gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

05.04.2024 Večery S 19 dubna: Chansonet, David Šitavanc a Spolektiv (Jarda Hnízdil)   
Pozvánky
Večery S 19 dubna: Chansonet, David Šitavanc a SpolektivZávěrečný čtvrtý jarní koncert hudební série Večery S koncerty 2024 v českobudějovickém Divadle U Kapličky se koná v pátek 19. dubna 2024 od 19:00 hodin. „Domácí kapela“ Spolektiv zve variabilní Chansonet a originálního písničkáře s jeho českobudějovickou premiérou!
04.04.2024 Písničkář Dan Vertígo vydává nový klip Procházka Smíchovem (TZ)   
Novinky
Písničkář Dan Vertígo vydává nový klip Procházka Smíchovem„Ó bože, dej, ať jsem radši bezdětnej, než mít děcko s holkou, se kterou nechci bejt.“ I takové myšlenky napadají písničkáře Dan Vertíga při toulkách Prahou. Do úderného singlu autor přizval bubeníka Vojtu Bořila a saxofonistku Annu Hořejší. Sám v písni hraje na kytaru, basu, piano a zpívá. Po předchozím singlu „Rybičky, rybičky“ je to již sedmá vydaná píseň z připravovaného alba s názvem Smrtící koktejl.
04.04.2024 Duben v táborské Univerzitě (Pavel Černý)   
Aktuality
I v dubnu je hudební nabídka velmi pestrá. Račte se přesvědčit na www.univerzitatabor.cz nebo rovnou osobně.
03.04.2024 Jihočeská Porta nabízí rekordní počet odměn, ozdobí ji Jan Nedvěd mladší (Václav Koblenc)   
Festivaly
Jihočeská Porta nabízí rekordní počet odměn, ozdobí ji Jan Nedvěd mladšíNěkolik novinek přinese hudební přehlídka Jihočeská Porta, která se odehraje 13. dubna v budějovickém Divadle U Kapličky. Jde o soutěžní festival zaměřený na mladé muzikanty, kapely i písničkáře hrající folk, country a příbuzné žánry. Kapelám a muzikantům nabídne rekordní počet odměn jako recitály na spřátelených festivalech nebo natáčení ve studiu. Formát poroty bude podobný soutěžím StarDance či SuperStar. 
02.04.2024 MeziMěsto a Fukanec v Pardubicích! (Jana Bílíková)   
Aktuality
Zveme všechny milovníky folku do Pardubic, kde 4. dubna zahrají koncert folkové kapely MeziMěsto a Fukanec. Přijďte do Doli klubu od 19:00, těšíme se na vás!

02.04.2024 Pražská předkola Porty (Miloš Keller)   
Reportáže
Pražská předkola PortyPražská předkola PortyJediná oblast, která řeší velký zájem soutěžících dvěma předkoly je Praha. Tentokrát se ve Spolkovém domě ve Stodůlkách sešlo 28 soutěžících a soutěžilo se tedy v pátek 22. března večer a v sobotu 23. března odpoledne. První den tedy 15, druhý den 13 soutěžících. Některá oblastní kola se pod náporem ve velikosti jediného pražského portovního předkola sypou a omezují počet soutěžních písní ve prospěch mluvené exhibice porotců...
02.04.2024 Plovárna jako Album historické Zvukových Hrubek připomene dadaistickou éru Ponožek pana Semtamťuka (Tomáš Hrubý)   
Povídačky
Plovárna jako Album historické Zvukových Hrubek připomene dadaistickou éru Ponožek pana SemtamťukaPlovárna jako Album historické Zvukových Hrubek připomene dadaistickou éru Ponožek pana SemtamťukaHistorie kapely, která si od 90. let říká Ponožky pana Semtamťuka, se píše dokonce již od let 80. Za tu dobu vystřídala mnoho nejrůznějších sestav včetně několikaleté pauzy a taky řadu různých pojetí hudby a soundů; většinou se to více nebo méně vešlo do slov, které mají Ponožky na vývěsním štítu: pub-folk, world-jazz, grote-ska, western; heavy-steam music.
01.04.2024 Anděl 2023 v kategorii Folk - Marie Puttnerová za album Laila tov (Džexna)   
Zajímavosti
marie-puttnerova laila-tovAnděl 2023 v kategorii Folk - Marie Puttnerová za album Laila tovCeny Anděl Coca-Cola 2023 se udílely v sobotu 30. března v pražském O2 Universum a vy jste u toho mohli být i prostřednictvím přímého přenosu na ČT1. V kategorii Folk zvítězilo album Laila tov, první sólový projekt Marie Puttnerové, kterou můžete znát např. ze skupin Jablkoň či Půljablkoň. Gratulujeme a připomínáme...
29.03.2024 Olaf vydává debutovou Velkou vodu (Dušan Trličík)   
Novinky
Olaf vydává debutovou Velkou voduPísničkář Oldřich Olaf Martínek z Luhačovic, doprovázející se na akordeon, který na nový rok oslavil šedesátku, vydává v těchto dnech své debutové album, které nazval Velká voda. Album natočil se svými hudebními přáteli v průběhu roku 2023 ve vsetínském studiu Walhs records a křest desky je připraven na sobotu 6. dubna 2024 v luhačovické Sokolce.
28.03.2024 H.R.A., T a V a Fousáč (Miloš Keller)   
Recenze
H.R.A., T a V a FousáčH.R.A., T a V a FousáčH.R.A., T a V a FousáčV tomto povídání vám představím trojici CD, které se trochu obracejí k minulosti a trochu z ní čerpají. Hoboes Revival Alva to mají dokonce i v názvu. Začínali kompletně ryvolovkami, na albu Hrajem dál už se autorsky (nikoliv inspiračně) osamostatnili a ryvolovky jsou na něm jen dvě...
27.03.2024 Folk mezi řekami ve znamení dobré nálady (Pavel Černý)   
Reportáže
Folk mezi řekami ve znamení dobré náladyI v roce 2024 pokračuje v kulturním domě ve Veselí nad Lužnicí hudební cyklus Folk mezi řekami. Do víceúčelového sálu tentokrát jako host domácího Jen tak taku zavítal 15. března písničkář ze Strakonic Josef Pelán. Dobrá nálada prodlužuje život. A přesně takové bylo naladění ve Veselí od počátku dění. Nenarušilo je ani Pepovo úvodní slovo s drobnou dávkou pesimismu...
26.03.2024 Nová trampská vlna roku 2023 a Hoboes Revival Alva jako jeden z jejich silných představitelů. Představí se ve Zvukových Hrubkách na Radiu FOLK (Tomáš Hrubý)   
Povídačky
Nová trampská vlna roku 2023 a Hoboes Revival Alva jako jeden z jejich silných představitelů. Představí se ve Zvukových Hrubkách na Radiu FOLKNová trampská vlna roku 2023 a Hoboes Revival Alva jako jeden z jejich silných představitelů. Představí se ve Zvukových Hrubkách na Radiu FOLKJak si o síle desek ročníku 2023 můžeme myslet cokoli, jednou věcí byl pozoruhodný: po letech, kdy alba s trampskou písničkou vůbec nevycházela, bylo jich nepatrně či byla dost nekvalitní, se toto všechno v loňském roce zlomilo. Jednou z nejzajímavějších desek této – nebojím se říct – nové trampské vlny, je album Hrajem dál kapely zvané H.R.A., čili Hoboes Revival Alva.
25.03.2024 Anděl Čadek? (Miloš Keller)   
Recenze
Anděl Čadek?Trojice finálových nominací na cenu Folkový Anděl 2023 je známá – jedna nominace by patřila spíše do Síně slávy, druhá je pro fajnšmekry, které zajímá zejména dokonalá muzika s nepůvodním názvem, ale ne moc posluchači, ale do trojice se probojoval i průkopník a inovátor v oblasti folku, Pavel Čadek.
24.03.2024 Do pražského finále Porty postoupilo 11 soutěžících (Džexna)   
Festivaly
Do pražského finále Porty postoupilo 11 soutěžícíchV předkolech pražské Porty, která proběhla ve dnech 22. - 23. března ve Stodůlleckém Spolkovém domě, porota ve složení: Miloš Keller - moderátor, Country radio, Marcela Voborská - zpěvačka, Denisa Marková - zpěvačka, Country radio, Andy Seidl - kytarista a zpěvák Taxmenů a Emil Pinďa Makal - basák Sekvoje, rozhodovala o postupu do pražského finále. To se uskuteční ve středu 24. dubna opět ve Spolkovém domě a uslyšíte tyto soutěžící skupiny nebo jednotlivce:
22.03.2024 Uzávěrka konkurzu na festival Zahrada písničkářů 2024 se blíží (Pavel Strakoš)   
Konkurzy
Uzávěrka konkurzu na festival Zahrada písničkářů 2024 se blížíVysíláme do éteru zprávu, že uzávěrka přihlášek do konkurzu Zahrada písničkářů 2024 se nezadržitelně blíží! A tak vy, kdo ještě váháte, máte posledních pár dnů k přihlášení. Brány konkurzu se uzavřou 31. března 2024 o půlnoci.
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 2 z 669

Kalendář

<< Duben 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
1516171821
22
29     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc