gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

Velké recenze Malé recenze Dobře uleželé recenze Povídačky Vyšlo jinde Hrubky Hrubky


30.11.2021 Ivo Cicvárek: s trochou elektroniky k síle v jednoduchosti Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Dobře uleželé recenze
Ivo Cicvárek: s trochou elektroniky k síle v jednoduchosti„Ivoši Cicvárkovi a jeho kapele jsem již složil hold krátkým slovním hodnocením, a pokud mi to vyjde, třeba ještě na desku Padá napíšu recenzi. Myslím, že v tomto případě je jedno, že ‚vyšla dávno‘: mimořádné desky je třeba si připomínat.“ Dovolil jsem si tentokrát ocitovat sám sebe, a to článek hodnotící ročník 2020 Bodování desek, v kterém právě deska Padá zvítězila. Snad je tím vysvětleno, proč se ještě pouštím do velké recenze zatím posledního Cicvárkova díla.
 
05.09.2011 Dost pozdní návrat banjisty Miroslava Horňáka Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Dobře uleželé recenze
Dost pozdní návrat banjisty Miroslava HorňákaKarlovy Vary jsou vzhledem ke své velikosti městem mimořádně nehudebním, či přesněji zrodivším mimořádně málo kapel našeho ranku. Ještě před kultovními Č.p. 8 tu ale v 70. letech přece jen existovala zajímavá kapela tvořená mladičkými muzikanty, newgrassový Piknik. Hráči na banjo Miroslavu Horňákovi bylo v roce 1978, kdy Piknik dosáhl svého největšího triumfu (zisk Porty) a následně se rozpadl, 17 let.
 
25.09.2006 Acoustic Impact: John by měl radost Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Dobře uleželé recenze
Nadšen skvělým vystoupením, přivezl jsem si ze Zahrady album skupiny Acoustic Impact. Proč o něm píši v přihrádce "dobře uleželá alba"? Protože to byla loňská Zahrada. Mohl jsem ho ale klidně dostat na letošní Zahradě, mohl jsem ho dostat před pěti lety, za deset let. Nahraná instrumentální hudba z hodnoceného alba je nadčasová, asi bychom byli bezradní, pokud bychom podle zvuku měli tipovat letopočet vzniku.
 
02.08.2005 AsBest Band: demo snímky Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Dobře uleželé recenze
Rubriku věnovanou nosičům, co se mi doma dobře rozležely, začnu podle abecedy. To je, myslím, rozumné hledisko, jehož důsledkem ovšem je, že prvenství v této rubrice získává nahrávka, která mě zrovna nepotěšila. Jan Hampejs (dvanáctistrunka), Lukáš Adámek (elektrická kytara) a Ondřej Marek (baskytara) z Hlinska založili v roce 2000 kapelu AsBest Band. Zhruba o čtyři roky později natočili (ještě se zpěvačkou Markétou Vaňkovou)
 


Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
1314151617
21
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc