundrgrund (Live 1976-1978).
15.02.2024 Album roku 2023: Marie Puttnerová – Laila Tov (Milan Tesař)   
Zajímavosti
Album roku 2023: Marie Puttnerová – Laila TovUž po čtyřiadvacáté vyhlásila hudební redakce Radia Proglas anketu Album roku. Do aktuálního ročníku hlasovalo 110 oslovených osobností – publicisté, hudebníci, pořadatelé koncertů a festivalů, promotéři a také vybraní zástupci posluchačů rádia. Ti všichni rozhodovali o tom, které české (nebo slovenské) hudební album – bez ohledu na žánry – je to nejlepší.
13.02.2024 Zvukové Hrubky – Z koncertů a akcí budou tentokrát o slavení kulatých narozenin na koncertech, rozdělení do bublin a o jeho překonávání (Tomáš Hrubý)   
Povídačky
Zvukové Hrubky – Z koncertů a akcí budou tentokrát o slavení kulatých narozenin na koncertech, rozdělení do bublin a o jeho překonáváníZvukové Hrubky – Z koncertů a akcí budou tentokrát o slavení kulatých narozenin na koncertech, rozdělení do bublin a o jeho překonáváníHezky se to sešlo. V rámci rubriky Z koncertů a akcí jsem v lednu a únoru navštívil dva koncerty, kde osobnosti naší scény slavili své kulaté narozeniny; jejich číselné vyjádření se lišilo o 30. Uvědomil jsem si při návštěvě těchto velmi příjemných i silných koncertů (pořád na ně hodně vzpomínám), jak i my, folkaři jsme rozdělení do bublin...
12.02.2024 Hvězdy jihu 57 - Folk&Country na JČ1 leden 2024 - Zdeněk Schwager (Jarda Hnízdil)   
Folk v TV
Hvězdy jihu 57 - Folk&Country na JČ1 leden 2024 - Zdeněk SchwagerHvězdy jihu 57 - Folk&Country na JČ1 leden 2024 - Zdeněk SchwagerZdeněk Schwager je trojjedinou hvězdou jihu. Jako hudební redaktor, jako moderátor a jako muzikant. Mnozí jej máme spojeného právě s moderátorskou rolí a po dlouhá léta je takto pevně spojen s festivalem Porta. Jaké ale byly začátky jeho moderování? Jak to vlastně s moderátorem na jevišti je?
09.02.2024 Zbytečný luxus & přátelé vydávají dvojalbum FORTY (Petr Mazúr)   
Novinky
Zbytečný luxus & přátelé vydávají dvojalbum FORTYPo dvou letech od eponymního „debutu“ vydává Zbytečný luxus „jubilantské“ dvojalbum FORTY – pestrou kolekci 20 dosud nevydaných autorských písní, ke kterým svým umem a citem významně přispělo na 40 kolegů a kamarádů z „hudebního podsvětí“. Žánrově pestré písňové album s těžištěm v pop-rocku a folku (s prvky swingu, latino, country, folkloru, RnB či rocku), lze rozdělit na dvě části...
08.02.2024 Mrakoplaš - Tichá radost na YouTube kanálu (Martin Kalenda)   
Zajímavosti
Mrakoplaš - Tichá radost na YouTube kanáluVážení hudební přátelé, dovolte mi, abych vás informoval o tom, že album Tichá radost je nyní k dispozici nejen ve formě LP, CD a tištěného zpěvníku, ale i digitálně.
07.02.2024 Podpořte nové album Lada&kapela – finále sbírky (Kosmonaut)   
Novinky
Podpořte nové album Lada&kapela – finále sbírkyJiž za pár dní končí možnost podpořit právě vznikající hudební album uskupení Lada&kapela. Těšit se můžete na šanson-folkovou desku inspirovanou starými dopisy, deníky, zápisky a vzkazy. Právě proto album ponese název Něco ke čtení a jeho součástí budou kromě samotných písní a písňových textů také krátké fejetony popisující příběhy s písněmi spojené.
07.02.2024 Univerzita a Fanda klub aneb, co tam bude nového (Pavel Černý)   
Pozvánky
Univerzita a Fanda klub aneb, co tam bude novéhoHudební nabídka v táborské Univerzitě nabírá na síle. Je rozprostřena do různých žánrů i když folk lehce převažuje. Nejbližší termín - 9. únor - připadá na místní Volné sdružení, které ač hraje vesměs převzaté písně, dokáže zabrnkat na správnou strunu každému milovníkovi dobré muziky.
06.02.2024 V osmdesátkách excelovali Marsyas, což si připomeneme ve Zvukových Hrubkách tohoto týdne (Tomáš Hrubý)   
Povídačky
V osmdesátkách excelovali Marsyas, což si připomeneme ve Zvukových Hrubkách tohoto týdneV osmdesátkách excelovali Marsyas, což si připomeneme ve Zvukových Hrubkách tohoto týdneTentokrát se po stopách Alba historického vydáme hodně hluboko, zhruba do doby, kdy vznikala řada významných kapel našeho žánru, dnes slavících narozeniny s důstojnými čísly na dortu. Konkrétně do roku 1981, kdy byla natočena již druhá deska skupiny pro český folk vpravdě zakladatelské, kapely Marsyas...
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 4 z 669

Kalendář

<< Duben 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
1516171821
22
29     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc