gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

Hodnocení desek

Tipy:

  • Plné jméno hodnotitele zjistíte, když najedete myší na jeho zkratku v záhlaví tabulky a chvilku počkáte.
  • Zdá se vám písmo příliš malé nebo příliš velké? Změňte si jeho velikost - ve většině prohlížečů stačí zvolit v menu Zobrazit (View) | Velikost textu (Zoom) nebo něco podobného.
  • Řádky si můžete seřadit kliknutím na některou ze šipek v prvním řádku tabulky nebo pomocí formuláře nad seznamem hodnocených alb.
  • K některým počtům bodů může být připojený slovní komentář hodnotitele. Poznáte to tak, že počet bodů je zvýrazněný rámečkem. Najetím myši na počet bodů si můžete komentář přečíst.
  • Nejnovější změny (nový či změněný počet bodů, případně slovní komentář) staré max. týden jsou podbarveny žlutě.

Jaké desky zařazujeme do hodnocení?

Do hodnocení zahrnujeme vydaná alba z žánrů FCT a příbuzných, která vyšla v letošním roce, event. loňském roce.

Zcela výjimečně lze do hodnocení zařadit i starší alba.
Hodnotíme desky, které máme k dispozici – není v našich možnostech získat a poslouchat úplně všechno. Proto chcete-li, abychom neopomněli některé album, nejjistější je poskytnout nám ho (pro podrobnosti prosím vyplňte a odešlete tento formulář).

Hodnotí tým hodnotitelů, který je v současné době sestaven převážně z redaktorů serveru FOLKtime.cz. Hodnotitel může každé desce dát od 1 do 10 bodů (1 = nejhorší, 10 = nejlepší hodnocení) nebo ji může nechat bez hodnocení. Každý hodnotitel si stanovuje kritéria pro hodnocení sám. Hodnotitel má též možnost album označit symbolem "x", což znamená, že dané album zná, ale z osobních důvodů nechce album hodnotit. Důvod může uvést v textové poznámce.

Veřejné hodnocení

Veřejného hodnocení se může zúčastnit každý, kdo má na serveru FOLKtime.cz vytvořený svůj účet. Po přihlášení se tlačítko Hodnotit stane aktivní a zobrazí formulář pro zadání počtu bodů a krátkého komentáře. Komentář, který není povinný, slouží pouze pro hodnocení desky! Průměr je počítán až po min. pěti hodnoceních. Každý uživatel může hodnotit pouze jednou.

Každý, kdo se chce hodnocení zúčastnit by si měl uvědomit, že nejde pouze o to, zda se mu dané album líbí či nelíbí, ale že by mělo jít především o komplexní hodnocení daného alba.

Historie Hodnocení desek

Hodnocení desek původně vzniklo na serveru iFolk.cz (v minulosti InternetFolk.cz) přibližně v roce 2002 a jeho zakladateli byl Pavel Rada společně s Honzou Hučínem. V podobě přehledné tabulky ale až v roce 2004. Původně byli hodnotiteli převážně redaktoři výše zmíněného serveru. Postupem času se hodnotící tým rozrostl i o další členy redakce FOLKtime, kteří dnes tvoří převážnou většinu.

Kalendář

<< Červen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
17181920
24

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc